מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

ריסוס עשבים

יש לכם עשבים שוטים בגינה? גלו איך לבצע ריסוס עשבים בצורה נכונה ומבלי לפגוע בצמחייה הקיימת בגינה שלכם והזמינו גנן מקצועי לביצוע הדברת עשבים.

למה חשוב לבצע ריסוס עשבים?

העשבים השוטים מפריעים לגדילה התקינה של הצמחייה בגינה שלכם. הסיבה לכך היא שהעשבים צורכים את המים ובו זמנית גם מקטינים את שטח האדמה שבה הצמחים, השיחים והעצים יכולים לגדול. בנוסף, חלק מהעשבים השוטים יכולים להיות מסוכנים מאוד לבריאותם של בני אדם וגם בעלי חיים ולכן חשוב לבצע ריסוס עשבים מקצועי.

 

ריסוס עשבים בגינה

כמה עולה ריסוס נגד עשבים?

מחיר ריסוס נגד עשבים בגינה נע בין 300 ל-600 ש"ח בממוצע. המחיר נקבע על סמך גודל הגינה שלכם וסוג קוטל העשבים שבו משתמשים.

 

מחיר ריסוס נגד עשבים בדשא

מחיר ריסוס נגד עשבים בדשא: 450 ₪

טווח מחיר גבוה 600 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

חומרים לריסוס עשבים בגינה

אם אתם מעוניינים להיפטר מהעשבים בגינה שלכם באמצעות ריסוס, אנו ממליצים להשתמש באחד מהחומרים הבאים:

 • ריסוס נגד עשבים עם ראונדאפ: ראונדאפ הוא חומר חזק וקטלני והוא נחשב לקוטל עשבים מומלץ. חשוב לדעת שהוא פועל לאט ובדרך כלל נראה תוצאות רק לאחר שבועיים עד 5 שבועות.
   

 • ריסוס עשבים שוטים עם טייפון: תרכיז נוזלי אשר משמש להדברת מגוון רחב של עשבים. הוא נקלט על ידי עלוות הצמח ומשם הוא מובל אל החלקים השונים בו, כולל השורשים עצמם.
   

 • ריסוס עשביה עם אוקסיגל: מתאים מאוד להדברת עשבים במטעים ופרדסים אך נעשה בו שימוש גם בריסוס של גינות פרטיות. האוקסיגל אפקטיבי לקטילה של עשבים שגובהם הוא עד 10 מ"מ.

האם כדאי לעשות ריסוס לגינה נגד עשבים?

חלק מהאנשים מתלבטים האם לבצע ריסוס לגינה נגד עשבים מאחר ולפעולה יש יתרונות אך גם חסרונות:
 

יתרונות מרכזיים של ריסוס עשבייה: הריסוס משאיר את השטח נקי, מונע נביטה של עשבים חדשים ובכך חוסך המון עבודה של אחזקת הגינה.

 

חסרונות מרכזיים של הדברת עשבים: ראשית, בחורף ההדברה נחשבת לפחות אפקטיבית מאחר ויורד גשם שעשוי לשטוף את חומרי ההדברה. בנוסף, חלק מחומרי ההדברה מסוכנים ואף מסרטנים וזאת בהנחה שלא עובדים עם מינון מתאים או לא מבצעים את העבודה בצורה נכונה.

 

 • הערה: אם תרצו להימנע מפעולות הריסוס וההדברה, תוכלו לבצע ניכוש עשבים אך קחו בחשבון שהוא לא תמיד יהיה אפקטיבי מאחר והעשבים עשויים לצוץ בשנית.

 

הדברת עשבים בגינה

מתי כדאי לבצע הדברת עשבים בגינה?

העונה המומלצת שבה כדאי לעשות הדברת עשבים בגינה היא עונת הסתיו היא לפני שמגיע החורף. הסיבה לכך היא שבעונה זו האדמה יבשה וחומרי ההדברה נספגים בצורה טובה יותר בקרקע. ניתן גם לרסס בתום עונת החורף ועם תחילת האביב.

