מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

גדר חיה

 הקמת גדר חיה לגינה, איזה שיחים או צמח מומלץ? האם כדאי לרכוש מוכנה? כיצד מתחזקים וכמה יעלה לגזום אותה? תשובות לכל השאלות ואפשרות השוואת מחירים ממש כאן, קדימה מתחילים!

השוואת מחירים לגדר חיה במחיר זול

מתכננים להקים גדר חיה בגינה? רוצים לקבל מחיר זול יותר? בצעו השוואת מחירים דרך פורטל גננים פלוס בין שלושה גננים לפחות ותוכלו גם אתם לחסוך! אנו נדאג שתקבלו פניות במהירות מאנשי המקצוע הקרובים אליכם אשר מבצעים את עבודת הגינון שביקשתם, ללא כל התחייבות או תוספת מחיר, פשוט להשוות ולחסוך.

גדר חיה

כמה עולה לעשות גדר חיה? גלו את המחירים:

ישנם צמחים יקרים יותר וישנים זולים מהם, כמובן שכולם מתאימים לשמש כגדר חיה ומגיעים כשיח המוכן לשתילה. המחיר נע בין 150 - 220 ש"ח בעבור מטר רץ של שיח המיועד לשמש כגדר חיה. ישנם פרמטרים נוספים שעשוים להשפיע באופן ישיר על המחיר לטובה או לרעה. למשל, אורך הגדר, ככל שתהיה ארוכה יותר כך המחיר פר מטר רץ ירד. עוד פרמטר שעשוי לייקר את המחיר הוא תנאי העבודה והשתילה שלה, תלוי בהכנה הנוכחית של הקרקע. כמו כן, אם אתם בתהליך פיתוח גינה ככל הנראה שביצוע כמה עבודות יחדיו עשוי להוזיל את המחיר.

מחיר ממוצע למטר רץ

מחיר ממוצע למטר רץ: 185 ₪

טווח מחיר גבוה 220 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

מידע אודות הקמת גדר חיה בסרטון הבא:

גדר חיה לגינה - יתרונות

מתלבטים עדיין אם לעשות גדר חיה? קראו קצת על היתרונות המשמעותיים ביותר של גדר חיה בגינה:

 • יופי - נתחיל במובן מאליו. גדר חיה בגינה מוסיף רבות לעיצוב הגינה ומשדרג את הנראות של הבית.
   
 • רוחות - יש לכם בגינה צמחים רכים ועדינים? גדר חיה עוזרת מאוד בצמיחתם של צמחים עדינים ורכים מכיוון והיא ''שוברת'' את הרוח ובכך מאפשרת לצמחים לצמוח ללא הפרעה.
   
 • חומה - גדר חיה לגינה, מעבר לזה שזה יפה מאוד זה גם עושה מגדר לכם את הגינה ויוצר לכם מרחב פרטי ואינטימי שמפריד אתכם מהרחוב.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

איזה צמחים, שיחים ועצים מתאימים לגדר חיה?

ריכזנו את הצמחים המטפסים והשיחים הנפוצים ביותר בישראל המשמשים כגדר חיה, חלקם עם פרחים, חלקם עם פרי, הנה הדוגמאות:


 • גידול פסיפלורה כגדר חיה: אלו אשר רוצים גדר חיה עם פרי, ללא ספק הפסיפלורה יודעת לתת את המענה ומחזיקה מעמד לפחות כ-7 שנים. הפסיפלורה צמח מטפס ולכן צריך תמיכה של גדר ברזל לצורך כך.

 • יסמין פרחוני: ניצני הפריחה בצבע ורוד והפרח בצורת כוכב לבן, ריחני מאוד ונחשב כמטפס. רב עונתי.

 • היבסקוס סורי: גודל במהירות ועמיד בפני חורף וקיץ, לא דורש הרבה מים. כל התוכנות האלו הופכות אותו לאידאלי בעבור בניינים ומקומות ציבוריים.

 • אוג מכחיל: נקרא גם בשם גלאוקה, צמח רב שנתי, עמיד לקור, דורש השקייה נמוכה, לא צומח במהירות ולא דורש תחזוקה רבה.

 • שיפלרה שיחית: היכולת שלה לצמוח גם במקומות יחסית חשוכים ומאוד מוצלים, מיועדת לפתרונות לאלו שרוצים למקם גדר חיה בצל. עמידה מאוד.

 • דורנטה תאילנדית: רב שנתית ובצבע ירוק בהיר ומרענן, רגישה לקור ורגישה לשרב, לא צומחת מהר.
   
 • היבסקוס סיני - צמח רב שנתי, עמידותו לקור בינונית, דרוש לצמח זה השקייה בינונית, צמח זה יכול לשרוד גם בצל חלקי וגם בשמש. היבסקוס סיני הנו צמח בעל צמיחה מהירה.
   
 • אוג חרוק - צמח רב שנתי, עמיד לקור, דורש השקייה נמוכה, צריך להיות בצל חלקי וצומח בצורה מהירה.
   
 • מוריה מכבדית - צמח יפייפה וריחני, צמח רב שנתי, דורש השקייה נמוכה מאוד (יכול להסתפק בהשקייה עמוקה כל שבועיים), עמיד לקור, יכול להסתדר בצל חלקי ובשמש וקצב הצימוח שלו בינוני.

