מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

איך מנקים דשא סינטטי - המדריך המלא

הדשא הסינטטי שלכם מלוכלכך? ריח של שתן, עלים? לכלוך רב? המדריך הבא יעזור לכם לנקות את הדשא הסינטטי שלכם ולהחזיר אותו למצב חדש. גלו טיפים וטריקים - אז איך עושים זאת? יאללה מתחילים!

איך מנקים דשא סינטטי מעלים?

השיטה הקלה ביותר להסרת עלים מדשא סינטטי היא באמצעות מפוח עלים, האמנם יש על גביו תקנות חדשות (קראו כאן). ניתן באמצעות מטאטא כביש או מגרפה מפלסטיק, לנקות את העלים מהדשא ועל הדרך גם לאסוף סיבים סינטטים שהתפוררו מהדשא עם הזמן עקב שחיקה.

איך לנקות דשא סינטטי מאבק ולכלוך?

הכי קל לנקות דשא סינטטי באמצעות לחץ מים, אם יש לכם גרניק (מכשיר המפעיל לחץ מים) - מה טוב. אם אין לכם, באמצעות צינור עם ראש אשר מכוון את עוצמת המים, יעשה את העבודה. הפעולה צריכה להיות תקופתית (עקב בזבוז רב של מים). אבל התוצאה? פשוט מדהימה - היא תחזיר את הדשא למצבו החדש. איך בדיוק עושים זאת? מתחילים מנקודה אחת ולאט לאט מתקדמים עם זרם המים והלכלוך שצף עד לסיום המסלול. כך חוזרים על הפעולה שוב ושוב עד שמנקים את כל מרבד הדשא.

כיצד להסיר ריח שתן מהדשא?

קושי: קל זמן מוערך: 15 דקות מחיר: 130 ש"ח
 • המחיר הוא ממוצע מחירים של רכישת חומר ניטרול ריחות.

מה תצטרכו?

 • חומר לניטרול ריחות מדשא סינטטי
 • צינור מים
 • חומץ

ישנם 3 שלבים להסרת ריח שתן מהדשא הסינטטי שלכם:

 1. שטפו עם צינור: שטיפה עם צינור מים של האזור, על מנת לסלק שאריות של השתן שנדבקו לאבק או כל לכלוך אחד שיכול "לספוג" את הריח.

 2. נטרלו את הריח: חומר לנטרול ריחות, קיימים המון חומרים בשוק אשר תפקידם הוא לפרק את הריחות ולהעלים אותם. התזה על האזור הנגוע תעשה את העבודה.

 3. שמרו על חיית המחמד שלכם: על מנת לשמר ולמנוע מחיית המחמד שלכם לשוב לאזור ולעשות את צרכיו שוב. השתמשו במעט חומץ סביב האזור - זה צריך להרחיק את חיית המחמד שלכם ואת הרצון שלה לעשות צרכים באותו אזור.


איך מנקים דשא סינטטי

תחזוקה שוטפת לדשא - טיפים שיעזרו לכם

בין אם הזמנתם בעל מקצוע לצורך ביצוע ההתקנה ובין אם בחרתם להתקין את הדשא הסינטטי לבד, חשוב שתשמרו עליו במצב טוב. הנה כמה טיפים שאספנו בעבורכם ויעזרו לכם לשמור על הדשא הסינטטי לאורך זמן:


 1. הקפידו לנקות את הדשא לפחות אחת לחודש - חודשיים, ניקוי והסרת האבק יסייעו לשמירה על טיבו של הדשא לאורך זמן.

 2. הרחיקו סיגריות, נרגילות, מנגלים או כל דבר שעשוי להמיס את הדשא.

 3. לא מומלץ לשתול עצי פרי באזור הדשא עשוים לגרום לנפילת הפירות על גבי הדשא וליצור עובש עם הזמן (במידה וקיימים עצי פרי כבר, מומלץ לבצע גיזום לעץ הפרי באופן סדיר).

 4. הדברת עשבים בין חיבורי הדשא הסינטטי. אם אתם סובלים מעשבים שוטים המתפשטים ואין ברצונכם לבצע ניכוש עשבים אחת לתקופה, הדברה באזור החיבורים תעשה את העבודה.

 5. חומרי ניקוי, אם אתם גורפים את המים מהבית כלפי חוץ. שימו לב שחומרי ניקוי חזקים עשוים ליצור הבדלי צבע בדשא הסינטטי.

האם צריך חומר ניקוי מיוחד לניקוי הדשא?

לא חובה, שימוש במפוח עלים, מגרפה ואפילו מטאטא קשה יכולים לנקות היטב את הדשא הסינטטי מלכלוך "כבד". לאחר מכן אפשר באמצעות זרנוק או צינור גינה לשטוף אותו היטב, אם ישנם כתמים, שימוש בסבון כלים ומברשת יכולים בהחלט להסיר אותם. כן קיימים חומרים ייעודים ואקולוגים לניקוי, אך אינם חובה.

איך מנקים דשא סינטטי במרפסת?

ניקוי דשא סינטטי במרפסת יכול להיעשות באמצעות מטאטא כביש, שואב אבק (דייסון למשל*), או מגרפה מפלסטיק. בגדול דומה מאוד לניקוי בגינה, השוני היחידי שלא מומלץ להשתמש בצינור מים על מנת שלא יצטברו מים רבים מתחת לדשא ויגרמו לעובש.