ריסוס נגד עשבים לבד עם חומרים ביתיים

למי שמעוניין לנסות לעשות את הריסוס עם חומרים ביתיים תוכלו להשתמש בחומרים הבאים:

 • הכינו מי מלח עם יחס של פי 2 מים ממלח. הרתיחו את התערובת ושפכו ישירות על העשבים שתרצו להדביר.
   
 • רססו WD 40 על העשבים השוטים בשביל להרוג אותם. שימו לב להיות מדוייקים כדי לא לפגוע בצמחים שאתם לא רוצים לפגוע בהם.
   
 • פזרו בורקס (borax) או אבקת סודה לשתייה על העשבים שגדלים בין החריצים של המרצפות. לאחר 48 שעות תלשו אותם בידיים.

 

חשוב להגיד שהשיטות האלו יכולות לעבוד אבל לא יעבדו תמיד ובמידה ואתם מתכננים ריסוס שעתיד להתבצע באמצעות חומרי הדברה חזקים כמו טייפון, ראונדאפ או אוקיסגל, ההמלצה היא להשאיר את העבודה לגנן מקצועי אשר יודע כיצד להתמגן מפני החומרים הרעילים.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

קצת על הדברת עשבים אורגנית

קיימים בשוק גם חומרים המשמשים להדברת עשבים אורגנית ולרוב הם יתבססו על חומצת לימון, שמן ציפורן וחומרים נוספים. אומנם הדברה אורגנית אינה מכילה חומרים רעילים אך החיסרון הבולט בסוג זה של הדברה הוא שלא תמיד ניתן לבצע התאמה לסוג מסוים של עשבים, מה שאומר שאין סלקטיביות בפעולת ההדברה. המשמעות היא שגם צמחים רצויים עשויים להינזק מהפעולה ועל כן היא לא כל כך בשימוש.

זקוקים להדברה וריסוס עשבים? הזמינו גנן

דרך פורטל 'גננים פלוס' תוכלו לקבל מספר הצעות מחיר מגננים מומלצים אשר מספקים שירותי הדברה וריסוס לעשבייה מסוגים שונים. השוואת המחירים יכולה להוזיל את עלות השירות ובסופו של דבר לחסוך לכם עשרות אחוזים. ניתן לחייג אל המוקד הטלפוני שלנו או לחילופין להשאיר פנייה כאן באתר ואנו נחזור אליכם בהקדם עם כל המידע.

שאלות נפוצות על הדברה של עשבים

הנה כמה שאלות שקיבלנו מגולשי האתר בנוגע להדברה של עשבים:

כל כמה זמן כדאי לבצע הדברה של עשבים בגינה?

מאוד תלוי בסוג העשבים ובכמות שלהם. בדרך כלל ריסוס מקצועי שמתבצע פעם בשנה, יספיק בשביל לקטול את צמיחת העשבים לעונה הקרובה.


האם כאשר מבצעים הדברת עשבים בגינה נדרש ללבוש ציוד מגן?

בהחלט. יש להקפיד על לבישת כפפות, ביגוד ארוך שיגן על הידיים והרגליים וגם כפפות.


כיצד מתבצעת הדברת עשב סעידה?

השיטה האפקטיבית ביותר של צמח גומא הפקעים (עשה סעידה) היא ריסוס עם חומרים כימיים ורעילים מאחר ומדובר בצמח עמיד מאוד בפני חומרי הדברה רבים.


האם אפשר להימנע מהדברת עשבים בדשא?

ניתן לבצע ניכוש ועקירה של העשבים השוטים מהשורש אך בדרך כלל קיימים גם זרעים רדומים שיצמחו שוב ולכן לעיתים לא יהיה מנוס מהדברה וריסוס של העשבים.


באיזו שעה ביום כדאי לבצע הדברת עשבים שוטים?

אנו ממליצים לבצע את הפעולה בשעות הערב על מנת למנוע חשיפה מרובה של חומרי ההדברה לאור השמש.