מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

תחזוקה וכיסוח דשא

בעלי מדשאה פרטית? יש לכם דשא בבית? מחפשים אחר גנן שיבצע בעבוכם את תחזוקת הדשא? החל מכיסוח הדשא ועד לדישון ותחזוקה שוטפת לאורך כל עונות השנה? כאן בגננים פלוס תוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר של גננים העוסקים בכיסוח, דישון ותחזוקה לדשא מכל סוג.

מדוע חשוב לטפל ולתחזק את הדשא באופן שוטף?

רוצים שהדשא שלכם יהיה ירוק יותר משל השכן? תחזוקה נכונה ושוטפת של המדשאה הפרטית שלכם ללא ספק תעזור ואם אין לכם את הזמן והניסיון או הכוח לבצע זאת, ישנם גננים אשר עוסקים בכיסוח דשא, דישון ותחזוקה שוטפת. אותם אגב, תוכלו למצוא כאן בגננים +.

 

אז למה חשוב לטפל בדשא ואיך לעשות זאת נכון? במידה ולא בוצע כיסוח לדשא, גובהו יעלה וככל הנראה שצריכת המים שלו תגדל, אם הוגדרו ממטרות אצלכם בבית, ככל הנראה שזמן ההשקייה שהתאים בעבר, כבר לא מתאים היום והדשא עשוי להתייבש ולההירס עם הזמן. כמו כן, דשא ארוך יהיה בגוונים שונים וחלקו יהיה שרוף ויבש. מבחינת אסתטיקה, אין מה לדבר. דשא שאינו מטופל יהיה בגבהים ובגוונים שונים, במקום מדשאה ישירה וירוקה.

 

דישון הדשא הוא חשוב מאוד וטיפול נכון לאורך כלל השנה יבטיח לנו גידול בריא ורציף. כמו כן ניכוש עשבים או ריסוס הדברה נגד עשבים על גבי הדשא הם חלק מאחזקה וטיפול. הרי מדובר על מצע נוח למדי לגידול של עשבים שוטים לא? לכן ישנם חומרים המתאימים שאינם הורגים את הדשא אך מונעים גדילה של עשבים שוטים אחרים.


כיסוח דשא

כמה עולה כיסוח דשא, דישון לדשא וטיפול?

במידה ואין לכם גנן אשר מגיע באופן קבוע לספק תחזוקה שוטפת לגינה ואינכם גם מעוניינים באחד כזה, תוכלו להזמין גנן למטרת כיסוח דשא ואפילו למטרת דישון חד שנתי, הנה מחירי השוק בנושא תחזוקת דשא בגינה פרטית:

סוג העבודה ועלות משוערת

מחיר כיסוח דשא

למדשאה בגודל 100 מ"ר (כולל קנטים)


300 - 450 ש"ח
כמה יעלה דישון דשא?

למדשאה עד גודל של 50 מ"ר (כולל הדשן)


200 - 350 ש"ח
מהו המחיר לטיפול בדשא?

הדברה מפני עשבים שוטים ובפני מזיקים לדשא (עד 50 מ"ר)


250 - 350 ש"ח
כמה עולה תחזוקת דשא שוטפת?

הגעה פעם בחודש למטרת כיסוח, דישון וטיפול במזיקים.


350 - 500 ש"ח
מהו המחיר לכיסוח וגיזום דשא לפי מ"ר?

תמחור כיסוח דשא לפי מטר מרובע


25 - 40 ש"ח

הדפס מחירון

מתי צריך לבצע דישון לדשא?

בכל אחת מן עונות השנה יש לטפל בדשא ולדשן אותו באופן שונה, הנה התייחסות לדישון דשא לפי כל אחת מן עונות השנה:


  • דישון דשא בסתו - לאחר עונת הקיץ הדשא שלכם זקוק לחיזוק ועידוד ולהכנה לתקופת החורף הקרה, מומלץ להשתמש בדישון בעל התפרקות והשפעה מהירה על מנת לתת "זריקת עידוד" למדשאה, כמו כן - מומלץ לסגור חורים במדשאה ובאמצעות זרעי דשא לפני בואו של החורף.

