מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

עיצוב גינה במרפסת

אם החלטתם שהגיע הזמן להפוך את המרפסת שלכם לירוקה ויפה יותר, להכניס קצת צמחים, אדניות ואולי אפילו עץ או שניים, תוכלו לעשות זאת בעצמכם או להזמין גנן אשר מתמחה בעיצוב גינה במרפסת. הנה מידע, טיפים ועצות בנושא.

על המורכבות שבעיצוב גינה במרפסת

עבוד של עיצוב של גינה במרפסת עשויה להיות מורכבת יותר מאשר עיצוב גינה בגינה פרטית. אלו הסיבות המרכזיות לכך:

 • כמות האור: במרפסות רבות, יש שטחים רבים אשר חשופים לשמש חזקה ולכן חשוב להתאים את הצמחייה לכמות וכיוון האור לאורך כל שעות היום. 
   
 • מגבלת משקל: לעיתים, נאלץ להימנע מהוספת צמחייה או ציוד לגינה בשל המשקל שעתיד להתווסף. לכן חשוב לבדוק היטב מה מגבלת המשקל ויכולת ההעמסה במרפסת שלכם.
   
 • אין אדמה במרפסת: ישנם מצבים בהם נרצה לשתול צמחייה אשר שורשיה זקוקים לאדמה עמוקה. עובדה זו הופכת גם היא את הפעולה של עיצוב גינה במרפסת למורכבת יותר.
   
 • נדרש לדאוג לניקוז: חשוב לתת את הדעת על נושא הניקוד מאחר ובחלק גדול מהמרפסות נמצא ניקוז בנקודות ספציפיות אשר יאלצו אותנו לחשוב על פתרונות שונים בשביל למנוע הצפה של מים במרפסת.

 

עיצוב גינה במרפסת

עיצוב גינה במרפסת - כמה זה צפוי לעלות?

מאוד קשה לענות על שאלה זו בצורה חד משמעית מאחר וכמו בכל פרויקט של עיצוב גינה, הדבר אינו קבוע ומסתמך על פרמטרים שונים כמו עלות חומרי הגלם, גודל המרפסת, מספר ימי העבודה הנדרשים ועוד. בשביל לספק לכם הערכה כללית על המחירים, נוכל להגיד כי מבדיקות שערכנו עולה:

 • מחיר עיצוב גינה במרפסת קטנה נע בין 1,000 ל-5,000 ש"ח.
   
 • מחיר עיצוב גינה במרפסת גדולה נע בין 6,000 ל-12,000 ש"ח ומעלה.

מה כוללת הצעת מחיר לבניית גינה במרפסת?

הצעת המחיר תכלול בדרך כלל פירוט של הצמחיה שנשתול במרפסת, כולל עציצים, שיחים, עצים ופרחים וגם את הציוד הנלווה, קרי מרכיבי מערכת ההשקייה (הטפטפות, בקר ההשקייה והניקוז עצמו) דשא סינטטי, אדניות ועוד. בנוסף, יש לתמחר גם את עלות האדמה שמביא איתו הגנן בשביל למלא את האדניות והעציצים.

 

בניית גינה במרפסת

איך להקים גינה במרפסת? דגשים עיקריים

 • צמחייה: חשוב לבחור בצמחים אשר מתאימים למרפסת מאחר וברוב המרפסות יש שמש חזקה במשך שעות רבות. אנו ממליצים לבחור בצמחי תבלין וצמחי נוי רב שנתיים.
   
 • אדניות, עציצים וכדים: את הצמחייה שרכשנו, נשתול בדרך כלל באדניות עץ גדולות, עציצים בגדלים שונים וכדים. חשוב לשמור על מגוון בשביל לקבל מראה אקלקטי ומיוחד. נדגיש כי בתוך האדניות הגדולות ניתן לשתול גם עצים ושיחים ולא רק פרחים.
   
 • מערכת השקייה: כאשר מקימים גינה על מרפסת, חשוב לדאוג למערכת השקייה טובה אשר מחוברת כמו שצריך. חשוב לבחון את כמות המים הדרושה ולכוון את מחשב המערכת בהתאם, כאשר בדרך כלל גינה במרפסת תצריך מאיתנו להעלות את כמות המים ואת תדירות ההשקייה בשל השמש הרבה והאידוי התכוף שמתרחש במרפסת.
   
 • מערכת ניקוז: ניקוז גינה במרפסת הוא דבר חשוב למדי. ללא מערכת ניקוז טובה, המרפסת שלכם תוצף במים. בגדול, נדרש לחבר את כל האדניות והעציצים אל ניקוז אשר יוביל בסופו של דבר אל פתח הניקוז הקיים במרפסת, דרך צינור ראשי.
   
