מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

עיצוב גינה עם בריכה

רוצים להקים גינות מעוצבות עם בריכה? בעמוד שלפניכם תראו מדריך שלם לגבי עיצוב גינה עם בריכה (גם קטנה) שכולל את כל מה שתצטרכו לדעת לפני ההקמה, אילו דברים כדאי להוסיף והכל כדי לוודא שתצאו עם גינה מעוצבת עם בריכה שתהיה מרוצים ממנה. בנוסף תוכלו להשוות בין גננים שונים לצורך העבודה על מנת למצוא את הגנן המושלם בשבילכם.

תכנון של גינה עם בריכה

ההבדל המרכזי בין תכנון גינה פרטית ללא בריכה לעומת תכנון גינה עם בריכה הוא הנושא של בניית הבריכה. בנוסף למציאת גנן לצורך תכנון הגינה תצטרכו למצוא מהנדס או ארכיטקט שיתכנן את הבריכה וישיג אישורים. הדבר המומלץ ביותר בהקמת של גינה מעוצבת עם בריכה הוא להתחיל בפגישה של שלושתכם ביחד לצורך תיאום ציפיות - כי יש הרבה עבודה.

 

גינה עם בריכת שחייה

בתמונה: גינה מעוצבת עם בריכה

מה חשוב להבין לפני שמתחילים להקים גינות מעוצבות עם בריכה?

רק רגע לפני שאתם מתקשרים לגנן שיעצב את הגינה עם הבריכה חשוב שתעשו קצת עבודה מקדימה שבה תבינו מה התקציב שלכם ומה את רוצים שיהיה בגינה שלכם. איך עושים את זה? מתחילים ביחד ברשימה של דברים שאידיאלית הייתם רוצים בגינה מעוצבת עם בריכה.

 

שימו לב, אתם לא צריכים להחליט לבד מה ייכנס ומה לא, זה התפקיד של מעצב הגינות לעשות את זה ביחד איתכם. זה המקום שבו אתם מתפרעים וחושבים על הרעיונות הכי טובים אידיאלית. לאחר מכן אתם כבר תראו מה ניתן להכניס ומה לא בהתאם לגודל הגינה והתקציב. אבל ללא ספק צריך להחליט אם אתם רוצים בריכת שחייה או בריכת נוי בגינה שלכם.

 • מסלעה: מסלעה בגינה נותנת מראה מיוחד ושונה שלא רואים בהרבה גינות. לפני שאתם מקימים גינה מעוצבת עם בריכה תוכלו לשקול לשים מסלעה שמתאימה לבריכה בנראות או בצבע ובכך להחמיא לגינה שלכם.
   
 • עמדת מנגל: עמדת מנגל משתלבת מעולה עם בריכה, אין צורך להרחיב יותר מדי על הנושא הזה כמובן. בין אם זה בחגים, או אפילו בימי שבת עם מזג אוויר טוב - מנגל ובריכה זה שילוב מעולה.
   
 • פינת ישיבה: עוד משהו להבין אם אתם רוצים הוא פינת ישיבת. שימו לב שבגינות מעוצבות עם בריכה חשוב לוודא שיש מספיק מקום בין פינת הישיבה לבריכה כדי שכשהילדים (או אתם) ישחקו בבריכה הם לא ישפריצו על מי שיושב בפינת הישיבה.
   
 • מקום למשחק של הילדים: אם יש לכם גינה עם בריכה והרבה שטח, ללא ספק מקום משחק בשביל הילדים יכול להיות מעולה. מקום שאפשר לרוץ, לשחק בכדור, אולי לשים מגלשות קטנות שיוכלות להיכנס לבריכה - יש הרבה דברים שאפשר לעשות.
   
