מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

מסלעה בגינה

רוצים לשדרג את מראה הגינה? תוכלו לעשות זאת באמצעות הוספת של מסלעה בגינה. מדובר באלמנט דקורטיבי אשר יוצר הפרשי גובה, נפח ומראה ייחודי. גלו מהו המחיר לבניית מסלעה ומה חשוב לדעת לפני תחילת העבודה.

מסלעה בגינה - קווים לדמותה:

המסלעה היא אלמנט טבעי אשר מורכב מאבנים וסלעים בגדלים שונים או באותו הגודל. לרוב נהוג לשלב בתוך המסלעה או בסביבתה צמחייה מגוונת, לרבות צמחים אשר יוצרים מראה צפוף ומכסים את המרווחים בין סלע לסלע.

 

אין ספק כי אפשר לשדרג את הגינה בדרכים שונות, תוך שימוש במגוון רחב של שיטות וטריקים ושילוב של אלמנטים כאלה ואחרים. נוכל לומר כי הוספת מסלעה בגינה היא אחת מהשיטות המובילות לכך מאחר והמסלעה עוזרת לייצר עניין ומראה אחר ושונה.

 

מסלעה בגינה

יתרונות מרכזיים של מסלעה בגינה

מדוע בכלל לבנות מסלעה בגינה? הנה הסיבות המרכזיות אשר גורמות לאלמנט זה להיות פופולארי בגינות רבות בישראל:

  • מראה יפה ומיוחד: כפי שהסברנו קודם לכן, בניית מסלעה בגינה תתרום רבות למראה של הגינה וזאת מאחר והיא תייצר הפרשי גובה מעניינים, במקום שטח מישורי אחד, כמו בגינות פשוטות.
     
  • חילוק הגינה לאזורים: אם תרצו ליצור הפרדה ויזואלית בין אזורים שונים בגינה, תוכלו לעשות זאת באמצעות הוספת המסלעה. אגב, אם ישנם אלמנטים נוספים בגינה כמו בריכת נוי, בריכת שחייה, מדשאה או כל דבר אחר, תוכלו להשתמש במסלעה בשביל לתחום את האזור במקום להוסיף גדר עץ פשוטה, שער מתכת או קיר תומך. תוכלו לקרוא עוד על עיצוב בריכה עם גינה כאן.
     
  • מניעת סחף: אם ישנם שיפועים בגינה, נוכל למנוע את הסחף שנוצר בעקבות השיפוע בגינה, באמצעות יצירת טרסות ומסלעות בגינה. בדרך זו יהיה אפשר לשתול צמחים ועצים מבלי החשש שהם יזוזו ממקומם.
     
  • הסתרת צנרת השקייה: אומנם שילוב של מערכת השקייה בגינה היא הכרחית על מנת לשמור על השקייה רציפה של הצמחים בגינה אך לעיתים נרצה להסתיר ולהצניע מעט את הצנרת, הטפטפות והממטרות ולתת את הבמה לשאר האלמנטים: עצים, פרחים, צמחים וסלעים. באמצעות המסלעה, נוכל להסתיר בקלות את רכיבי המערכת השונים.

תכנון מדשאה בגינה

מחיר לבניית מסלעה בגינה

טווח המחירים רחב למדי ואפשר למצוא גננים מקצועיים אשר יבקשו 2,000 ש"ח לבניית מסלעה בגינה, בעוד אחרים עשויים לתמחר את העבודה ב-8,000 ש"ח ואף יותר. בחלק מהמקרים התמחור מתבצע לפי מטר רץ ובמצב זה המחיר הממוצע עומד על 150 ש"ח למטר רץ

 

מחיר ממוצע לבניית מסלעה בגינה

מחיר ממוצע לבניית מסלעה בגינה: 5000 ₪

טווח מחיר גבוה 8000 ₪

טווח מחיר נמוך 2000 ₪

כיצד נקבעת עלות המסלעה?

הצעת המחיר שתקבלו מהגנן, תושפע בדרך כלל מהדברים הבאים:

גודל המסלעה: ככל שמדובר במסלעה גדולה יותר, המחיר מתייקר. בנוסף גם צורת המסלעה תשפיע על המחיר.

