מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

עיצוב גינה עם דק

מעוניינים בדק לגינה שלכם? כאן תקראו על השימושים העיקריים שיש לדק להציע בגינות, מהם היתרונות שהוא מחזיק בהם, נסביר על סוגי הדק הנפוצים בגינות וגם נציין מחירי התקנה וכיצד ההליך צפוי להתבצע ע"י גנן.

תמונות של גינות מעוצבות עם דק

גינות מעוצבות עם דק הן בהחלט מרשימות במלוא מובן המילה. מתחת תוכלו להתרשם מכמה מהן:

שביל דק בגינה

פינת ישיבה מדק בגינה

דק מסביב לבריכה

שביל דק המחבר בין הבית לגינה

מדרגות דק לגינה

מרפסת עם רצפת דק

מה השימושים העיקריים של דק בגינה?

עיצוב גינה עם דק  מאפשרת אינספור אופציות עבור בעלי הגינה, אם זה למטרות אירוח, חיפוי של רצפה מסביב לבריכה, כשביל המחבר בין הבית לגינה ואף לצורך הקמת מדרגות ובמות.

 • פינת אירוח וישיבה
   
 • מצע הליכה נוח מסביב לבריכה
   
 • שביל המחבר בין הבית לגינה
   
 • שביל המיועד לדריכה בחלקי הגינה
   
 • הקמת מדרגות ובמות מדק בגינה
   

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

יתרונות עיצוב גינה עם דק

עדיין מתלבטים לגבי אופציית עיצוב גינה עם דק? הנה כמה יתרונות שיש לגינות מעוצבות עם דק שעשויים לכוון אתכם לבחירה הנכונה:

 • מראה - עיצוב גינה עם דק משדרג באופן ישיר את מראה הגינה שלכם. הוא מקנה מראה יוקרתי, אסתטי וחמים.
   
 • עמידות - מרבית סוגי הדקים, בין אם מיוצרים מעץ טבעי ובין אם מיוצרים בצורה סינטטית הינם עמידים מאוד בפני שינויי מזג האויר השונים ועל כן, דק לגינה היא אופצייה אידיאלית.
   
 • חיסכון - המצאות משטחי דק בגינה חוסכת לכם בכמויות השקייה גדולות ובמים, משטח דק לגינה אף מסתיר באלגנטיות שטחי אדמה יבשים ומוזנחים.
   
 • תחושה - היות ודק לגינה מורכב על בסיס תשתית נפרדת מהאדמה, זה מאפשר לכל מי שהולך על הדק לחוות מגע נושם ואוורירי. יתרון נוסף להפרדה הזאת היא שבכך קורות הדק אינם חשופים לריקבון ועובש המגיע מהאדמה שמתחת.
   
 • אנטי מזיקים - עיצוב גינה עם דק מונע מלכתחילה הימצאות מזיקים באזור שיכולים בין היתר לעקוץ ולגרום לאלרגיות ונזק לצמחייה סביב, מה שנחשב נפוץ יותר בקרב גינות עם רצפה שכולה מדשא או חול.

אילו סוגים של גינות ניתן לעצב עם דק?

עיצוב גינה עם דק נותן מענה עבור סוגים שונים של גינות כמו בעיצוב גינה מודרנית, גינה כפרית ואפילו כחלק מעיצוב גינות גג.

 • עיצוב גינה עם דק בסגנון כפרי - בעיצוב גינה כפרית לרוב נעשה שימוש בדקים לצורך הקמת פינות ישיבה ובשילוב של פרגולות עץ, המעניקות מראה כפרי, נוסף על קורות הדק.
   
 • עיצוב גינה עם דק בסגנון מודרני - בגינות מודרניות המוטיב העיקרי הוא סדר ומינימליזם. התקנת משטחי דק בגינות אלו מוסיף למראה הנקי וגם מאפשר ליצור פינת ישיבה אסתטית ומסודרת.
   
 • עיצוב גינת גג עם דק - עיצוב גינה עם דק בגגות בתים תורמת למראה מזמין וחמים יותר מאשר מראה המרצפות הרגיל. ניתן אף להוסיף במת דק על הגג, מה שיאפשר קיום אירועי שירה וסטנדאפ בעתיד.
   
 • גינות מעוצבות עם דק בסגנון יוקרתי - בגינות יוקרה, מלבד התקנת רצפה מדק, ניתן גם להתקין תאורה בתוך קורות הדק ואפילו להתקין תאורה במדרגות או בבמות העשויות דק.
   
 • גינות מעוצבות עם בריכה - אז כאן התשובה בגוף השאלה, הלוא כמעט בכל גינה הכוללת בריכה תצריך שימוש במשטח דק מתאים סביב הבריכה. חשוב בתחליט לבחור ברצפת דק שתהיה עמידה בפני מים ושמש חזקה. מתחת תוכלו לקרוא על סוגים שונים של דקים שיוכלו להתאים.

גינות מעוצבות עם דק - איזה דק?

מקודם הצגנו סוגי עיצובים של גינות שמוטיב הדק חל בהן. במרבית הבתים בישראל עושים שימוש בדקים העשויים מעץ איפאה ומעץ אורן. מתחת תוכלו לקרוא על הסוגים הנפוצים המשמשים גינות מעוצבות עם דק:

 • דק איפאה - דק איפאה הינו בעל צפיפות גבוהה ועל כן הוא נחשב לעמיד מאוד בקרב מזגי האוויר השונים ואף בקרב מים ולכן הוא יתאים לחיפוי של אזור עם בריכה. בנוסף, מדובר בסוג עץ עם שכבת שומנית טבעית שמגנה עליו משחיקה ולכן הוא גם כמעט ואינו דורש תחזוקה מורכבת. החיסרון בו הוא בעיקר המחיר שנחשב גבוה.
   

