מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

עיצוב גינה עם חלוקי נחל

כאן נציג בפניכם מחירים המתייחסים לעיצוב גינה עם חלוקי נחל, מהם השימושים העיקריים של חלוקי הנחל בגינות, כיצד זה מ, נציג גם תמונות של גינות מעוצבות עם חלוקי נחל שתראו דוגמאות וגם איך תוכלו להשיג גנן באזורכם שיבצע את העבודה דרך פורטל גננים פלוס.

תמונות של חלוקי נחל לגינה

אם תהיתם כיצד באות לידי ביטוי גינות מעוצבות עם חלוקי נחל, הרי לכם תמונות:
 

קיר עם חלוקי נחל שביל גינה מעוטר בחלוקי נחל עיצוב גינה עם חלוקי נחל בערוגות פרחים
קיר לגינה עם חלוקי נחל שביל לגינה עם חלוקי נחל ערוגות פרחים עם חלוקי נחל
     
עיצוב גינה עם בריכה וחלוקי נחל גינה עם חלוקי נחל קטנים עיצוב גינה עם חלוקי נחל צבעוניים
חלוקי נחל קטנים לגינה בסביבת בריכה גינה עם חלוקי נחל קטנים עיצוב גינה עם חלוקי נחל צבעוניים

מהם השימושים העיקריים של חלוקי נחל בגינה?

אין ספק שעיצוב גינה עם חלוקי נחל נחשב פתרון יצירתי גינות רבות בישראל. מתחת נציג את השימושים העיקריים של חלוקי נחל בגינה:

 • חלוקי נחל בערוגות גינה - ניתן להכין ערוגה או למלא ערוגה קיימת בגינה עם חלוקי נחל, דבר שמסייע לצמחים רבים. חלוקי נחל בערוגות מסייעים למי השקייה לחלחל לאט יותר אל הצמחים ובכך בעצם מונעים מהתאדות מהירה של מים או לחילופין - מקרים של הצפת יתרה של מים לצמח.
   
 • קירות גינה עם חלוקי נחל - ניתן לעצב גינה עם חלוקי נחל ע"י הדבקה של החלוקים על גבי קירות בגינה. ניתן להדביק אותם אל הקיר במגוון רחב של צורות וצבעים לפי בחירתכם האישית.
   
 • ריצוף חלוקי נחל בגינה - גם ריצוף עם חלוקי נחל בגינה נחשב לשימוש נפוץ בקרב רבים. ניתן לרצף משטח הליכה שלם רק מחלוקי נחל, אותם ניתן להשאיר בצורה חופשית על פני הקרקע או לחילופין - לקבע אותם לקרקע עם בטון. למידע נוסף על חיפוי קרקע לגינה.
   
 • שביל חלוקי נחל לגינה - בדומה לריצוף עם אבני מדרך גדולות, גם מחלוקי נחל ניתן לייצר שבילי הליכה המפרידים את שטח הגינה מאזורים בהם יש צמחייה שנרצה למנוע דריכה עליה. בנוסף,  ע"מ לאפשר הליכה נוחה על השביל, פורטל גננים בישראל ממליץ להשתמש בחלוקי נחל קטנים בגודל של 2 - 4 מ"מ ועם חלוקי נחל גדולים יותר - ניתן לסמן את שוליי השביל עצמו ובעצם להפריד אותו מיתר הצמחייה.
   
 • חלוקי נחל בבריכת נוי - עיצוב גינה עם חלוקי נחל אף יתבטא בבריכות נוי עם דגים וחלוקי נחל סביב ובתוך הבריכה או לחילופין, ניתן לבקש מהגנן שיתקין עבורכם אלמנטים שמוציאים מתוכם זרם מים ובסביבתם ניתן לפזר חלוקי נחל - דבר שגם יוסיף אפקט של "פכפוך נחלים" מרגיע בגינה שלכם.
   
שימושים של חלוקי נחל לגינה יתרון השימוש
חלוקי נחל בערוגות חוסך במים
קירות מרוצפים חלוקי נחל מראה עיצובי לקירות
ריצוף חלוקי נחל בגינה מונע עשבים שוטים
שביל חלוקי נחל שטח הליכה מוגדר
חלוקי נחל בבריכת נוי סביבה "טבעית" יותר בתוך או מחוץ לבריכה

כיצד ניתן ליישם חלוקי נחל בגינות?

כאן נתייחס לדרכים בהם ניתן ליישם עיצוב גינות עם חלוקי נחל:

 • פיזור חלוקי נחל בחופשיות בגינה - פיזור חלוקי נחל בגינה בחופשיות מקנה גמישות עיצובית יותר, הכוונה מאפשר לשנות את מיקום האבנים מעת לעת וגם מקנה מראה טבעי יותר לשטח.
   