 

היביסקוס סיני היביסקוס סורי פרח יסמין גדר חיה פסיפלורה
היביסקוס סיני היביסקוס סורי יסמין פרחוני גדר חיה פסיפלורה

גיזום גדר חיה לצורך עיצוב

את הגדר החיה נראה בשימוש בעיקר כאשר עורכים עיצוב גינה בבניין משותף, היא תשמש כגדר הפרדה, אך ניתן לבצע עיצובים רבים בגדר חיה וזהו חלק מהיופי שלה, ככל שהצמח צפוף יותר כך יהיה ניתן לשחק עם עיצובו יותר. רוב השיחים והצמחים לגדר חיה הם רב עונתיים, כך שניתן לגזום אותם בעת עת. אך התקופה המומלצת ביותר תמיד תיהיה לפני בואו של האביב.

הכל על תחזוקת גדר חיה לגינה

אז מה מחכה לכם לאחר שתקימו גדר חיה בבית שלכם? התשובה היא שלא יותר מדי מלבד השקייה וגיזום של הגדר. את הגיזום יש לבצע פעם או פעמיים בחודש, תלוי בצמיחה שלו הגדר חיה ובנוסף תלוי אם זה מפריע למעבר להולכי הרגל וכדומה. את הגיזום תוכלו לעשות בעצמכם בעזרת מספרי דשא ובמידה ומדובר על גדר חיה גדולה ואינטסיבית תצטרכו לקנות מגזמת.

 

אופציה נוספת לתחזוקה של הגדר חיה היא כמובן להזמין גנן שיבצע תחזוקת גינה והוא יבצע עבורכם את כל הפעולות הדרושות לתחזוקת הגינה שלכם.

 

גיזום גדר חיה

איך גורמים לצימוח מהיר יותר?

הנה שלושה פרמטרים אשר יסייעו לכם לקבל צימוח מהיר יותר בגדר החיה שלכם:


 1. סוג הצמח: ראשית חשוב מאוד להבין שסוג הצמח אחראי על קצב הצמחיה, אם מדובר על עם צמחיה איטית או בינונית כמובן שיהיה קשה יותר לגרום לו לצמוח מהר יותר.

 2. דישון וקומפוסט: שימוש בדשן המתאים לצמח או רענון האדמה סביבו באמצעות קומפוסט, יכולים לסייע לו לצמיחה מהירה יותר.

 3. גיזום ורענון: גיזום שיח בצורה נכונה יסייעו לו לגדול מהר יותר, חשוב להבין כיצד לגזום ומתי לגזום - התקופה המומלצת ביותר בעבור גיזום עצים או שיחים היא לפני האביב.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

גדר חיה לגינה - איך תעשו את זה בעצמכם?

מעוניינים להקים גדר חיה בעצמכם? כך תעשו זאת:

 1. לאחר שקניתם את השתילים לגדר חיה, חופרים בורות קטנים באדמה במרווח של מטר (שימו לב שישנם צמחים שיצטרכו יותר, את זה תצטרכו לשאול במשתלה או גנן) ותשתלו שם את הצמח.
   
 2. לאחר שסיימתים לשתול את כל הזרעים או השתילים לאורך, כסו את הבור, שימו קצת דשן והשקו את הצמחים. 
   
 3. עכשיו כל מה שיש לכם לעשות הוא להמתין וכמובן להשקות את הצמחים וממש בקרוב תתחיל לצמוח לכם גדר חיה!

 

שתילת שיח

איזה גדר חיה מומלצת, מוכנה או רגילה?

שתילה של גדר חיה מ-0 לא מומלצת כלל, כאשר לרכוש גדר מוכנה לא עולה הון ואכן מבטיח הצלחה, אז למה לא? אנו חושבים שמחיר גדר חיה מוכנה אשר נעה בין כמה מאות שקלים (ראו את הפסקה מעלה בנוגע לנושא), ללא ספק תיתן לכם את הפתרון האידאלי.

 

כמובן שהחלטתכם בנושא מי ישתול אותה - אתם או גנן מקצועי שיודע כיצד לעשות זאת. אשר מעבר לבחירת הצמח יודע גם להתאים את התנאים ולתת את הדגשים הנכונים להצלחת המשימה.

 

גדר חיה

טיפים חשובים להקמת גדר חיה

אספנו לכם כמה טיפים מניסיוננו האישי על מנת שהגדר חיה תצא לא פחות ממושלמת!

 • בדקו את רמת הצפיפות של העלים בצמח שתבחרו - במידה והמטרה העיקרית של הגדר היא לייצר לכם פרטיות בגינה, וודאו שאתם בוחרים בצמח בעל רמת כיסוי (צפיפות עלים) גבוהה.
   
 • התאימו את הצמח לאזור המגורים שלכם - ישנם המון סוגי צמחים ושיחים לגדר חיה אבל לא כל אחד יתאים לאזור המגורים שלכם. זאת על מנת שהצמיחה שלו תהיה טובה ומקסימלית.
   
 • מהירות הצמיחה - ישנם צמחים לגדר חיה שמהירות הצמיחה שלהם היא מהירה מאוד, מה שאומר שגם רמת התחזוקה של הגדר חיה תהיה גבוהה (אלא אם אתם אוהבים את זה פראי), לכן חשוב מאוד לבחור צמח שמעבר לכך שהוא יהיה אסתטי ומתאים לבית ולגינה, שרמת הצמיחה שלו תתאים לצרכים שלכם.