מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

שביל בגינה

מעוניינים לשלב שביל מעוצב בגינה שלכם? גלו איזה סוגי שבילים קיימים עבור הגינה קיימים ומצאו גנן לצורך הקמת שביל אבנים במחירים נוחים.

בניית שביל לגינה במחירים משתלמים

אין ספק שאחת הדרכים הנהדרות לשדרוג של כל גינה הוא הוספה של שביל בגינה באחד מאזורי הגינה אשר יחבר בין אזורים שונים ויאפשר גם חלוקה ויזואלית של פינות שונות בגינה שלנו.

 

בנייה של שביל לגינה מצריכה ידע וגם ניסיון וזאת מאחר ונדרש לבצע תכנון מקדים של השביל, לבחור חומרים או אבנים בצורה נכונה וגם להקפיד על מסלול שיראה טוב בעין. באמצעות פורטל גננים פלוס, ניתן לקבל עוד היום, עד שלוש הצעות מחיר שונות ולמעשה למצוא גנן מקצועי ומומלץ להקמת השביל. השאירו פנייה באתר ונחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.

שביל לגינה

כמה עולה שביל בגינה?

המחיר של יצירת שביל בגינה משתנה בהתאם לאורכו, סוג חומר הגלם שמשמש אותנו לבנייתו וגם שיקולים נוספים כמו כמות העבודה הנדרשת על השטח בו אנו עתידים להציב את השביל. עבור שביל מאבני מדרך, נהוג לשלם בדרך כלל 120 ש"ח עבור שביל באורך מטר. המחיר המוצג הוא כמובן ללא עלות חומר הגלם והאבנים.

 

במידה ותרצו ליצור בגינה שלכם שביל עשוי אבנים משתלבות, כדי שתדעו שהמחירים נעים בין  280 ש"ח ל-380 ש"ח למ"ר, כולל עלות החומרים והעבודה עצמה. זקוקים לעלויות ומחירים נוספים? בקרו במחירון הגינון באתר שלנו.
 

עלות ממוצעת להקמת שביל גינה מאבנים משתלבות (מחיר למ"ר)

עלות ממוצעת להקמת שביל גינה מאבנים משתלבות (מחיר למ"ר): 330 ₪

טווח מחיר גבוה 380 ₪

טווח מחיר נמוך 280 ₪

מאיזה חומרים נהוג לייצר שבילי גינה?

את שבילי הגינה ניתן לייצר מחומרי גלם שונים ולמעשה כל חומר מספק מראה עיצובי שונה לחלוטין וזאת מאחר והגודל של המדרך או האבנים משפיע על כל העיצוב של הגינה. בנוסף יש לא מעט צבעים לאבני מדרך אשר משמשים עבור שבילי גינה ובסופו של דבר מדובר בטעמם האישי של בעלי הגינה. להלן מספר דוגמאות לחומרים הנפוצים שמהם מייצרים שבילים בגינה:

  • שביל בגינה מאבנים טבעיות: אחד מחומרי הגלם הנפוצים ביותר ליצירת שבילים לגינה הוא כמובן אבנים טבעיות. 

  • חלוקי אבן: במסגרת הקמת גינה, ניתן לשלב חלוקי אבן 

  • שבילי גינה מבטון יצוק: ניתן למצוא סוגים שונים של שבילים לגינה העשויים מבטון כאשר הבולטים בהם הם שבילים מבטון מוחלק או בטון צרוב.

  • שבילים עשויים עץ: לעיתים אנו רואים שבילים העשויים מעץ ומעניקים מראה חם יותר.

  • אבני גרנוליט: אבנים קטנות אשר ניתן למצוא בגוונים שונים ואף לשלב בין מספר צבעים באותו השביל.

דגשים לתכנון שבילים בגינה

אחד השלבים הראשונים בתכנון שבילים בגינה הוא הגדרת המטרה של השביל. נסו לאפיין מראש האם הוא נועד לאפשר הגעה מנקודה לנקודה, האם נדרש לתחום אותו מצדדיו על מנת למנוע כניסה של צמחייה לשטחו או שאולי הוא כבר מופרד בצורה מוחלטת בעקבות חיפוי קרקע לגינה שהוספנו, כמו למשל אבני טוף המקיפות את השביל.

בנוסף, כדאי לתת את הדעת גם על גודל וצורת האבנים שנשלב ולזכור שבמקרים רבים נהוג לשלב אבנים בגדלים משתנים בשביל לשבור את המראה המקובע והמשעמם. גם צורתו של השביל (מעגלית או ישרה) משפיעה מאוד על הניראות של כל הגינה וכיום המגמה העיצובית הולכת יותר לכיוון של שבילים מעוגלים אשר מספקים הולכת עין מעניינת יותר למתבוננים.

שבילים לגינה

שאלות בנוגע לתכנון שביל גינה:

להלן מספר שאלות נפוצות של גולשים, אודות תכנון של שביל גינה. בין אם אתם לפני תהליך של הקמת גינות או אפילו מתכננים שביל חדש במסגרת תחזוקה שוטפת של הגינה, כדאי שתקראו את השאלות המוצגות כאן ואת תשובות המומחים של פורטל גננים פלוס.

איזה סוג עץ מומלץ לצורך הקמת שביל עץ לגינה?

בהנחה והכוונה היא לשביל עשוי דק, מומלץ לבחור באחד מהעצים הבאים: דק מעץ אורן, קומרו או איפאה.


איזה אלמנטים מומלץ לשלב בקרבת השביל על מנת לשדרג אותו?

ההמלצה שלנו היא לשלב תאורת גינה בצידיו של שביל האבנים לגינה השביל וגם ספסלים או פינות ישיבה ואפילו פסלים או סלעים מיוחדים בצדדיו.


כמה זמן לוקח לבנות שביל בגינה?

בדרך כלל מדובר בעבודה של כמה ימים בודדים אך משך העבודה משתנה מפרויקט לפרויקט בהתאם לאורך השביל, סוג חומר הגלם ומיומנות הגנן.