מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

ניכוש עשבים

ניכוש עשבים בגינה היא לא משימה קלה, דרך 'גננים פלוס' תוכלו להזמין בעל מקצוע אשר מבצע ניכוש עשבים כולל הדברה ולמעשה לקבל עד שלוש פניות חוזרות עם הצעות מחיר רלוונטיות על פי אזורכם.

מדוע חשוב לבצע ניכוש עשבים בגינה?

עשבים שוטים הם מטרד לא קטן לכל בעל גינה פרטית, הם מפריעים לצמחית הגינה שלכם ולא נראים טוב בעין. החשיבות לניכוש עשבים היא עליונה כאשר הם 'גוזלים' את המים ומפריעים לגדילת הפרחים, השיחים ואף העצים שלכם לפרוח ולגדול, בכך שמקטינים את שטח האדמה באמצעות השורשים שלהם ושותים להם את המים.

 

במידה ולא תטפלו בעשבים שוטים בגינתכם אשר יגיעו לגובה רב, מזיקים נוספים עשוים להגיע ואף נחשים וחיות שאינן רצויות בגינה הפרטית. אי טיפול בעשב שוטה עשוי לגרום להשתלטות על הגינה והרג הצמחים שלכם.
 

ניכוש עשבים

מהו המחיר לניכוש עשבים?

אם אינכם מחזיקים גנן באופן קבוע בגינה הפרטית שלכם או של הבניין, הזמנת גנן לצורך ניכוש עשבים תיהיה על פי תמחור שעתי, אשר נעה בין 150 - 200 ש"ח לשעת עבודה. תוספת הדברת עשבים יכולה להגיע גם בין 300 - 600 שקלים (ניכוש והדברה). ככל שהבעיה רצינית יותר והשטח גדול יותר, כך תוכלו לקבל מחיר מופחת לשעה ואף מחיר כללי (קומפלט) לכלל הפרויקט.

מחיר ממוצע לשעת עבודה בגינה

מחיר ממוצע לשעת עבודה בגינה: 175 ₪

טווח מחיר גבוה 200 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

שיטות וסוגי הדברת עשבים שוטים


  • הדברת עשבים בגינה - שטח בו אין גידול אחר של צמחים ורק עשבים שוטים גבוהים או נמוכים. ישנם חומרי ריסוס המיועדים להשמדת העשבים ומניעת גדילה חוזרת לתקופה הקרובה (3 עד 6 חודשים). שימוש בהדברת עשבים כימית, יהרוג גם את הצמחים באזור ולכן מומלץ להשתמש אך ורק כאשר אין צמחים נוספים.

  • הדברת עשבים בדשא - גרגירי רונסטר הנו קוטל עשבים בררני אשר מפוזר על גבי מרבדי הדשא. בעת מגע עם מים הופך לפעיל, הוא לא פוגע בדשא עצמו ורק מונע גדילה של עשב שוטה על גביו. השימוש בו הוא חד שנתי ויספיק לשנה שלמה. הוא הורג ומונע גדילה מחודשת של עשבים שוטים על גבי הדשא, שירות זה ניתן בדרך כלל לאלו אשר מבצעים אחזקת דשא על ידי גנן באופן שוטף.

  • הדברת עשבים בכרם - חומר הגלייפוס ידוע ומוכר אצל כרמים ומטעים רבים, הוא אינו פוגע במטע או בכרם ומונע והורג גידולים של עשבים שוטים בהם, הוא יודע להבדיל בין הסוגים והורג רק את העשבים השוטים.

  • הדברת עשבים טבעית - הנה כמה שיטות להדברת עשבים שוטים בסגנון "עשה זאת בעצמך", לטיפול נקודתי בצמח שוטה מומלץ לערבב מים חמים עם מלח, ופשוט לשפוך עליו ישירות ועל חבריו באזור, המלח ייבש את הצמח והמים החמים פשוט יגרמו לו למות באופן מידיי. אפשרות נוספת לטיפול במצע גדול יותר של עשבים שוטים היא באמצעות ריסוס חומץ, חומץ 5% ביתי שיש לנו בבית, החומץ שואב את הנוזלים מן הצמח וגורם לייבוש (היזהרו על הצמחייה שלכם).

איך לבצע ניכוש עשבים לבד?

בדיוק סיימנו להסביר על הדברת עשבים באופן טבעי בפסקה מעלה, אך אם מדובר על ניכוש עשבים שוטים גבוהים, נציע לכם להשתמש תחילה בכלי גינן כמו חרמש או אפילו מגרפה מברזל, על מנת לדלל ככל שניתן את האוכלוסייה שגדלה ולאחר מכן להדביר אותה באופן טבעי באמצעות חומץ או מלח עם מים, על מנת להרוג את השורשים ולמנוע גדילה מחודשת בתקופה הקרובה.