מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

בניית מפל מים לגינה

קראו על החשיבות בבניית מפל מים בגינה, כמה זה צפוי לעלות, מדוע כדאי להסתייע בגנן מוסמך וגם איך תוכלו לאתר אותו דרך פורטל גננים פלוס.

תמונות של מפלי מים לגינה

מתחת ניתן להתרשם מתמונות של מפל מים בגינות שונות.

מפל מים טבעי בשילוב פסל מפל מים בסגנון יפני מפל מים בגינה טרופית
מפל מים מסך מפל מים טבעי בבריכת שחייה מפל מים בשילוב בריכת נוי

מהו מחיר בניית מפל מים לגינה?

מחיר בניית מפל מים לגינה עשוי לנוע בין 4,500 - 30,000 ש"ח. הסיבה לפערי המחירים היא בהתאם לסוג המפל, גודל הבריכה שתקושר אליו וגם בהתאם למגוון אלמנטים, שביכולתו של גנן להוסיף עבורכם. בהמשך תוכלו לקרוא עליהם במפורט.

 

מחיר ממוצע לבניית מפל מים לגינה

מחיר ממוצע לבניית מפל מים לגינה: 17250 ₪

טווח מחיר גבוה 30000 ₪

טווח מחיר נמוך 4500 ₪

מה החשיבות של מפל מים בגינה?

מפל מים בגינה מסמל לפי הפאנגשוואי את יסוד הזרימה שלפיו אנו פשוט נעים עם הזרם בקלילות. נוסף לכך, בניית מפל מים בגינה מוסיפה לתחושת רוגע ושלווה בעת שהייה באזור והיא גם משדרג, את המראה של הגינה כולה. מפל מים מומלץ לבנות בבריכות נוי, בברכת שחיה בגינה ואפילו על גבי פסלונים, כדים וקירות.

באילו גינות כדאי להתקין מפל מים?

במידה ואתם מעוניינים לעצב גינה מאפס יחד עם המפל, כדאי שתדעו על סוגי גינות שיכולות להשתלב איתו בצורה טובה:

 • מפל מים בגינה יפנית - גינה יפנית משלבת בתוכה נראות אסתטית, טבעית ורגועה. התוצר של הרוגע מגיע לרוב מהמצאות בריכות נוי ומפלי מים קטנים, שמפיקים צלילי פכפוך מים מרגיעים.
   
 • גינה עם בריכה - במידה וכבר ברשותכם גינה עם בריכת שחייה או בריכת נוי, דעו כי תוכלו להוסיף להן מפלי מים הן בסגנון מודרני, המתאים לבריכות שחייה והן בסגנון טבעי, המתאים לבריכות נוי.
   
 • גינות עם בריכות נוי - כאן מדובר בגינה שעוצבה במיוחד לבריכות נוי עם מפלי מים. השילוב בין בריכות הנוי למפלי המים הבוקעים מהן מקנה תחושת יוקרה ואותנטיות בעת ובעונה אחת.

נראות מפל מים בגינה

כיום בניית מפל מים בגינה ניתנת לעיצוב בשתי צורות נראות עיקריות: בצורה טבעית ובצורה מלאכותית ("מסך"), נסביר:

 • מפל מים טבעי - מדובר במפל שרובנו מכירים, זה שיורד מסלעים ומפסלים בצורה גלית משתנה.
   
 • מפל מים מסך - כאן מדובר במפל מים שצורתו מלאכותית לגמריי. כאן זרם המים זורם בצורה אחידה דרך פס עשוי נירוסטה או או פס אקרילי שקוף. מפל מסוג זה מכונה גם כ"מסך" היות וזרם המים שלו מעניק כיסוי נרחב שאנשים יכולים להסתתר תחתיו. לרוב הוא מותקן בבריכות או כמפל המצוי בקיר בגינה.

נראות בריכת המים 

בריכה המיועדת למפל מים בגינה ניתן להתקין בצורה מוגבהת או מושטחת, נסביר:

 • בריכה מוגבהת - הכוונה לבריכה שהשוליים החיצוניים שלה חשופים  מעל פני האדמה, מה שמקנה לה מראה מלאכותי ומודרני.
   
 • בריכה מושטחת - הכוונה לבריכה שגובהה כגובה פני הקרקע, שולייה חבויים והמראה שלה טבעי יותר.   

