מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

עיצוב גינה יפנית

חולמים על גינה בסגנון יפני? זה בהחלט אפשרי! מתחת תוכלו לעיין בתמונות של גינות יפניות, לקרוא על יסודות מנחים בעיצוב גינה יפנית ואף נסביר לכם כיצד תוכלו דרך פורטל גננים פלוס לאתר גנן מומלץ שיסלול מסלול מהיר להגשמת החלום שלכם - קראו ותופתעו.

תמונות של גינה יפנית

מתחת תוכלו לעיין בתמונות של גינות יפניות מגוונות שצוות פורטל גננים פלוס אסף בשבילכם: 

 

גינה יפנית עם פסלון עתיק גן יפני יבש עיצוב גינה יפנית עם אגם וגשר
גינה יפנית עם נהר גינה יפנית עם עצי דובדבן עיצוב גינה יפנית עם מפלים ודגים
עיצוב גינה יפנית עם אבני מדרך גינה בסגנון יפני עם עצים מעוצבים גינה יפנית עם פסלון באגם

יסודות המאפיינים עיצוב גינה יפנית

לפני שאתם ממהרים לסגור מול גנן למטרת עיצוב גינה יפנית עתידית, חשוב לנו שתבינו מהם המאפיינים המנחים שלה, ע"מ שתוכלו לשמור עליהם (כדי שלא יצא שהתוצאה שתשיגו תהיה רחוקה מהמטרה). בין היסודות שמאפיינים גינות יפניות הם: בידוד, תחושת מרחב, פיכפוך מים, אלמנטים עתיקים, חלוקי נחל ועוד - נסביר מתחת בהרחבה:

 • בידוד - בין היסודות החשובים המאפיינים עיצוב גינה יפנית הוא אפקט הבידוד שהיא מאפשרת. לשם יצירת אפקט בידוד, יהיה על הגנן לתכנן את הגינה מלכתחילה עם אזור שנתחם למטרה זו. את האזור ניתן להקיף בצמחייה גבוהה שתסתיר את מי שמצוי בתוכה. כל המטרה היא לאפשר תחושה של מקום סגור בטבע.
   
 • מרחב - יסוד נוסף שמקנה לגינה יפנית את המראה שלה הוא אפקט המרחב שמצוי בה. לכן קחו בחשבון שאם אתם מעוניינים בעיצוב גינה מסוג זה, יהיה עליכם להפחית מהעומס בה ולשמור כמה שיותר על מינימליזם.
   
 • ניקיון ואסתטיקה - כמו בתרבות היפנית עצמה שמקפידה על סדר ונקיון גם גינה בסגנון יפני צריכה להיות נקייה ואסתטית. גינות יפניות במקורן אף יכולות להקנות מראה כמעט מלאכותי של הצמחייה בגלל שדואגים לגזום ולעצב אותה ולתחום אותה.
   
 • עבודת יד - היפנים מקפידים לעצב וליצור כל חלק בגינות שלהם, בין אם ביצירת גבעות קטנות, מתחמים חוליים ומסולעים (בדומה לעיצוב גינות עם חלוקי נחל), תחימת צמחייה בצורה סימטרית לכל דיעה - דבר שמקנה לגינות מסוג זה מראה מלאכותי אף על פי שהצמחייה כולה הינה טבעית.
   
 • אלמנטים עתיקים - עיצוב גינות יפניות ילווה, לפחות אצל המקומיים, בסלעים גדולים בצורות שונות או בחפצים עתיקים העשויים חומרים טבעיים, פסלים הקשורים למקדשים או פסלי בודהיזם, ריצוף שבילי הליכה מאבנים.
   
 • פיכפוך מים - מדובר ברכיב יסוד שניתן ליישם ע"י יצירת מקור מים אחד או יותר בצורות וגדלים שונים ובדגש על יישום של שני מפלסים שיובילו לאפקט המפל, שהוא האחראי לפיכפוך במים. פיכפוך המים משרה רוגע והפסקה עבור מי שסובל מעומס יום יומי.

 

עיצוב גינה יפנית עם בריכת נוי

סוגי עיצוב לגינות יפניות

מקודם הצגנו את היסודות שמאפיינים גינות יפניות, כעת ניידע שעיצוב גינה יפנית ניתן ליישם ב- 3 מישורים: יבש, לח והיברידי המשלב גם וגם.