 • צמחייה: כמובן שצמחייה תהיה בגינה, אבל יש הרבה סוגים של צמחים שמתאימים יותר ופחות עם בריכה. אתם רוצים עצים פחות מלכלכים כדי שהעלים לא יפלו לבריכה וגם אתם רוצים עצים עם הרבה צל. הוספנו לכם טבלה:

 

עצים שמתאימים לגינה עם בריכה עצים שלא מתאימים לגינה עם בריכה
כליל החורש ברוש
חרוב אורן (גם וושינגטונה)
אלביציה זית
דקל הטבעות אילנתה בלוטית
- מכנף נאה
- צפצפה מכסיפה

תמונות של גינות מעוצבות עם בריכה

גינה מעוצבת עם בריכת אינטקס   גינה מעוצבת עם בריכה צרה  
גינה מעוצבת עם בריכה ועצים   גינה עם בריכה קטנה  
גינה מעוצבת עם בריכה וג   גינה מעוצבת עם 2 בריכות  
גינה מעוצבת עם בריכת נוי   גינה מעוצבת עם בריכה ופינת ישיבה  

מה חשוב לדעת על הבריכה שמתאימה לגינה?

יש כמה דברים שכדאי שתחשבו עליהם בהקשר של הבריכה כשאתם בתהליך של עיצוב גינה עם בריכה. הראשון הוא סגנון הבריכה. הסגנון הנפוץ ביותר הוא בריכת גלישה בו המים הם באותו הגובה של הריצוף. עם זאת יש גם בריכה שבה המים יותר נמוכים מהריצוף, יש בריכה עם מפל, בריכת סקימרים, בריכת אינטקס, בריכת פיברגלס ועוד. כמובן שהאדריכל או בונה הבריכות יציגו לכם אותן, אבל קצת עבודה מקדימה מצידכם ללא ספק תאיץ את התהליך.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

דברים שחשוב לשים אליהם לב בעת עיצוב גינה עם בריכה

בתהליך של עיצוב גינה עם בריכה יש כמה דברים שחשוב לשים לב אליהם ולחשוב עליהם:

 • רצפה: יש כמה סוגים של רצפות שמתאימות למסביב לבריכה, והכל תלוי כמובן בהעדפה האישית והתקציב שלכם. אחד מסוגי הריצוף הנפוצים לבריכה הוא דק שלא מתחמם מהשמש ונראה טוב. אפשרות אחרת היא אבני מדרך שנותנים מראה מאוד ייחודי ומעניין לבריכה. האפשרות של אריחים או בטון פחות נפוצה ופחות מומלצת ליד בריכה.
   
 • מרחק מהגינה לבריכה: עוד שיקול שצריך לבדוק בעת הקמת גינות מעוצבות עם בריכה הוא המרחק בין הצמחייה לבריכה. לא הייתם רוצים שהעצים יתחילו לפתח שורשים שיושקו על ידי מי הבריכה ויעשו לכם בלאגן בגינה. לכן המרחק המומלץ בין הבריכה לצמחייה כמו עצים או שיחים הוא לפחות 3 מטרים. כמובן זה לא רלוונטי לדשא או עציצים - במקרים האלה אין בעיה של המרחק.
   
 • תאורה: תאורה מאוד מוסיפה לגינה עם בריכה ללא ספק. את התאורה תוכלו לעשות ברחבי הגינה, אבל אם תרצו וזה בתקציב שלכם תוכלו לבדוק עם המהנדס גם את האפשרות של תאורה בבריכה. אם לא תכננו עם הגנן את התאורה. תוכלו ללכת על תאורה צבעונית או תאורה פשוטה.
   
 • גדר בטיחות: בין אם יש לכם ילדים קטנים כרגע, בעתיד או שאתם רוצים שבעתיד ילדים קטנים יוכלו להסתובב ליד הבריכה בלי שתהיה בחרדה מתמדת שהם יפלו בהחלט כדאי להקים גדר ליד הבריכה על מנת לוודא שהילדים לא יפלו בטעות.
   
 • מערכת השקייה: שימו לב שכשמקימים גינה עם בריכה צריך להפריד בין המים של מערכת ההשקייה למים של הבריכה. סיבה ראשונה היא כמובן כי הבריכה מלאה בכלור ואתם לא רוצים להשקות את  הצמחים שלכם עם כלור. סיבה נוספת היא כי אתם לא רוצים שיהיה קשר בין השקייה של הצמחים בחורף או בסתיו - כשאתם לא משתמשים בבריכה.
   
