מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

התקנת טפטפות

כל מה שתצטרכו לדעת על התקנת טפטפות לגינה החל מסוגים, צבעים, מחיר התקנה מקצועית וטיפים לעשה זאת בעצמך.

אילו סוגי טפטות קיימים ומה ההבדל ביניהם?

יש שני סוגי טפטפות  - טפטפת קו וטפטפת נעץ:

 • טפטפת קו: טפטפת קו היא צינור עם חורים במרווחים שווים של 30 או 50 ס"מ אחד מהשני. היתרון שלה היא שהיא פשוטה, וכשמתקינים אותה לא צריך לעשות לה שום התאמות. החיסרון הוא שכל צמח מקבל את אותה כמות מים, מה שהוא לא הצורך בפועל. טפטפת קו מתאימה לגינה שיש בהן צמחים עם צורך דומה במים.
   
 • טפטפת נעץ: טפטפת נעץ היא טפטפת שבה מתקינים נעצים על צינור. את מיקומי הנעץ אתם קובעים בעצמכם וסוג הנעץ מאפשר לכם להחליט כמה מים לתת לכל צמח. היתרון הוא שניתן להתאים את הטפטת לסוג הצמחייה שלכם - לא לעשות יותר מדי חורים ובכך לבזבז מים וגם לתת לכל צמח את כמות המים שהוא צריך. החיסרון הוא שהוא לא מתאים לצמחייה גדולה מפני שזה יקח הרבה מאוד עבודה לנעוץ הרבה נעצים.

 

סוג טפטפת מתי מומלצת?
טפטפת קו צמחים שצריכים אותה כמות מים
טפטפת נעץ צמחים עם כמות מים שונה

סוגי טפטפות לפי צבעים, גדלים ומותגים

 • מותג: המותגים הנפוצים ביותר הם 'נטפים' ו'נען דן ג'יין'. נטפים הם המותג האמין ביותר לדעת גננים רבים וזו גם ההמלצה של גננים פלוס. עם זאת כדאי שתכירו שיש עוד מותגים כמו מצרפלס או ריבוליס.
   
 • צבע: הצבע הנפוץ ביותר של טפטפות הוא חום מפני שהוא משתלב בצורה הטובה ביותר עם האדמה, אבל יש גם טפטפות בצבעים נוספים כמו שחור, לבן או אפילו סגול (מיועד בעיקר לשימוש במי קולחין להשקיה).
   
 • גודל: אורך הטפטות משתנה בהתאם לגודל שתצטרכו, יש כאלו של כמה מטרים ויש כאלו של מאות מטרים שמשמשים בהן בחקלאות. הקוטר הנפוץ ביותר הוא 16 מ"מ, אך יש גם קוטר טפטפות בקוטר 8 מ"מ שמתאימות למקומות קטנים יותר כמו אדניות.

 

מאפיינים של טפטפות
מותג מומלץ נטפים
צבע נפוץ חום
קוטר נפוץ 16 מ"מ

כמה עולה התקנת טפטות מקצועית?

מחיר התקנת טפטפות מקצועית נע בין 7 - 8 ש"ח למטר של צינורות טפטפות.

 

מחיר ממוצע למטר התקנת טפטפות

מחיר ממוצע למטר התקנת טפטפות: 7.5 ₪

טווח מחיר גבוה 8 ₪

טווח מחיר נמוך 7 ₪

טפטפות עשה זאת בעצמך

כמה טיפים למי שרוצה לעשות את הטפטפות בעצמו:

 1. תכנון מראש: דבר ראשון חשוב מאוד לתכנן מראש ולהבין בדיוק מה הצרכים שלכם. איזה אורך תצטרכו, כמה מים צריך כל צמח, מה מיקום הצמחים וכו'. אם הצמחים שלכם במרווחים של 30 או 50 ס"מ תוכלו לקנות את הטפטפות המוכנות. לרוב התקנת הטפטפות תהיה חלק מתכנון הגינה.
   
 2. שימוש בכלים ייעודיים: אם אתם עושים את החורים בצינורות בעצמכם מומלץ לעשות זאת עם כלים ייעודיים לחורים בצינורות ולא לנסות לעשות משהו עם סכין יפנית או משהו בסגנון. בהתאם לצורך המים של הצמחים שלכם קנו את הכלים הייעודיים וודאו לא לעשות חור בשני הצדדים.
   
 3. וידוא: לאחר שהתקנתם את הטפטפות הפעילו את המים וודאו שהכל עובד בצורה טובה. יש טפוף רצוי, אין בזבוז מים במקומות כאלו ואחרים, כל הסיכות עובדות וכו'.

מצאו גנן מומלץ להתקנת טפטפות עם גננים פלוס

מחפשים גנן מומלץ להקנת טפטות? מצאו אותו עם גננים פלוס. התקשרו או השאירו פרטים וקבלו עד 3 הצעות מחיר מגננים מומלצים שעובדים בעיר מגוריכם עבור העבודה. השוו בין הצעות המחיר, הזמינות ורמת המומחיות שלהם ובחרו את הגנן המתאים ביותר עבורכם.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

שאלות נפוצות על התקנת טפטפות

כמה זמן להפעיל טפטפות?

עבור שיחים וצמחים קטנים כדאי לשים טפטפת 4 ליטר לחצי שנה 2-3 פעמים בשבוע. עבור עצים גדולים כדאי לשים טפטפות של 2 או 4 ליטר לשעה - 3 שעות פעם בשבוע (בהתאם לגודל העץ).