מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

שתילת דשא

ניתן לזרוע דשא, להניח מרבדים ולשתול דשא מוכן וטבעי, ישנם כמה אפשרויות שונות כאשר מדובר על דשא טבעי. דרך "גננים פלוס" תוכלו לדעת מהו המחיר לשתילת דשא טבעי חדש ולמעשה תקבלו עד שלוש הצעות מחיר, כך שתוכל לבצע השוואת מחירים בין נותני השירות ולבחור בהצעה המשתלמת ביותר בעבורך.

שתילת דשא ב-3 שיטות שונות (כולל מחירים):

כאשר מדברים על דשא טבעי ישנם שלושה אפשרויות או לזרוע זרעים, להניח מרבדים שלמים ומוכנים, או לשתול דשא מוכן, כמובן שיש יתרונות וחסרונות לכל אחד מן השיטות ועלויות שונות, הנה פירוט קצרצר על כל אחת מהן:

שתילת דשא מוכן - לשתול דשא מוכן למעשה זאת האלטרנטיבה הטובה ביותר לדעתנו, הדשא מגיע מוכן בריבועים, כמובן שצריך להכין בעבורו את האדמה, אך הוא נוח לעבודה וכבר מהיום הראשון יש לכם דשא מוכן. הוא מתאים בעיקר כאשר עורכים עיצוב גינה יוקרתית וזאת בגלל שהמחיר לא הכי זול, אבל יעשה את העבודה לאורך הזמן. (מחיר למ"ר 30 - 40 ש"ח).

הנחת מרבדי דשא טבעי - מרבדי דשא מוכנים יקרים יותר מאשר דשא מוכן, מדובר על יריעה שלמה אשר מחוברת ומוצאת מהגידול שלה ישר לקרקע בביתכם, מרבדי דשא מיועדים יותר לגינות ציבוריות, מגרשי כדורגל ושטחים גדולים. (המחיר להנחת מרבד דשא כולל הובלה נע בין 85 - 120 ש"ח).

זריעת דשא (זרעים) - האפשרות הזולה ביותר היא לרכוש זרעים של דשא ולגדל אותם ישירות בגינה על משטח מוכן, האמנם זה דורש השקעה ולא מעט מים, אך המחיר כאן הוא אפסי לעומת האפשרויות שהצגנו לכם קודם לכן. (מחיר לגינה עד 50 מ"ר יהיה בסה"כ כ-40 עד 50 שקלים בעבור זרעים).

התקנת דשא

מהי העונה המתאימה לשתילת דשא?

ניתן לשתול דשא בכל עונות השנה, האמנם, העונה המומלצת ביותר לגידול דשא וזריעה היא באביב, כאשר הכל פורח ומזג האוויר אופטימלי לגידול. בחורף לא כדאי לשתול כי עמידות הדשא תיהיה חלשה מאוד, לכן כדאי להשתמש בזנים מסוימים של דשא בתקופת החורף, למשל קוקויה, דרבן גראס וטיפווי, שהם עבים יותר ועמידים בפני החורף, כמובן שאם אתם מתכננים לבצע הקמת גינה מ-0, אזי שהתכנון צריך להיות לפני האביב, כך כל לשאר הצמחייה ולא רק לדשא להתאקלם.

מחירון שתילת דשא מוכן (לפי סוגים)

אז כמה עולה לשתול דשא? ומהם המחירים של ריבועי דשא מוכנים לשתילה? ישנם מספר זנים שונים של מדשאות, הנה כמה דוגמאות למחירים בעבור שתילה של דשא מוכן וטבעי (לפי סוג), לכל דשא יש להוסיף עלות משלוח, מצע (חמרה) והתקנה שאינה כלולה במחיר, מדובר על מחירי הזנים השונים לרכישה, תוספת התקנה משתנה על פי הסוג (השאירו פרטים וקבלו הצעות מחיר לרכישה והתקנה).

מחירון לפי זן הדשא ומחיר למ

מחיר דשא מוכן אלטורו

נראות עדינה וצבע ירוק בהיר, עמיד בפני מזג אוויר חם במיוחד.


20 - 25 ש"ח
עלות דשא בופולו

עבה, ירוק כהה וניתן לכיסוח בתדירות נמוכה יותר (אחזקת דשא נוחה)


27 - 32 ש"ח
כמה עולה דשא סופר אלטורו?

צבעו ירוק בוהק ומרקם עדין, שומר על הצבע בכל עונות השנה.


22 - 28 ש"ח
מהו המחיר לדשא מוכן יוסטון?

דורש מעט שעות שמש ביום, בעל עלה רחב וצפוף ושומר על צבע ירוק בחורף.


27 - 33 ש"ח

הדפס מחירון

מצא גננים לשתילת דשא ב"גננים פלוס"

האפשרויות למציאת גננים למטרת התקנה, הנחה ושתילת מדשאות דרך גננים פלוס הן רבות, כאן למעשה כאשר תפנו אלינו ותגדירו את סוג השירות ואת אזור המגורים תוכלו לקבל בחזרה עד 3 פניות חוזרות מאותן נותני שירות אשר יציעו לכם את הצעת המחיר שלהם, ייתנו לכם ייעוץ מה כדאי לכם לעשות, כמה ולמה והכי חשוב שאתם תדלו כמה שיותר מידע על הדשא ועל המחירים. כעת תוכלו לבצע בינהם השוואת מחירים, לנסות להוזיל בינהם או לבחור בהצעה הכי זולה ומשתלמת שהוצעה לכם. כמו כן, תמיד אפשר "להתפשר" ולמי שמתאים יותר דשא סינטטי (מלאכותי), האפשרות גם היא קיימת כאן בגננים פלוס.
הנחת מרבדי דשא מוכנים

האם ניתן לבצע שתילת דשא על דשא קיים?

נתחיל בתשובה הקצרה, כן אפשר. עכשיו בואו נעמיק קצת.

  • האידאלי - רצוי "לקרקף" את המדשאה, לדשן אותה ולשתול או להניח מרבדי דשא חדשים במקום הקיימים.
  • האפשרי - ניתן לבצע שתילת דשא על דשא קיים, רצוי לבדוק מהם הסוגים שיודעים "לחיות ביחד" בהרמנויה, לא כל שילוב אפשרי.
  • המתקבל - השלמה חלקית של דשא על קרחות דשא מאותו הסוג.

למעשה, אפשר לעשות הכל, רק תלוי בתקציב ואיזה סוג דשא כדאי להשתמש בו.