 • פרטיות: להרבה מאיתנו לא יהיה נעים אם נרצה להשתזף בבריכה בבגד ים כשאין פרטיות, וזה בהחלט משהו שצריך לשים לב אילו. דרך אחת לוודא שיש לכם יותר פרטיות היא באמצעות צמחייה גבוהה שמפרידה בין הגינה שלכם לבין הגינה של השכנים. אפשרות נוספת היא כמובן בנייה של גדר או חומה גבוהה מספיק.
   
 • מקלחון: כנראה שהבריכה שלכם תהיה ליד הבית, אבל בין אם תרצו לארח ובין אם סתם להישטף במהירות מהכלור מבלי להיכנס הביתה שווה לבדוק את האפשרות של התקנה של מקלחון שיפתור לכם את הבעיה הזו. גם אם תחשבו שהוא מפריע לעיצוב, יכול להיות שהגנן יוכל למצוא פיתרון עבורכם.
   
 • פתרונות הצללה: פתרונות הצללה חשובים לגינות מעוצבות עם בריכה מכמה סיבות. ראשית, כי לא כל הצמחים אוהבים שמש ישירה ויכול להיות שכדאי לווודא שהם לא מתייבשים לכם יותר מדי. שנית, לא הייתם רוצים התפתחות של ירוקת או אצות במים כתוצאה מיותר מדי שמש. בנוסף תרצו לוודא שפינת הישיבה שלכם אכן נמצאת תחת הצל.

איך מתבצעת הקמת גינות מעוצבות עם בריכה?

הקמת גינות מעוצבות עם בריכה מתחלקות ל-2: שלב העיצוב והתכנון ושלב ההקמה.

 • עיצוב גינה עם בריכה: שלב העיצוב הוא השלב שבו אתם מדברים עם הגנן ומתייעצים עד שאתם מגיעים להסכם כלשהו. זה יכול לקחת כמה ימים וזה יכול לקחת כמה שבועות - אז תתכוננו. לפני שאתם מסיימים את השלב הזה ועוברים לשלב של ההקמה חשוב לוודא שאתם סגורים על הרצונות שלכם כי הגנן כבר יזמין את הצמחייה וכל שינוי או תוספת שתעשו לאחר מכן תעלה כסף נוסף.
   
 • הקמת גינה עם בריכה: לפני שלב של הקמת הגינה יש את השלב של בניית הבריכה. העבודה של הגנן היא בזמן הזה להזמין את העצים והצמחייה, חומרי גלם שונים אם תרצו ואז כמובן הקמת הגינה בפועל.

 

גינה עם בריכה מיוחדת

בריכה בגינה קטנה, האם זה אפשרי?

ללא ספק בריכה בגינה קטנה היא דבר אפשרי. הגודל הנפוץ לבריכת שחייה בגינה קטנה הוא 25 - 50 מ"ר. בגודל הזה כנראה לא תערכו את מסיבת הבריכה המשוגעת ביותר לילדים שלכם, אבל למי שרוצה לשמור על כושר של שחייה או סתם להשתכשך בבריכה זה גודל מעולה.

 

אם תרצו בריכה קטנה בגינה לצורך כושר מומלץ לבנות בריכה ארוכה וצרה שתוכלו לשחות מרחק משמעותי יותר ותוכלו אפילו להוסיף גלים לבריכה על מנת לחקות זרם. לגבי המיקום של בריכה בגינה קטנה  - המיקום המומלץ הוא בפינה, בצורה שלא תפריע לשאר הגינה שלכם לפרוח.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

מה משפיע על מחירי הקמת גינות מעוצבת עם בריכה?

כמה שאנחנו רוצים אי אפשר לתת אפילו טווח מחירים להקמת גינות מעוצבות עם בריכה מפני שהמחיר יכול להתחיל מעשרות אלפי שקלים בודדים ועד למאות אלפי שקלים. איך הפער כזה גדול? מה משפיע עליו?