 • דק אורן - דק מעץ אורן נחשב פופולרי בשימוש בגינות מעוצבות עם דק. סוג דק זה מומלץ למי שמעוניין לצבוע את הדק שלו. כמו כן, מחירו גם זול יותר בהשוואה ליתר הדקים העשויים מעץ אך יחד עם זאת - הוא פחות עמיד למים ועל כן - נמליץ להמנע מלהתקין אותו בסביבת בריכה למשל.
   

 • דק במבוק - דק במבוק הוא הבחירה האופטימלית למי מכם שמעוניין בחיפוי קרקע בקרבת מים ובריכות. מדובר בדק עמיד במיוחד וכזה שגם נחשב לבחירה אקולוגית מפני שבכל פעם שחותכים את צמח הבמבוק, הוא נוטה לצמוח מהר יותר. החסרון בדק במבוק הוא המחיר הגבוה שלו, בדומה לדק מעץ איפאה.
   

 • דק סינטטי - דקים סינטטיים בד"כ יהיו מיוצרים הן מתערובת של עץ ונסורת עצים והן מחלקי פלסטיק שונים. מדובר בדק המומלץ בעיקר בגינות החשופות למזג אויר משתנה ואף ניתן להשיג אותו במגוון רחב של צבעים ועיצובים. החיסרון בדק סינטטי היא המחיר שלו, שעשוי להיות יקר יותר מדק מעץ טבעי ונוסף לכך, אם נוצרה שריטה בדק סינטטי - הסיכוי להסיר אותה קטן מאוד ולרוב יהיה צורך להחליף את כל בסיס הקורה שנשרטה באחת חדשה.
   

סוג הדק לגינה יתרון חיסרון
עיצוב גינה עם דק איפאה עמיד, חזק, תחזוקה מינימאלית יקר
עיצוב גינה עם דק אורן זול, ניתן לצבוע אותו פחות עמיד
עיצוב גינה עם דק במבוק עמיד, בחירה אקולוגית, מראה יקר מאוד
עיצוב גינה עם דק סינטטי עמיד, מגיע במגוון סגנונות וצבעים יקר לרוב, לא ניתן לתקן שריטות בו

מחיר עיצוב גינה עם דק

מחיר עיצוב גינה עם דק לרוב יהיה מורכב הן מסוג הדק שתבחרו להתקין והן מהוספת אלמנטים משתנים, כמו - פרגולת עץ, שילוב אבני מדרך וכדומה. מתחת תוכלו לקרוא מחירון על עבודות נפוצות שמתבצעות במסגרת עיצוב גינה עם דק:


מחיר עיצוב גינה עם דק

מחיר התקנת דק אורן לגינה

280 - 400 ש"ח
עיצוב גינה עם עץ איפאה

600 - 700 ש"ח
התקנת דק סינטטי לגינה

600 - 650 ש"ח
התקנת גדר חיה

150 - 220 ש"ח
התקנת פרגולה מעץ

450 - 700 ש"ח
הנחת אבני מדרך גדולות

75 - 110 ש"ח


הדפס מחירון

עיצוב גינות עם דק ע"י גנן

חשוב לצוות פורטל גננים פלוס להבהיר שעיצוב גינה עם דק לאו דווקא אומר שהגנן שתעסיקו יתקין את הדק בגינה, תפקיד הגנן הוא לתכנן את הגינה שלכם בין אם היא נטולת משטח דק ובין אם כבר הותקן בה דק. השלבים לעיצוב גינה עם דק ע"י גנן עשוי להתבצע בשלבים הבאים:

 1. פגישה - בתחילה יהיה עליכם להפגש עם הגנן, רצוי בבית, בו תהיה לו גישה לחצר שאותה תרצו לעצב. כאן גם תוכלו להעלות רעיונות ובקשות מול הגנן והוא מצדו עשוי להציע רעיונות משלימים או חלופיים במידת הצורך.
   
 2. תכנון - לאחר שהעלתם יחד רעיונות, הגנן ביחד איתכם יחל לשרטט את הרעיונות שהעלתם בשילוב עם מוטיב הדק. הדבר יכלול אזורים בגינה בהם יותקן הדק: במת דק, שביל גישה מהגינה לבית מדק ובנוסף - בשלב הזה הגנן אף ימליץ על צמחייה שתתאים להשתלב עם נוכחות הדק באזור.
   
 3. יצירת קשר עם איש דקים - לאחר שהגנן הכין שירטוט מסודר, תוכלו לפנות לאיש דקים ולהציג בפניו את התוכנית שלכם, הוא עשוי לייעץ לכם על סוג הדק המתאים בהתחשב בצמחייה שבחרתם לשתול בגינה ובהתחשב בפרמטרים נוספים כמו, המצאות בריכה בגינה, השימושים שתעשו על הדק וכדומה.
   
 4. התקנת דק - בשלב זה, יגיע איש הדקים ויחל בהכנת תשתית לדק במוקדים בהם הוא תוכנן. לאחר שהתשתית מוכנה, הוא יחל בהתקנה של קורות הדק על פני התשתית.
   
 5. צמחייה - לאחר שרצפת הדק הותקנה בהצלחה ע"י מתקין דקים, יגיע הגנן עם הצמחייה שבחרתם וישתול אותה במוקדים שתוכננו.