מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

טיפים לתכנון ועיצוב גינה חסכונית במים

כולנו מעוניינים לחסוך בצריכת המים במהלך השקיית הגינה שלנו אך לא תמיד ברור לנו כיצד לעשות זאת. במדריך הבא נספק לכם טיפים, עצות ופתרונות שיאפשרו לכם להוזיל את העלויות בצורה משמעותית.

טיפים לתכנון גינה חסכונית במים

ידעתם שבגינה ממוצעת, צריכת המים עשויה להגיע גם לכ-1,000 מ"ק בשנה? מדובר בבזבוז עצום של כמות גבוהה למדי של מים, מה שבסופו של דבר מתורגם להוצאה כספית גבוהה. תכנון גינה חסכונית במים הוא המפתח להוזלת העלויות וככל שנבצע את הפעולות מוקדם יותר, למשל טרם התחלנו לגעת בקרקע עצמה, נוכל לחסוך בצורה משמעותית. בעמוד זה ריכזנו בעבורכם את כל הטיפים והפתרונות לעיצוב ותכנון גינות חסכוניות במים, על מנת שתוכלו גם אתם להגיע מוכנים לתהליך.

 

עיצוב גינה חסכונית למים

עיצוב גינה חסכונית במים - האם זה אפשרי?

התשובה הפשוטה והמהירה לשאלה שהצגנו בכותרת היא - כן! בהחלט אפשרי להוזיל את עלויות ההשקייה של הגינה ולמרות שמרביתנו עשויים לחשוב שכל גינה צורכת כמות דומה של מים, לא כך הדבר. יש מספר דרכים, פשוטות למדי האמת, בשביל לחסוך אלפי שקלים בשנה על, מבלי להתפשר על העיצוב של הגינה. מוכנים? בואו נתחיל wink

 

השקו את הגינה בשעות המתאימות: הקפידו להשקות את הגינה בשעות הבוקר המוקדמות או בשעות הערב ולא בשעות הצהריים. מדוע? בעיקר בגלל שכאשר משקים את הדשא בשעות החמות, כשהשמש חזקה וממוקמת גבוה, מתרחש תהליך של אידוי, כזה אשר גורם לאובדן מים. כלומר במקום שהמים יתאדו, הם פשוט יחלחלו אל האדמה ויעזור לצמחייה, לעצים ולדשא לגדול.

 

השקיית גינה בשעות הבוקר

 

הקפידו לבחור צמחייה שצורכת מעט מים: רוצים לעצב גינה חסכונית במים? הטיפ הבא הוא בשבילכם. ישנם צמחים אשר אינם זקוקים לכמות גדולה של מים בשביל לשגשג ולפרוח, לדוגמה קקטוסים, סוקולנטים, פרובקסיה, בוגולנוויליאה, סביון, תורמוס ההרים, אפטניה, מרוות גרג ועוד.

 

בנוסף ניתן לשלב בגינה גם צמחי תבלין כמו זעתר, לוונדר ואפילו מרווה, כל אלה אינם זקוקים להרבה מים בשביל לשרוד ואף לשגשג בגינה. לא בטוחים לגבי סוגי הצמחים המתאימים? אולי כדאי להתייעץ עם גנן מקצועי ולבקש ממנו ליווי בתהליך הקמת הגינה.

 

צמח בגנוויליה חסכוני במים

בתמונה: שיחי בוגנוויליה עם צריכת מים מועטה.

 

חפשו אלטרנטיבות למדשאה: כאשר שותלים דשא, יש לקחת בחשבון את עלויות ההשקייה הגבוהות. לכן, נסו לחשוב על חלופות אחרות שיחסכו לכם את ההשקייה הרבה, כמו למשל התקנת דשא סינטטי בגינה, או החלפת המדשאה הגדולה בריצוף או חיפוי. כל אלו גם יעזור בעיצוב גינה חסכונית במים וגם יכולים לשדרג את המראה של הגינה.

 

חיסכון מים בגינה

 

שלבו חיפוי קרקע בגינה: פרט לתחליף נהדר למדשאה הבזבזנית, לשילוב של חיפויי קרקע בגינה יש מטרה נוספת והיא שמירה על הטמפרטורה הנמוכה והלחות בקרקע שבגינה. החיפוי מקטין את האידוי ועוזר לנו לנצל את ההשקייה בצורה טובה יותר.

 

התקינו מערכת השקייה חכמה ומתקדמת: לא רק שהתקנת מערכת השקייה תעזור לנו לפקח על כמות המים שבה אנו משקים את הגינה, היא גם תאפשר לנו להשקות אותה באופן אוטומטי בשעות החסכוניות - שעות הבוקר המוקדמות או בשעות הלילה. בנוסף, כאשר יש מערכת השקייה עם מחשב השקיה חכם, אפשר ליצור תוכנית השקייה בהתאם לאזורים השונים שקיימים בגינה והצמחים המצויים בכל אזור.

 

⚠️ טיפ חשוב בנושא מערכת ההשקייה: הקפידו לבדוק שהטפטפות והממטרות שהותקנו בגינה, אכן מכוונות להשקייה באזור המתאים. אם אתם משקים בטעות את הריצוף, הקירות, השבילים או כל אלמנט אחר בגינה, אתם מבזבזים לא מעט מים ואנחנו די בטוחים ששום דבר לא יצמח שם angel.

 

מערכת השקייה בגינה שחוסכת במים

עיצוב גינה חסכונית במים ע"י גנן מקצועי

אנחנו יודעים, חלק מהסעיפים שהצגנו כאן עשויים להיות פשוטים וקלים מאוד לביצוע, אך לעומת זאת ישנם גם סעיפים מורכבים יותר. לכן חשוב לזכור שתמיד אפשר לקחת ליווי ולפנות אל גנן מאזור מגוריכם במטרה שיספק לכם שירות של עיצוב גינה חסכונית במים.

 

רוב הגננים ידעו בדיוק באיזו צמחייה לבחור, כמה מים לתת לכל אזור בגינה ומה סוג החיפויי המתאים ביותר במטרה למנוע את אפקט האידוי. אצלנו בפורטל גננים פלוס ניתן לקבל (בחינם) הצעות מחיר מעולות לכל עבודות הגינון, מבלי להתחייב להמשך עבודה עם גנן כזה או אחר. חייגו אלינו עוד היום וגלו את המחירי.