  • דישון דשא בחורף - מנת זרחן ומנת אשלגן יעזרו למדשאה שלכם לעבור את תקופת החורף הקרובה, כמו כן, באזורים קרים מומלץ להשתמש בדשן מסוג "דשא ירוק" המעושר בברזל. באזורים חמים יותר בתקופת החורף ניתן להסתפק בדשן מסוג "דשן למדשאות".

  • דישון דשא באביב - לאחר עונת החורף הדשא שלכם צריך דשן חזק על מנת לחזור לעצמו, מומלץ להשתמש בדשן מסוג "אקוגן סטרטר",  אשר יתרום להתחזקות וגדילה מהירה של הדשא, מדשאות שפחות נפגעו בחורף יכולות להשתמש בדשן מסוג "אקוגן דשא ירוק", לשיפור נראות הדשא.

  • דישון דשא בקיץ - שימוש בדשן ירוק צריך להספיק בתקופת הקיץ וכמובן לא לשכוח להשקות והרבה. אם הדשא נפגע והתחיל להצהיב מומלץ להשתמש ב"אקוגן ברזל גן", אשר יעזור למדשאה להתאושש, כאשר מופיעים סימנים צהובים - רצוי לבצע כיסוח דשא להסרתם.


כיסוח מדשאות

האם יש דבר כזה דשא ללא כיסוח?

קודם כל יש מוצר שכולם מכירים, קוראים לו דשא סינטטי, אבל אני מניח שאתם שואלים על דשא חי ונושם, אז התשובה היא: כן, כמעט, ישנו דשא מזן טנפוליה, אשר גדל בצורת גבשושיות ולמעשה מוגדר כ"דשא ללא כיסוח", האמנם הוא עדין ודק מאוד, בעל גדילה איטית במיוחד וגם כאשר הוא גדל, לא חייבים לגזום אותו, הוא מתכדרר ומתעגל. ישנם מצבי קיצון בהם הוא יהיה מעט צהבהב או יגדל יתר על המידה וכאן כן נצטרך כיסוח, אך תחזוקתו היא רחוקה מאוד מתחזוקת דשא רגיל ולכן מוגדר כדשא ללא כיסוח. אם זאת, עלות דשא הטנפוליה יקרה פי 4 מדשא רגיל ויש לקחת זאת בחשבון, דשא זה מיועד בעיקר לעיצוב גינות, אך היתרון הנוסף שלו הוא אחזקה מופחתת.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

מדיניות וגובה כיסוח דשא לפי סוגים

לאיזה גובה צריך לכסח את הדשא? ומהי המדינות לגבי כיסוח דשא חדש? אז כיסוח של דשא לאחר שתילה יהיה כיסוח "עדין" של השכבה העלוינה של העלים, החלק היבש שלמעלה, לאחר מכן יש להיצמד להוראות בטבלת הכיסוח למדשאות על פי זנים:
 

סוג הדשא גובה לכיסוח תדירות הכיסוח
דשא מסוג אלטורו 3 עד 4.5 ס"מ אחת לשבוע
דשא פספלום כ-2 ס"מ פעם בשבוע
בופלו מאיה 3.5 עד 7 ס"מ מומלץ פעם ב-4 ימים
ברמודה טיפוואי ס"מ עד 3 ס"מ בין שבוע לשבוע וחצי
דרבן 3 - 5 ס"מ בין 5 ל-9 ימים


*בתקופות השנה עשוים להשתנות תדירות כיסוח הדשא, כאשר בקיץ מכסחים יותר ובחורף פחות. גובה הכיסוח אשר מוגדר כאן זהו הגובה שיש להגדיר במכונת כיסוח הדשא.