מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

טיפוח גינה

מה בעמוד זה? לחץ לפתיחת תוכן עניינים

מעוניינים לשמור על הגינה שלכם במצב טוב? הצוות של 'גננים פלוס' ריכז בעבורכם את כל הטיפים והעצות לטיפוח גינה, כולל התייחסות למזיקים שונים, עשבים שוטים, השקייה ועוד.

טיפים שימושיים לטיפוח גינה

כולנו רוצים גינה יפה, פורחת ומשגשגת. אבל איך משיגים גינה מתוחזקת שגורפת מחמאות מכולם? הכל מתנקז למספר טיפים הקשורים בטיפוח הגינה שלכם.

 

ריכזנו בעבורכם טיפים ועצות לטיפוח גינה אשר יכולים לשדרג את הניראות שלה בכמה רמות:

 

טפלו במזיקים בגינה: אי אפשר לטפח את הגינה מבלי להתייחס לתופעת המזיקים אשר עשויים לבקר בעצים, השיחים והפרחים שצומחים בה. החל מכנימות ועד לשבלולים, חשופיות, זחלים או תולעים, כל אלו מונעים מהצמחים לשגשג ולפרוח כמו שצריך ועל כן בצעו ריסוס כימי (עדיף להזמין אדם שמתמחה בכך) או נסו להרחיק את המזיקים בעזרת שיטות טבעיות כמו חומץ או מים עם סבון, שמן נים וכדומה.

 

טיפוח גינה על ידי טיפול במזיקים

 

תדירות השקייה נכונה היא המפתח: כאשר אנו מדברים על תדירות השקייה נכונה, אנו למעשה מתייחסים לשני היבטים שונים: הראשון הוא השקייה בכמות מתאימה לפי עונות השנה וההיבט השני הוא השקייה נכונה לכל אזור בגינה. בכל אזור נמצא עצים וצמחים שונים ולכן חשוב לבצע חלוקה נכונה וחכמה בעזרת התקנת מערכת השקייה חכמה שפועלת באמצעות מחשב שמפעיל טפטפות וממטרות בשעות הרצויות.

 

טיפוח גינה באמצעות השקייה

 

טפלו בעשבים השוטים בגינה: עשבים שוטים זו מכה של ממש. הם מפריעים לצמיחתם של השיחים, הצמחים והעצים וזאת מאחר שהם מקטינים את שטח האדמה ובו זמנית צורכים את מי ההשקייה או מי הגשמים. אפשר לבצע ניכוש עשבים באופן עצמאי וניתן גם לבצע ריסוס עשבים בגינה אחת לתקופה וכך לשמור על טיפוח הגינה ומניעה של נביטת עשבים שוטים נוספים.

 

הוצאת עשבים מהגינה במסגרת טיפוח גינה

 

הקפידו על גיזום של העצים והצמחים: גיזום עצים יכול לתרום רבות לשגשוג של הגינה שלכם. הגיזום עוזר להכניס את קרני השמש אל האזורים הפנימיים והחשוכים בגינה ועוזר גם לעצב את צורתם של העצים והשיחים. אפשר לבצע גיזום שיחים לבד אך סביר להניח שכאשר תרצו לגזום עץ גבוה, תצטרכו להיעזר בגוזם מקצועי.

 

גיזום עצים במסגרת טיפוח גינה

 

דשנו את האדמה בגינה: הוספת דשן לגינה, יכול לתרום רבות להתפתחותו של הצמח. בדשן יש חומרים שונים אשר חיוניים לצמיחתו כגון אשלגן, זרחן, חנקן ועוד. לדשן יש תפקיד נוסף והוא סיוע בקליטת השורשים של צמחייה חדשה באדמה ולכן פעולה זו חיונית גם כאשר מדובר על הקמת גינה חדשה.

 

דישון וטיפוח גינה

 

טפלו בצמחייה החולה: צמח חולה, יכול להשפיע על שאר הצמחים בגינה שלכם והסיבה לכך היא שהוא עשוי להדביק אותם. לכן, כדאי להסתכל על הצמחים והעצים ולראות האם אחד מהם מראה סימנים של מחלה. המענה יכול להיות הצבת מלכודות בהתאם למזיק שזיהיתם, למשל מלכודות דבק ללכידת זבוב הפירות או לחילופין טיפול בעלי הצמח הנגועים או הוספת מים, סוכר, דשן או חומרים אחרים. 

 

טיפול בצמח חולה במסגרת טיפוח גינה

 

הקפידו על תחזוקה שוטפת: תדירות הטיפול והתחזוקה בגינה היא קריטית ולכן כדאי לבצע תחזוקה בתדירות קבועה. מה התדירות המומלצת? מאוד תלוי בסוג הצמחייה, גודל הגינה שלכם והעונה בשנה. בדרך כלל, מומלץ לבצע תחזוקה בסיסית כמו איסוף עלים, ניכוש עשבים, ניקוי גינה וגיזום של צמחייה אחת לשבועיים. אם לא בא לכם להתעסק עם זה בעצמכם, תוכלו תמיד לפנות אל גנן מקצועי שזאת עבודתו.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

 

לסיכום, טיפוח גינה מחייב אותנו לפקוח עין על כל מה שמתרחש בגינה שלנו. אנו נדרשים במעקב אחר צמחייה חולה, צמיחה של עשבים שוטים, מזיקים מסוגים שונים שקופצים לביקור ועוד. ניתן לבצע את התחזוקה באופן עצמאי אך במידת הצורך ניתן גם להיעזר בשירותיו של גנן מקצועי אשר יעשה את כל העבודה בעבורכם.