מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

גדר חיה

הקמת גדר חיה לגינה, איזה שיחים או צמח מומלץ? האם כדאי לרכוש מוכנה? כיצד מתחזקים וכמה יעלה לגזום אותה? תשובות לכל השאלות ואפשרות השוואת מחירים ממש כאן, קדימה מתחילים!

השוואת מחירים לגדר חיה במחיר זול

מתכננים להקים גדר חיה בגינה? רוצים לקבל מחיר זול יותר? בצעו השוואת מחירים דרך פורטל גננים פלוס בין שלושה גננים לפחות ותוכלו גם אתם לחסוך! אנו נדאג שתקבלו פניות במהירות מאנשי המקצוע הקרובים אליכם אשר מבצעים את עבודת הגינון שביקשתם, ללא כל התחייבות או תוספת מחיר, פשוט להשוות ולחסוך.

גדר חיה

כמה עולה לעשות גדר חיה? גלו את המחירים:

ישנם צמחים יקרים יותר וישנים זולים מהם, כמובן שכולם מתאימים לשמש כגדר חיה ומגיעים כשיח המוכן לשתילה. המחיר נע בין 150 - 220 ש"ח בעבור מטר רץ של שיח המיועד לשמש כגדר חיה. ישנם פרמטרים נוספים שעשוים להשפיע באופן ישיר על המחיר לטובה או לרעה. למשל, אורך הגדר, ככל שתהיה ארוכה יותר כך המחיר פר מטר רץ ירד. עוד פרמטר שעשוי לייקר את המחיר הוא תנאי העבודה והשתילה שלה, תלוי בהכנה הנוכחית של הקרקע. כמו כן, אם אתם בתהליך פיתוח גינה ככל הנראה שביצוע כמה עבודות יחדיו עשוי להוזיל את המחיר.

מחיר ממוצע למטר רץ

מחיר ממוצע למטר רץ: 185 ₪

טווח מחיר גבוה 220 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

מידע אודות הקמת גדר חיה בסרטון הבא:

איזה צמחים מתאימים לגדר חיה?

ריכזנו את הצמחים המטפסים והשיחים הנפוצים ביותר בישראל המשמשים כגדר חיה, חלקם עם פרחים, חלקם עם פרי, הנה הדוגמאות:


  • גידול פסיפלורה כגדר חיה: אלו אשר רוצים גדר חיה עם פרי, ללא ספק הפסיפלורה יודעת לתת את המענה ומחזיקה מעמד לפחות כ-7 שנים. הפסיפלורה צמח מטפס ולכן צריך תמיכה של גדר ברזל לצורך כך.

  • יסמין פרחוני: ניצני הפריחה בצבע ורוד והפרח בצורת כוכב לבן, ריחני מאוד ונחשב כמטפס. רב עונתי.

  • היבסקוס סורי: גודל במהירות ועמיד בפני חורף וקיץ, לא דורש הרבה מים. כל התוכנות האלו הופכות אותו לאידאלי בעבור בניינים ומקומות ציבוריים.

  • אוג מכחיל: נקרא גם בשם גלאוקה, לא צומח במהירות ולא דורש תחזוקה רבה.

  • שיפלרה שיחית: היכולת שלה לצמוח גם במקומות יחסית חשוכים ומאוד מוצלים, מיועדת לפתרונות לאלו שרוצים למקם גדר חיה בצל. עמידה מאוד.

  • דורנטה תיאלנדית: רב שנתית ובצבע ירוק בהיר ומרענן, רגישה לקור ורגישה לשרב, לא צומחת מהר.

גיזום גדר חיה לצורך עיצוב

את הגדר החיה נראה בשימוש בעיקר כאשר עורכים עיצוב גינה בבניין משותף, היא תשמש כגדר הפרדה, אך ניתן לבצע עיצובים רבים בגדר חיה וזהו חלק מהיופי שלה, ככל שהצמח צפוף יותר כך יהיה ניתן לשחק עם עיצובו יותר. רוב השיחים והצמחים המשמשים כגדר חיה הם רב עונתיים, כך שניתן לגזום אותם בעת עת. אך התקופה המומלצת ביותר תמיד תיהיה לפני בואו של האביב.

איך גורמים לצימוח מהיר יותר?

הנה שלושה פרמטרים אשר יסייעו לכם לקבל צימוח מהיר יותר בגדר החיה שלכם:


  1. סוג הצמח: ראשית חשוב מאוד להבין שסוג הצמח אחראי על קצב הצמחיה, אם מדובר על עם צמחיה איטית או בינונית כמובן שיהיה קשה יותר לגרום לו לצמוח מהר יותר.

  2. דישון וקומפוסט: שימוש בדשן המתאים לצמח או רענון האדמה סביבו באמצעות קומפוסט, יכולים לסייע לו לצמיחה מהירה יותר.

  3. גיזום ורענון: גיזום שיח בצורה נכונה יסייעו לו לגדול מהר יותר, חשוב להבין כיצד לגזום ומתי לגזום - התקופה המומלצת ביותר בעבור גיזום עצים או שיחים היא לפני האביב.

איזה גדר חיה מומלצת מוכנה או רגילה?

שתילה של גדר חיה מ-0 לא מומלצת כלל, כאשר לרכוש גדר מוכנה לא עולה הון ואכן מבטיח הצלחה, אז למה לא? אנו חושבים שמחיר גדר חיה מוכנה אשר נעה בין כמה מאות שקלים (ראו את הפסקה מעלה בנוגע לנושא), ללא ספק תיתן לכם את הפתרון האידאלי. כמובן שהחלטתכם בנושא מי ישתול אותה - אתם או גנן מקצועי שיודע כיצד לעשות זאת. אשר מעבר לבחירת הצמח יודע גם להתאים את התנאים ולתת את הדגשים הנכונים להצלחת המשימה.

לחצו לחיוג מהיר השאירו פנייה