מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

איך להתקין דשא סינטטי לבד?

לא בטוחים איך להתקין דשא סינטטי לבד? תוהים איך לשים דשא סינטטי בגינה בצורה נכונה? בעמוד זה תמצאו מדריך אשר יסביר לכם שלב אחר שלב מה הפעולות הנדרשות ובאיזה ציוד עליכם להשתמש לשם כך.
 

זמן זמן משוער: 10 דקות למר עלות הערכת מחיר: 100 ש"ח למר רמה רמת קושי: בינוני

 

האם ניתן לבצע התקנת דשא סינטטי לבד?

אם החלטתם שברצונכם להתקין דשא סינטטי במרפסת או בגינה, אתם בטח תוהים אם תוכלו לעשות זאת לבד או אם צריך להזמין מתקין או גנן לשם כך. התשובה היא שבהחלט אפשר לעשות זאת בכוחות עצמכם (ולחסוך כסף) אך התקנת דשא סינטטי לבד עשויה גם להיות פעולה ארוכה ולא כל כך פשוטה, בעיקר למי שאינו בעל ניסיון בעבודות מסוג זה. אם בכל זאת תרצו לתת לזה צ'אנס, המדריך הבא הוא בשבילכם.

 

התקנת דשא סינטטי לבד

כלי עבודה נדרשים להתקנת דשא סינטטי

רגע לפני שנעבור אל המדריך עצמו ונפרט את השלבים בהתקנה עצמאית של דשא סינטטי, נסביר לכם איזה כלי עבודה תצטרכו:

 • סכין יפנית
 • פטיש
 • מטר
 • מסמרים מגולוונים
 • דבק חד רכיבי
 • מגרפה
 • מעדר
 • את חפירה
 • פלס גדול / כל כלי ישר ושטוח לצורך סיתות הקרקע
   

הדבקת דשא סינטטי

אביזרים וציוד לחיבור דשא סינטטי

מבחינת הציוד עצמו, נדרש לרכוש את הדברים הבאים:

 • משטחי דשא סינטטי, לפי גודל המדשאה
 • בד PVC / יריעה גיאוטכנית
 • סופטי - בולם זעזועים (לריכוך נפילות של ילדים)
 • פס הדבקה PVC
 • תוחם דשא
   

התקנת דשא סינטטי עשה זאת בעצמך

שלב אחר שלב: איך להתקין דשא סינטטי לבד?

להלן השלבים המרכזיים בהתקנת דשא סינטטי על חול / אדמה בגינה:

 1. ריסוס האדמה: בהנחה וברצונכם להתקין דשא סינטטי על אדמה אשר בה היה דשא רגיל או צמחייה כלשהי בעבר, נדרש לרסס תחילה את האדמה בשביל למנוע צמיחה של עשבים מתחת לדשא הסינטטי.
   
 2. יישור המשטח: נסתת את הקרקע על מנת שכל המשטח יהיה בגובה זהה וניצור אחידות של השטח. בשלב זה גם ננקה את השטח מאבנים, שורשים, סלעים ולכלוך.
   
 3. התקנת תוחם דשא: יוצר הפרדה ומשמש כחוצץ בין המדשאה הסינטטית לשאר הגינה. יש סוגים שונים של תוחמי דשא, החל מתוחם קשת או תוחם אמריקאי כמו גם אדני רכבת שמשמשים לא פעם ליצירת הפרדה.
   
 4. פריסת משטח בטיחות: התקנת שכבת בטיחות שעשויה מחומר גמיש אשר מכונה "סופטי". ניתן גם לבחור באלטרנטיבה זולה יותר ולפרוס יריעת יוטה שחורה, אשר מכונה גם יריעה גיאוטכנית. בכל אופן לשכבה זו יש שתי מטרות מרכזית, הראשונה היא ליצור בידוד מעשבים שוטים וצמחייה וגם לרכך את משטח הדשא הסינטטי. הערה: את משטח הבטיחות נשים בעיקר במקומות אשר בהם יש ילדים קטנים וזאת על מנת ליצור בטיחות ולמנוע חבלות בעקבות נפילה או משחק על הדשא.
   
 5. פריסת בד PVC: בד זה סופג את הנוזלים ונועד למנוע ניתוק של הדשא. בנוסף שכבת ה-PVC עוזרת גם עוזרת לספוג לחות מהדבק שבו נשתמש בהמשך.
   
 6. פריסת משטחי הדשא: בשלב זה אנו ממקמים את משטחי הדשא בצורה ישרה, אחידה ומבלי גלים וקפלים.
   
 7. חיתוך הדשא וביצוע התאמות: לאחר הנחת המשטחים, לוקחים סכין יפנית וחותכים את הדשא בנקודות בעיתיות, כמו למשל במפגש עם גזעי עצים בגינה, רגליים של פרגולה, תאורת גינה, כדים, ממטרות וכל דבר אחר אשר דורש התייחסות מיוחדת. בשלב זה נהוג להשתמש גם במטר בשביל לבצע מדידות מדויקות יותר.
   
 8. הדבקה וחיבור בין המשטחים: נהוג לחבר פס הדבקה באמצע של שני מרבדים סמוכים וזאת בשביל להצמיד את שני המרבדים זה אל זה.
   
 9. מסמור משטח הדשא: את הדשא נחבר ונקבע על ידי שימוש במסמרים מגלוונים. נהוג להתחיל מההיקף של המדשאה ולאחר מכן ממסמרים את החלקים הפנימיים.
   
 10. ניקוי הדשא: ניתן לנקות את הדשא הסינטטי באמצעות לחץ מים או מפוח עלים. תוכלו לקרוא עוד על ניקיון דשא סינטטי במדריך הבא.

שאלות על התקנת דשא סינטטי עשה זאת בעצמך

כעת אנו מקווים שאתם כבר יודעים איך לשים דשא סינטטי לבד בגינה ומה השלבים השונים בתהליך ההתקנה שלו. לפני סיום, נרצה לספק לכם שאלות מגולשי האתר אשר נשלחו אלינו לאחר עיון במדריך. אנו מקווים ששאלות אלו יעזרו גם לכם בביצוע ההתקנה. נזכיר כי אם אתם זקוקים לעזרה, תוכלו להזמין דרך האתר שלנו שירות של שירות מקצועי להתקנת דשא סינטטי ולקבל מספר הצעות מחיר שונות מבעלי המקצוע באזורכם.

כמה זמן לוקח להתקין דשא סינטטי?

בדרך כלל התקנת דשא סינטטי למדשאה סטנדרטית שגודלה הוא בין 40 ל-60 מ"ר, לוקחת בין יום ליומיים. 


על איזה משטחים ניתן להתקין דשא סינטטי?

את הדשא הסינטטי ניתן להתקין על אדמה, אספלט, חול, מרצפות ובטון.


מה עדיף - להתקין לבד או להיעזר בגורם מקצועי?

תלוי במספר משתנים: הניסיון שלכם, גודל המדשאה, המשטח שעליו מתקינים את הדשא ועוד. נמליץ לכם לקבל הצעת מחיר מגורם מקצועי ולקבל החלטה לאחר מכן.


כמה עולה התקנה מקצועית של דשא סינטטי?

במידה ומדובר על התקנה על אדמה, המחיר נע בין 80 ל-120 ש"ח למטר.