 • קיבוע חלוקי נחל בעזרת בטון - למי מכם שחושש שמא יגנבו לו את חלוקי הנחל מהגינה או לחילופין, חושש למעוד בעת שהוא דורך על אבנים זזות, דעו שתוכלו לבקש מהגנן לקבע את חלוקי הנחל לשביל ההליכה ואפילו לבקש ממנו לרצף קירות בטון בחלוקי הנחל, פעולה שתקנה מראה מיוחד יותר לקירות תוחמים של הגינה שלכם.
   

שביל חלוקי נחל בגינה

מהם היתרונות של עיצוב גינה עם חלוקי נחל?

לחלוקי נחל יש כמה יתרונות עיקריים: הם עמידים מאוד לדריכה, עמידים לנזקי מזג האויר ולא מצריכים טיפול מיוחד כמו מרצפות או רצפת דק בגינות. יתרון נוסף בחלוקי נחל הוא שבעת השקייה של צמחייה הסמוכה אליהם, הם יכולים להאט את קצב זליגת המים לצמחים ובכך למנוע מקרים של "הצפה" המסוכנים לצמחייה ואף חוסכים בכמויות גדולות של השקייה.

בנוסף לכך - חלוקי נחל גם חוסכים במים ויישום שלהם על הקרקע מונע התפתחות של עשבים שוטים. חלוקי נחל מעניקים מראה כפרי וטבעי לגינה ומדובר בהשקעה חד פעמית אז שווה להשקיע בכך.
 

יתרונות עיצוב גינה עם חלוקי נחל בהרחבה
עמידות עמידות גבוהה של חלוקי נחל בפני חום וקור ודריכה
חיסכון  חלוקי נחל חוסכים במים ותורמים לצמחייה
נראות נראות כפרית וטבעית
תחזוקה אין צורך

 אילו סוגים של גינות ניתן לעצב עם חלוקי נחל?

ישנם סוגים לא מעטים של גינות שאליהן ניתן להוסיף מוטיב של חלוקי נחל, ביניהן - גינות ים תיכוניות, גינות חסכוניות במים, גינות יפניות ועוד. נסביר מתחת:

 • גינות ים תיכוניות - גינה ים תיכונית מאופיינת בצמחייה מקומית של אזור אגן הים התיכון ובדגש על ישראל כמו - עצי זית וקקטוסים, היא תכלול גם שימוש בחומרי גלם מקומיים - כמו חלוקי נחל מקומיים שניתן יהיה למקם סביב הצמחים ואף ליצירת שביל גישה מהגינה אל הבית.
   
 • גינות חסכוניות במים - גינות אלו כשמן - מטרתם העיקרית היא לחסוך במים ולכן הן יכללו צמחים שאינם זקוקים לכמויות מים גדולות כמו אלוורה, קקטוסים, גרניום וחרצית. גינות חסכוניות במים אף לא יכללו בתוכן שטחי דשא מכיוון שהוא זקוק לכמויות מים מכובדות ועל כן במקומו, יהיה ניתן להשתמש בחיפוי קרקע העשוי כולו מחלוקי נחלים לבנים או צבעוניים לשיקולכם.
   
 • גינות יפניות - בין המאפיינים של גינות יפניות הם עצי בונזאי, גשרים קטנים, פינות ישיבה קטנות, מפלים ובריכות נוי עם דגי קוי. כפי שהזכרנו קודם - ניתן לעצב בריכות נוי עם מפלים שינחתו ישירות על חלוקי הנחל ויגרמו לצלילים בגוון "פכפוך נחלים" מרגיע.
   

חלוקי נחל לגינה ים תיכונית

גינה עם חלוקי נחל שחסכונית במים

עיצוב גינה יפנית עם חלוקי נחל

גינה ים תיכונית עם חלוקי נחל גינה חסכונית במים עם חלוקי נחל גינה יפנית עם חלוקי נחל

באילו צורות מגיעים חלוקי נחל לגינה?

דעו כי קיימים סוגים מגוונים של חלוקי נחל שהשוני ביניהם מתבטא בצורה, בגודל ובמחיר שלהם. בישראל קיימים גם חלוקי נחל מקומיים הנקראים לעתים גם חלוקי נחל "צבר", המגיעים בגוון לבן אפרפר. מדובר בסוג שנחשב לזול ביותר ולכן ניתן להשתמש בו גם לחיפוי אדמה באזורים גדולים.

נוסף לחלוקי נחל צבר ניתן להזמין מגננים או באופן עצמאי חלוקי נחל המיובאים מחו"ל ונחשבים למיוחדים יותר אך יקרים יותר, כגון: חלוקי נחל מנוקדים, שחורים, אפורים ואפילו סגולים. חלוקי הנחל לרוב מתומחרים לפי קילו ובכמויות גדולות עשויים גם להגיע בשקי באלות.

מהו מחיר של חלוקי נחל לגינה?

מחיר עיצוב גינה עם חלוקי נחל עשוי להשתנות בהתאם לסוג האבנים. אם אתם מעוניינים להשתמש בחלוקי נחל מיובאים - המחיר לרוב ינוע בין 60 - 75 שקלים למארז קטן של 20 ק"ג. במידה ותעדיפו להשתמש בחלוקי נחל מקומיים - המחיר צפוי להיות זול יותר ולנוע בין 650 - 750 שקלים למארז גדול של 350 - 450 ק"ג.