 

סוג הסלעים: אם תבחרו לשלב סלעים גדולים וכבדים, ייתכן והגנן יהיה זקוק לסיוע של שופל או טרקטור על מנת להביא אותם אל הגינה. בנוסף, לכל סוג של אבן ישנו תמחור אחר ולכן הצעת המחיר משתנה בהתאם לסוג וכמות הסלעים.

 

סוג השטח והאדמה: האם נדרש להכין את הקרקע לפני עיצוב מסלעה בגינה או שאפשר להתחיל לעצב את הסלעים מיד? במקרים רבים יהיה צורך לטפל באדמה ולהכין אותה, מה שעשוי לקחת זמן.

 

סוג השתילים: כל מי שהתחיל להתעניין בעיצוב הגינה, מבין כי מסלעה היא לא רק ערימת אבנים אלא מדובר באזור בגינה בו יש צמחים מסוגים שונים. עלות השתילים שתבחרו לשלב באזור זה, תשפיע על המחיר.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

אבני מסלעה שנהוג לשלב בגינה:

אתם לקראת תהליך של הקמת גינה חדשה או שדרוג הגינה הקיימת? עיצוב מסלעה בגינה מתחיל עוד בשלב התכנון וההחלטה הראשונה שתצטרכו לקחת היא באשר לסוג האבנים והסלעים. אז איזה אבנים נשלב במסלעה? האם כל אבן תתאים? לרוב נהוג לשלב בגינה את הסלעים הבאים:

 

סוג האבן צבעים ומאפיינים

 

אבני בזלת

 

סלעים גדולים בצבע שחור.

 

סלעי לקט פראיים

 

סלעים עם חורים ושקעים, צבעם חום בגוון אדמה.

 

סלעי חברון / אבן ג'מעין

 

סלעים שטוחים שצבעם לבן / חום בהיר מאוד.

 

סלעי גרניט

 

סלע קשיח וכבד, מגיע בצבע אפור או אדמדם.

 

סלע ירדן

 

סלע מיוחד מאוד, מגיע בגוון שחור / אפור ומעט ירקרק.

 

סלע ים כורכר

 

גוון חום בהיר, משתלב עם אלמנטים של מים (למשל בריכות נוי)

עיצוב מסלעה בגינה - לבד או ע"י גנן?

אנחנו בטוחים שלחלקכם עברה בראש המחשבה לחסוך את העלויות ולבצע את הקמת המסלעה באופן עצמאי. זה אומנם אפשרי כמובן וכך תוכלו לחסוך אלפי שקלים אך חשוב לזכור כי לגנן מקצועי יש את כל מה שנדרש בשביל לבצע את המשימה באופן מהיר, מקצועי ויעיל.

 

ההקמה דורשת ידע באשר לצמחייה המתאימה, תוך חשיבה ותכנון של כמות האור וכמות ההשקייה הנדרשת באזור המסלעה. בנוסף, כדאי לזכור כי בתכנון מדשאה אין חוקים מוגדרים ולכן כדאי לבקש מהגנן להציג בפניכם עבודות קודמות שביצע בגינות אחרות.

 

במידה ואתם מתכננים לשלב אבנים גדולות בגינה, יהיה קשה להרים אותם וככל הנראה תצטרכו עזרה של בעלי מקצוע שונים, החל מצוות גינון מקצועי ועד לסיוע של שופל או טרקטור אשר ימקם את האבנים בקרבת האזור הרצוי.

 

מסלעות אבנים בגינה

שאלות נפוצות על מסלעות בגינה

רגע לפני שאנחנו מסיימים ומשחררים אתכם למלאכת תכנון ועיצוב מסלעה בגינה, נשמח לחלוק איתכם את השאלות הנפוצות ביותר שקיבלנו בנושא:

איזה צמחים נהוג לשלב במסלעות בגינה?

צמחי תבלין, צמחים עשבוניים (מרווה, גאורה), סוקולנטים, רקפות ועוד.


איך יוצרים מדשאה יפה בגינה?

נסו לשמור על שתילת צמחייה מעורבת והקפידו להימנע משתילה אחידה. בנוסף, נסו ליצור במסלעה קבוצות צמחים בצבעים מסוימים בשביל ליצור גושים של צבע שימשכו את העין.


האם כדאי לרכוש את הסלעים בעצמי או דרך הגנן?

לגננים יש הנחות במשתלות ולכן ברוב הגדול של המקרים המחיר דרכם יהיה זול ומשתלם יותר. ניתן לבדוק את שתי האופציות ולקבל החלטה סופית.