 • צמחייה: מחיר הקמת גינה משתנה משמעותית בהתאם לסוג הצמחייה שתבחרו. ישנם עצים שיעלו לכם כמה מאות או אלפי שקלים בודדים ויש עצים שיכולים לעלות לכם גם עשרות אלפי שקלים.
   
 • ריצוף: עוד דבר שמשפיע על מחיר עיצוב גינה עם בריכה הוא הריצוף. מחיר ריצוף אבני דרך הוא שונה ממחיר של בניית דק במבוק והוא שונה מהמחיר של בניית דק טיק.
   
 • גודל: יש קשר ישיר בין גודל הגינה לבין מספר הצמחייה או הדברים שתשימו בה. עיצוב גינה גדולה עם בריכה יצריך יותר עצים או צמחים אחרים שתרצו להוסיף מה שמשפיע באופן ישיר על המחיר.
   
 • הובלה: ככל שאתם גרים במיקום יותר מרוחק, מחיר עיצוב גינה עם בריכה גדול יותר בגלל עלויות ההובלה של כל החומרים והצמחייה אל הגינה שלכם.
   
 • שעות העבודה: בהצעת המחיר המקורית לרוב יוגדר מספר שעות של תכנון ופגישות שכלול במחיר עיצוב גינה עם בריכה. לעומת זאת אם אתם והגנן פחות מצליחים להסכים ואתם שולחים אותו בחזרה ללוח השרטוט מספר פעמים כנראה שהוא יתחיל לגבות מחיר גם על שעות מעבר.
   
 • תאורה: עוד דבר שמשפיע על המחיר הוא מספר גופי התאורה שתרצו בגינה. גוף התאורה הסטנדרטי הוא 12V. אם תרצו תאורה צבעונית גם המחיר הסופי יעלה.
   
 • תוספת אדמה: אם תרצו להוסיף אדמה מיוחדת לגינה שלכם תצטרכו להוסיף מחיר גם על האדמה עצמה וגם על השינוע שלה.
   
 • מערכת השקייה: מחיר התקנת מערכת השקייה משתנה בהתאם לסוג מערכת ההשקייה והאורך שלה כמו גם תוספות כמו משאבת דשן.

מחירי עיצוב גינה עם בריכה

קשה לתת מחיר אחיד לעיצוב גינה עם בריכה כי זה משתנה בהתאם לגודל הגינה, אילו דברים תרצו להוסיף ועוד. הוספנו לכם מחירון עם עבודות נפוצות שקשורות לעיצוב גינה עם בריכה:

מחירון עיצוב גינה עם בריכה

מחיר עיצוב והקמת גינה

המחיר הוא למטר רבוע.


280 - 320 ש"ח
כמה עולה בניית דק לבריכה?

מחיר כיסוי דק לבריכה למטר.


600 - 700 ש"ח
מחיר התקנת מערכת השקייה

המחיר המוצג הוא לגינה גדולה. בגינה קטנה יותר המחיר יהיה בהתאם.


6,000 - 7,000 ש"ח
כמה עולה שביל מאבני מדרך בגינה

המחיר הוא לאבן לבנה טבעית בודדת.


30 - 40 ש"ח
מחיר הוספת מסלעה בגינה

המחיר הוא למטר רץ.


130 - 170 ש"ח
מחיר שתילת עץ צעיר

המחיר הוא לשתילה של עץ בודד לא כולל את העץ עצמו.


200 - 350 ש"ח
מחיר בניית בריכה

המחיר לבניית בריכה 3X7 מטר לא כולל תוספות.


100,000 - 150,000 ש"ח
מחיר התקנת תאורה לגינה

העבודה תתבצע על ידי חשמלאי.


300 - 400 ש"ח
כמה עולה להתקין גדר בטיחות לבריכה?

המחיר הוא למטר.


