מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

האם מים של מזגן טובים להשקיה?

האם אפשר להשקות עציצים עם מים של מזגן? ומה בנוגע למים עם סבון או אבקת כביסה? וגם, האם אפשר להשקות במים עם כלור? כל התשובות לגביי השקייה עם מים לצמחים, עצים ועציצים ממש כאן.

האם מים של מזגן טובים להשקיה?

התשובה היא כן - אבל יש הסתייגויות והבהרות שצריך להבין, השקיית צמחים במי מזגן (שהם למעשה מים מזוקקים), הם חסרי מלחים וחסרי מינרלים, מה שצמחים ועצים מסויימים צריכים מאוד בשביל להתפתח ולצמוח. לכן, זה בסדר להשקות עציצים עם מים של מזגן, כל עוד זה לא מקור המים היחידי שלהם או שאתם דואגים להזין אותם בדשן במקביל לכך. ישנם צמחים שכן, צריכים מים מזוקקים להשקיה - עליהם נסביר מיד בפסקה הבאה.
 

מי מזגנים - טובים להשקיה

למה משמשים מים מזוקקים לצמחים?

בישראל מי הברז מלאים במלחים ומינירלים, צמחים עדינים ורגישים למלחים אלו, יסתדרו טוב יותר אם תשקו אותם באמצעות מים מזוקקים להשקיה, כן גם מי מזגן מתאימים כאן. מבין משפחות הצמחים הנפוצות בישראל, ניתן לראות כי:

  • צמחים תבלין למינהם
  • עצי פרי (לא כולם, יש להתייעץ עם גנן)
  • סחלבים (ידועים בתור רגישים)

כל הצמחים הנ"ל רגישים למלחים בכמות גדולה וכן, יכולים להסתדר עם פחות מינרלים הנמצאים במים הרגילים, כך שניצול מי מזגן לצורך השקייה כאן הוא אידאלי.

האם אפשר להשקות במים עם כלור?

שאלתכם וודאי נוצרה לאחר שנגמר הקיץ והבריכה שלכם בגינה מלאה וכן, חבל על המים. אבל מה לעשות? המים מלאים בכלור וכידוע כלור למעשה הוא אקונימיקה, השקייה ישירה במים עם כלור של צמחים עשויה לגרום להרג הצמחים. אז מה התשובה אתם שואלים? לאחר סיום כמוסת הכלור, צריך לחכות בין 3 - 4 ימים שהכלור יתפרק לחלוטין ואז ניתן להשתמש במי הבריכה עם הכלור לצורך השקיית הגינה. אם יש לכם צמחים רגישים ועדינים, עדיף לא לעשות זאת כלל ולהימנע מכך.
 

מים עם כלור בבריכה

האם אפשר להשקות עם מי סבון אבקת כביסה?

היום, רוב אבקות הכביסה והסבונים מיוצרים עם חומרים ידידותיים לסביבה, כך שאם לא כתוב על החומר כמסוכן לאדמה לסביבה - אפשר להכשיר את המים באותה שיטה שמכשירים את מי הכלור, להמתין מספר ימים עד פירוק החומר ולאחר מכן, להשתמש במים לצורך השקיית צמחים.

כמה דגשים לסיכום:

  • לא מומלץ להשתמש במי מזגנים, מי כלור או מי סבון (וכל סוג של מים אפורים אחרים), במטרה להשקיית צמחים המיועדים למאכל.
     
  • במקרים בהם יש צמחים רגישים, עדיף להיצמד להנחיות הגנן עד לקבלת אישור לשימוש במים אחרים.
     
  • מי מזגן ללא ספק ראוים להשקיית צמחים, אבל עדיף לשלב גם מים רגילים או לדאוג לדשן בהתאם לשימוש.