מה משפיע על מחיר בניית מפל מים בגינה?

כפי שכבר קראתם למעלה טווח מחירי התקנה של מפל מים בגינה הינו רחב וזאת בגלל היבטים משתנים, הכוללים:

 • המצאות בריכה - במידה וכבר ישנה בריכת נוי או בריכת שחייה שתרצו לשלב בה את מפל המים בגינה שלכם, הדבר עשוי להוזיל משמעותית את מחירי ההתקנה כי אין צורך בהתקנת בריכה קיימת עבור המפל.
   
 • גודל משאבה - כאן מדובר במשאבה האחראית על שימוש חוזר במי המפל. הכוונה לסירקולצייה של המים כך שיעברו בצורה תקינה מהמפל לבריכה ומהבריכה חזרה למפל. עליכם לדעת שככל שמדובר במשאבה גדולה יותר (הגודל משתנה בהתאם למימדי הבריכה), כך העלות שתשלמו על בניית מפל מים לגינה יהיה יקר יותר גם כן.
   
 • חפירה - במידה וכיום אין בריכה כלשהיא בגינתכם והרי תרצו להתקין מפל מים, כדאי שתקחו בחשבון הוצאות על חפירה וחיפוי, הנחשבות יקרות מאוד לידי ביצוע. 
   
 • תוספות - במסגרת בניית מפל מים לבריכת נוי ניתן להוסיף אלמנטים נוספים כמו חלוקי נחל, צמחייה, אצות ואפילו דגים שישחו בבריכה אך קחו בחשבון שככל שיהיה מדובר ביותר תוספות, כך העלות הסופית שתשלמו תהיה יקרה יותר.

בניית מפל מים - יתרונות וחסרונות

אין ספק שהמצאות מפל מים בגינה מקנה לה מראה יוקרתי, מתוחכם ומרגיע. ויחד עם זאת, כמו בכל דבר טוב, יש גם חסרונות, נוסף ליתרונות.
 

בניית מפל מים לגינה
יתרונות חסרונות
מראה יוקרתי מצריך תחזוקה שוטפת
משרה רוגע רעש המפל עשוי להרעיש לכם ולשכנים
מייחד את הגינה עלות התקנה גבוהה

מה לגבי קיר מפל מים לגינה?

כיום ניתן לבנות קיר עם מפל מים וכזה שלמעשה מחליף את הבריכה כאמצעי סרקולצייה של המפל. יש כמה יתרונות בבניית מפל על בסיס קיר והם כוללים את המראה המתוחכם והמודרני וגם את העובדה שמי המפל מוזרמים ונספגים בצורה טובה יותר. הנה שתי תמונות להמחשה:
 

קיר עם מפל מים רוחבי קיר מפל מים "מסך"

בניית מפל מים לגינה - רק דרך גננים פלוס

מעוניינים בבניית מפל מים בגינה שלכם אך לא יודעים מאיפה להתחיל? בין אם מדובר בהתקנת מפל בגינה קיימת או בכזו שתרצו לתכנן, דעו כי תוכלו לפנות לגנן מוסמך בנושא תכנון גינות. הוא מצדו כבר יבצע תכנון מקיף בהסתמך על נתוני השטח שלכם וידע להציע לכם את הפיתרון הטוב ביותר.

 

השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עוד היום ובחינם - עד 3 גננים, ביניהם תוכלו לברר עלויות לבניית מפל מים לגינה וכך לבחור בהצעה המשתלמת ביותר עבורכם, מבלי לבזבז זמן יקר או כסף.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

בניית מפל לגינה עשה זאת בעצמך

למי מכם שמעוניין לדעת איך בונים מפל מים לגינה באופן עצמאי, כדאי שתקחו בחשבון שמדובר בעבודה מורכבת, הדורשת תכנון הנדסי מקדים של הגינה וכמו גם, לקחת בחשבון את כל התשתיות המצויות בה, כך שלא ייפגעו במהלך בניית המפל והבריכה. 

 

אין מדובר רק בעבודה עיצובית אלא בעבודה הדורשת חישוב נכון של גודל המפל, המיקום שלו, כך שלא יהיה רועש מדי וגם כיצד ליצור בו זרם שלא יתיז מים אל מחוץ לבריכה וייגרום לאובדן מים גדול.