 • דשא סינטטי: לא פעם אנו רואים התקנה של דשא סינטטי במרפסת וזו כמובן הבחירה המתאימה ביותר מאחר והוא חוסך עלויות, אינו דורש טיפול והשקייה ומתמודד נהדר עם השמש החזקה.
   
 • תאורת גינה: כיום כמעט כל עבודה הקשורה בהקמת גינה חדשה, תשלב גם תאורת גינה באזורים שונים, בעיקר בסמוך לגזעים של עצים ולצד האדניות. התאורה היפה תאפשר לכם לשבת במרפסת גם בשעות החשכה וליהנות מהמראה המלבב.

הקמת גינה במרפסת

האם אפשר לעצב גינה במרפסת לבד?

כאשר מדובר על עיצוב גינה במרפסת קטנה, ניתן לעשות את העבודה באופן עצמאי וכבר שמענו לא פעם על אנשים שעיצוב גינה במרפסת בשיטת עשה זאת בעצמך. זה אפשרי לגמרי וזאת בהנחה ואתם יודעים איזה צמחים מתאימים למרפסת וסגורים גם על תדירות ההשקייה הרצויה.

 

יחד עם זאת, ישנם מספר אתגרים בהקמת גינות מעוצבות במרפסת: נדרש לדאוג למערכת השקייה, למערכת ניקוז, צריך להעלות את האדניות הכבדות, העצים והשיחים אל המרפסת ולבסוף לדאוג גם לתאורה והצללה. לכן, אם בכל זאת תבחרו להיעזר בשירותיו של גנן מקצועי, נשמח לסייע לכם בקבלת הצעות מחיר משתלמות מגננים באזור המגורים שלכם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

צמחייה שמתאימה לגינות במרפסת

בין אם אתם לפני עיצוב גינה במרפסת קטנה ובין אם אתם מתכננים הקמת גינה במרפסת גדולה או במרפסת על הגג (קראו גם על גינות גג) אנחנו בטוחים שנושא הצמחיה עשוי לבלבל גם אתכם. הנה מספר צמחים שאנו ממליצים לשלב בעת עיצוב גינות במרפסת:

 

צמחים מטפסים צמחי נוי עצי פרי

         צמחי תבלין       

 

יסמין

 

סיזיגיום

עץ לימון

כוסברה

 

פיטנגו

 

מרווה

עץ זית צעיר

בזיליקום

 

אלמנדה

 

גרניום

עץ גויאבה

נענע

 

מורן החורש

 

יהודי נודד

תפוז סיני

לואיזה

 

גפן

 

דקל שפריצי

עץ פיטנגו

פטרוזיליה

 

שיח אברהם

 

יערה

עץ ליים

שמיר

איך בוחרים גנן למרפסת?

כשאתם בוחרים גנן מרפסות יש כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם כשמדברים עם הגננים:

 • עבודות קודמות: בתחום הגינון מאוד חשוב לראות עבודות קודמות של הגנן. לראות שהדשא הותקן או נשתל בצורה ובגובה אחיד, לראות איך הוא עיצב את הגינה (בפריסה שנראית טוב לעין) ועוד. זה יכול גם לתת לכם השראה אם אתם לא בטוחים איך לעצב את הגינה במרפסת שלכם.
   
 • מחיר: עוד משהו שללא ספק חשוב לוודא כשבוחרים גנן למרפסת הוא המחיר. לרוב מדובר על עבודות גדולות, וללא ספק יש הרבה מקום לחסוך רק באמעצות השוואה בין המחירים של הגננים. עם פורטל גננים פלוס תקבלו מספר הצעות מחיר ותוכלו לחסוך.
   
 • שירותיות: הרבה פעמים הערך המוסך שגנן מרפסות מביא לנו הוא מעבר לעבודה עצמה, אלא גם במהלך השירותיות שלו תוך כדי העבודה ואחריה. בנוסף כנראה תרצו לשאול כל כמה זמן להשקות את הצמחים השונים.

שאלות נפוצות על הקמת גינה במרפסת

רגע לפני שניפרד, נשמח להציג בפניכם מספר שאלות נפוצות שנשאלנו על ידי גולשי האתר בנוגע להקמת גינה במרפסת:

כיצד נקבע המחיר להקמת גינה במרפסת?

המחיר נקבע על סמך גודל הגינה, עלות הצמחייה והציוד (מערכת השקייה, אדניות ועוד) ועלויות נוספות כמו דשן וחיפוי.


איך להכין גינה במרפסת?

ממקמים עציצים, כדים ואדניות ושותלים בהם צמחיה מתאימה. לאחר מכן מחברים מערכת השקייה ודואגים לניקוז מתאים בשביל למנוע הצפה. ניתן גם להוסיף חיפויים, דשן ועוד.


איך עושים גינה במרפסת שטופת שמש?

צריך לתת את הדעת הנושא של קירוי והצללה ולדאוג לצמחייה שמתאימה לכמות השמש.