 • עיצוב גינה יפנית יבשה - היובש במקרה הזה מתבטא בריבוי אבני מסלעה בגינה, שמסביבם חול ואבני חצץ. בתרבות היפנית אבני המסלעה מייצגים הרים, לעומת החול והחצץ שמסמלים נהרות בצורה גרפית. עיצוב גן יפני יבש נותן אלטרנטיבה למי שמעוניין בגינה חסכונית במים.
   
 • עיצוב גינת טחב - עיצוב כזה גם מכונה כ"גן טחב" שמכיל בו צמחייה, בריכות נוי ומראה ירוק, שמאפיין את מזג האויר הלח ביפן. במקרה הזה דעו שירוקת לא תיחשב כמילה גסה אלא להיפך, גינות טחב מאופיינות במראה ירוק הן של צמחייה והן של התהליכים הנגרמים עקב מזג האויר הלח (ירוקת ופטריות). גני טחב יפניים מעניקים תחושה רכה ומנחמת מעומסי היום יום.
   
 • עיצוב גן יפני במודל היברידי - תוכלו אף לשלב בין האלמנטים וכך לחוות משני העולמות בו בזמן. עיצוב גינה יפנית במודל המשולב למעשה נחשבת לנפוצה ביותר כיום.

מחיר עיצוב גינה יפנית

למי מכם ששוקל ברצינות את הרעיון, דעו שמחיר לעיצוב גינה יפנית נע בין 280 - 320 ש"ח למ"ר. המחיר עשוי להשתנות בהתאם לסוג האלמנטים, הכמות שלהם וגם סוגי צמחייה.

 

מחיר ממוצע לעיצוב גינה יפנית

מחיר ממוצע לעיצוב גינה יפנית: 300 ₪

טווח מחיר גבוה 320 ₪

טווח מחיר נמוך 280 ₪

גנן לעיצוב גינה יפנית משיגים דרך גננים פלוס!

אז אם אתם שוקלים להוציא את החלום שלכם לפועל, דעו שפורטל גננים פלוס כאן לסייע עם מגוון גננים איכותיים לעיצוב גינה יפנית משלכם וזאת תוך התאמה לתקציב שלכם. ע"י השארת פרטים מהירה תוכלו לקבל בחינם וללא התחייבות - עד 3 גננים בעיר מגוריכם, ביניהם תוכלו לברר מחירי עבודה עוד בשיחת הטלפון וכך לבחור בהצעת המחיר המתאימה ביותר עבורכם ועבור הגינה שלכם, מבלי לבזבז אנרגיה וזמן.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

היתרונות בגינה בסגנון יפני

אין ספק שעיצוב גינה יפנית משדרג את מראה הגינה בצורה פנומנאלית, בעיקר אם אתם מתכננים לשפץ גינה קיימת. גינה יפנית משרה תחושת רוגע והתחדשות, היא נקייה, עושה רושם מעולה על אורחים ובקיצור, מעניקה תחושה חווייתית מהרגע שדורכים בה.

חסרונות בעיצוב גינה יפנית 

אז כמו בכל דבר, גם בגינה יפנית עלולים להימצא חסרונות:

 • יתושים - גינות יפניות מאופיינות בנוכחות של מקורות מים שעשויים למשוך אליהם לא מעט יתושים ובעיקר בחודשי הקיץ. יתושים יוכלו להתרבות בחופשיות במקורות המים שלכם ולהתיש (משחק מילים שכזה). עצה עבור מי שאינו מעוניין לוותר על יסוד המים בגינה - תוכלו להתייעץ עם הגנן לגבי רכישת דגים שניזונים מיתושים וכך ליצור לכם מעין הדברה אקולוגית.
   
 • תחזוקה - גם התחזוקה שנדרשת לגינות יפניות היא די רחבה היות ואחד המאפיינים העיקריים שלה הוא נקיון ואסתטיות, מה שיחייב איסוף כמעט שבועי של עלים, כיסוח של מדשאה אם תרצו בה, גיזום של עצים בצורות שונות, מה שייקר את מחיר הגיזום. תוכלו להתגבר על הנקודות הללו אם תבחרו בעיצוב גינה יפנית יבשה, כך היא גם תחסוך טיפול בצמחייה וגם תמנע הגעת מזיקים.

היכן ניתן להקים גינה יפנית?

גינה יפנית ניתן ליישם כמעט בכל מקום תאמינו או לא - כיום ניתן למצוא גינות יפניות בגגות, מרפסות ואפילו בחדרי לובי שמעוניינים להעניק לעצמם מראה אסתטי ורגוע.