מה עדיף: חלוקי נחל מקומיים או מיובאים?

אם אתם כבר מעוניינים בעיצוב גינות עם חלוקי נחל אך מתלבטים בין שימוש בחלוקי נחל מקומיים לבין כאלו שמיובאים מחו"ל - דעו שזה תלוי בשיקולים האישיים שלכם, נסביר:

 • חלוקי נחל מקומיים - עיצוב גינה עם חלוקי נחל מקומיים (נקראים גם חלוקי נחל "צבר") היא הבחירה שיוצאת משתלמת יותר מבחינת מחיר, כך שאם מטרתכם לחפות שטחים גדולים בגינה שלכם באבנים, נמליץ לכם לבחור בזן המקומי. החיסרון בחלוקי נחל צבר הוא שהנראות שלהם לרוב אפרורית, די משעממת ולא ייחודית.
   
 • חלוקי נחל מיובאים - עיצוב גינה עם אבנים וחלוקים המיובאים מחו"ל מאפשרת במרבית המקרים מראה ייחודי ויוצא דופן תודות לצורות המגוונות והמיוחדות של החלוקים. תוכלו להשיג חלוקי נחל לגינה בצבע שחור, מנוקד, לבן פנינה, חום, ירוק ואף סגול. החיסרון באבנים אלו הוא המחיר היקר יותר שלהם לקילו ולכן במידה ואתם מעוניינים להשתמש בהם באזורים קטנים יחסית כמו אגרטלים, בריכות נוי וארוגות - נמליץ לכם עליהם אבל עבור חיפוי של משטחים גדולים, מחירם יתייקר משמעותית.
   
פרמטרים חלוקי נחל מקומיים חלוקי נחל מיובאים
יתרונות זולים, כמות גדולה יותר מראה ייחודי ומגוון
חסרונות מראה אפור  עלות יקרה לכמות קטנה 

מה יש לקחת בחשבון לפני שקובעים עם גנן?

ישנם כמה היבטים שחשוב שתבררו לפני שאתם מזמינים גנן דרך פורטל גננים פלוס לעצב את הגינה שלכם:

 • תקציב - כמו שכבר הסברנו, מחיר חלוקי נחל עשוי להשתנות בהתאם לסוג והכמות לה תזדקקו. בררו מהי תקרת התקציב שלכם ע"מ להבין אם יש באפשרותכם להשתמש בחלוקי נחל מיובאים או רק בזן המקומי הזול יותר.
   
 • מיקום - בדקו את גודל השטח אותו תרצו למלא בחלוקי נחל בגינה שלכם. אם מדובר בשטח לא גדול כמו ערוגה או בבריכת נוי קטנה, נמליץ לכם ללכת על חיפוי בחלוקי נחל מיובאים שנחשבים למיוחדים יותר במראה שלהם. במידה ואתם מתכננים לחפות את מרבית הקרקע בגינה או לחילופין, ליצור שביל גישה לבית מהגינה - נמליץ דווקא לבחור בחלוקי נחל מקומיים הנחשבים זולים יותר ומגיעים בכמויות גדולות יותר.
   
 • אופן הרכישה - לפני שאתם ניגשים למשתלה או מזמינים מאתרי גינון שונים חלוקי נחל לגינה העתידית, נמליץ לכם לברר את טווחי המחיר שמציעים גננים. לעתים גננים רוכשים חלוקי נחלים בכמויות גדולות יותר ולכן הם גם מקבלים מחיר טוב יותר מהסוחרים השונים. ולכן צוות פורטל גננים פלוס נמליץ לכם לנסות לרכוש את החלוקים דרך גנן, שגם יוכל לעצב לכם אותם בגינה שלכם.
   
 • השוו מחירים - ע"י השארת פרטים בטופס מתחת, תוכלו לקבל מפורטל גננים פלוס עד 3 גננים באזור מגוריכם, ביניהם תוכלו לברר מחירי עיצוב גינות עם חלוקי נחל ולאחר מכן תוכלו להשוות בין ההצעות שקיבלתם תוך מספר רגעים ולבחור במחיר המשתלם ביותר עבורכם וכל זה בחינם וללא התחייבות מצדכם.


השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

תשובות לשאלות בנושא עיצוב גינה עם חלוקי נחל

היכן ניתן לרכוש חלוקי נחל?

חלוקי נחל ניתן לרכוש דרך גנן או לחילופין במשתלות ולעתים גם בחנויות של חומרי בניין.


איך חלוקי נחל בגינה באים לידי ביטוי?

חלוקי נחל ניתן לשלב בגינה שלכם במגוון דרכים: דרך סלילת שביל מעבר לבית, פיזור בערוגות כדי לייעל את ספיגת המים לצמחים וגם לצורך חיפוי קרקע שלמה או ריצוף של קירות שתוחמים את הגינה.