מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

עיצוב גינה גדולה

יש לכם גינה גדולה ואתם רוצים לנצל את המיטב ממנה? בעמוד שלפניכם תראו טיפים חשובים כדי להצליח לנצח את המקסימום ולוודא שהגינה הגדולה שלכם תהיה יפה ומרהיבה.

תמונות של גינות גדולות מעוצבות

עיצוב גינה עם שדה גינה מעוצבת עם פרחים גינה גדולה עם גשר
     
גינה גדולה עם שביל גינה גדולה עם דשא גינה מעוצבת גדולה

טיפים לעיצוב גינה גדולה

לגינה גדולה יש כמה הזדמנויות שאין לגינה קטנה, ועם זאת יש גם כמה אתגרים שלט תיתקלו בהם בעת עיצוב גינה קטנה:

 • הפרידו בין האזורים: אחת ההזדמנויות הגדולות שיש לכם היא העובדה שאתם יכולים להפריד בין האזורים ולהינות ממגווון עולמות. יכול להיות שתרצו ללכת על סגנון אחיד בכל הגינה, ויכול להיות שתרצו להינות מכל העולמות ולעשות אזור טרופי, אזור יפני, אזור מודרני וכו'.
   
 • חשבו מה אתם רוצים להפיק מהגינה: אם כבר דיברנו על חלוקה של הגינה לאזורים אז חשבו על מה המטרות שאתם רוצים להשיג מהגינה. האם אתם רוצים אזור גדול שבו הילדים יוכלו לרוץ ולשחק? מה לגבי פינות ישיבה? יש גם אפשרות של מתקנים ויכולה להיות לכם גם אפשרות של גינת ירק.
   
 • עונות השנה: כשאתם מתכננים גינה גדולה יש לכם את ההזדמנות להינות מהגינה בכל עונות השנה. כמובן כדאי להתקין פרגולה במקומות ישיבה כדי שתוכלו לשבת בצל בקיץ, אבל כדאי גם למצוא צמחים שתוכלו להינות מהם לכל אורך השנה (כולל בחורף). 
   
 • תאורה ייעודית: כדי לחגוג את הגינה הגדולה שלכם כדאי לוודא שכל אזור מקבל גם את התאורה שמגיעה לו. כדי לו להקפיץ את חשבון החשמל שלכם מומלץ לבדוק את האפשרות של פנסים סולריים.
   
 • שבילים ותוספות: הזדמנות נוספת שניתנת לכם היא האפשרות לבנות שבילים בגינה כדי שיהיה נחמד ללכת לכל המקומות השונים. בנוסף תוכלו לבנות תוספות מיוחדות כמו בריכות נוי או פסלים מעוצבים.
   
 • אחזקת הגינה: אתגר אחד שבולט יותר בגינה גדולה הוא האחזקה שלה. אחזקת גינה גדולה דורשת מכם הרבה יותר - כיסוח של משטח גדול יותר של דשא, טיפול בכל הפרחים, הצמחים והשיחים. זה משהו שצריך לחשוב עליו. אם אתם לא רואים את עצמכם מטפחים את הגינה הגדולה שלכם בקלות אולי כדאי להתקין דשא סינטטי או שיחים וצמחים שדורשים פחות אחזקה.
   
 • מערכת השקייה: בהמשך לקושי באחזקה חשוב לוודא גם שאתם מתקינים מערכת השקייה גדול ומתוכננת בצורה טובה על מנת להשקות את כל הצמחים שלכם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

איך מתבצע תכנון גינה גדולה?

תכנון גינה גדולה מתחיל קודם כל בכם. ערכו סיעור מוחין וחשבו על כל מה שייתכן ותצטרכו. אם אתם לא מאוד בטוחים מה אתם רוצים ומה האפשרויות העומדות בפניכם זה הזמן לערב מעצב גינות מומחה על מנת שיעזור לכם בתהליך. ככל שתהיו יותר מפורטים וברורים ברצונות שלכם כך כל התהליך של הקמת ועיצוב הגינה הגדולה שלכם יהיה יותר קל. אם אתם יודעים אפילו אילו צמחים אתם יודעים שאתם אוהבים זה הזמן לרשום אותם.

 

דבר נוסף שכמובן אי אפשר להתעלם ממנו הוא התקציב. עיצוב גינה גדולה יכולה לקחת תקציב יותר גדול. תצטרכו יותר צמחים, שטח גדול יותר של דשא, כנראה גם פרגולה ודקים יותר גדולים. כדי לא למצוא את עצמכם בבעיה תכננו את התקציב מראש.