250 - 300 ש"ח
מחיר התקנת נקודת מים למקלחת בחוץ

העבודה תתבצע על ידי אינסטלטור.


1,200 - 1,500 ש"ח
כמה עולה להתקין פרגולה לגינה?

המחיר הוא למטר. פרגולה חשמלית תהיה בחלק הגבוה של הטווח.


700 - 1,900 ש"ח

הדפס מחירון

 • המחירים המוצגים במחירון אינם כוללים מע"מ.
 • המחירון מעודכן לחודש יולי בשנת 2024.

איך תבחרו גנן מומלץ לעיצוב גינה עם בריכה?

עיצוב גינה עם בריכה זו עבודה מאוד גדולה, ובשבילה ללא ספק צריך למצוא גנן מומלץ. איך מוצאים גנן מומלץ לצורך העבודה? קבלו את הטיפים של פורטל גננים פלוס:

 • עבודות קודמות: בעבודות כמו גינות מעוצבות עם בריכה ללא ספק חובה לראות תמונות. אתם רוצים לראות איך הגנן עיצב בעבר גינות עם בריכה, סוגי צמחייה וריצוף שמתאימים עם הבריכה ועוד. בנוסף עיצוב זה משהו אינדיבידואלי, ובסופו של דבר צריך לראות שהגנן מצליח למצוא סגנון עיצוב שמתאים לכם.
   
 • אדיבות: חשוב להבין שעכשיו כשאתם מחפשים גנן לעיצוב גינה עם בריכה מדובר באדם שאתם הולכים להיפגש איתו מספר פעמים. מומלץ למצוא אדם שאתם מתחברים איתו ברמה האישית גם כדי להקל על כל התהליך הזה.
   
 • מומחיות: עיצוב גינה עם בריכה זו לא עבודה מאוד פשוטה, ומומלץ לוודא שהגנן אכן מבין בעבודה הזו. נסו לברר איתו דברים כמו אילו עצים מתאימים לבריכה, אילו סגנונות ריצוף ולמה הם מתאימים.
   
 • מחיר: בעבודות גדולות כמו עיצוב גינה עם בריכה הפער בין המחירים יכול להיות גדול מאוד. כמובן שצריך למצוא גנן מומלץ ומומחה, אבל אי אפשר להתעלם מהמחיר בתור שיקול. בסופו של דבר צריך למצוא את האיזון בין מחיר טוב וגנן מקצועי.

השוו בין גננים לצורך עיצוב גינה עם בריכה

כשאתם מחפשים גנן לעיצוב גינה עם בריכה מומלץ לא לקחת את ההצעה הראשונה שאתם מקבלים ודווקא מומלץ לדבר עם מספר גננים לצורך העבודה. עם פורטל גננים פלוס תוכלו למצוא גננים באזורכם לצורך הקמת גינה מעוצבת עם בריכה.

 

השאירו פרטים בטופס המצורף או התקשרו וקבלו עד 3 הצעות מגננים בעיר שלכם לצורך תכנון והקמת גינה מעוצבת עם בריכה. השוו ביניהם וכך תוודאו שתקבלו גנן שנותן הצעת מחיר הוגנת וגם יבצע עבודה טובה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

שאלות נפוצות על עיצוב גינה עם בריכה

מה עוד רציתם לדעת על עיצוב גינה עם בריכה?

אילו סגנונות עיצוב גינה מתאימות עם בריכה?

ישנם הרבה סוגי גינות מעוצבות שמתאימות עם בריכה, זה בעיקר תלוי בהעדפה והתקציב שלכם. גינה טרופית היא קלאסית כמובן, גינה מודרנית היא בחירה מאוד נפוצה בשנים האחרונות - רק לצורך דוגמאות.


מה חשוב לדעת לפני שמתחילים את הקמת הגינה המעוצבת עם הבריכה?

דבר ראשון מומלץ להציב תקציב מוגדר מראש ובנוסף כדאי לוודא אילו דברים תרצו שיהיה בגינה שלכם. הוספנו לכם רשימה של רעיונות בעמוד.