מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

כרסום עצים וגדמים

הביוב כל הזמן נסתם? הילדים נופלים על הגדמים בחצר? מחפשים להיפטר מהשורשים שרק עושים את חייכם קשים יותר? בעמוד תראו כל מה שאתם צריכים על כרסום עצים (כרסום שורשים) וגדמי עץ כולל המחיר, איך להתנהל מול בעל המקצוע ואפילו השוואת מחירים שתעזור לכם לחסוך.

מה הכי חשוב לדעת על כרסום שורשים?

 

הכי חשוב לנו שתדעו
האם אפשר לכרסם עץ לא כרות? כן, רק צריך להיזהר על השורש ולגזום ענפים
הכנות לפני הכרסום פינוי הגינה ובדיקת תשתיות
מה לעשות אחרי הכרסום? תצטרכו לנקות את הגינה
איך להתנהל מול הגנן? בדקו שהוא גוזם מומחה ומה המחיר

מה זה כרסום עצים ומתי נצטרך לעשות את זה?

כרסום עצים, או בשמו השני כרסום שורשים, הוא למעשה מהלך שבו משמידים את השורשים של העץ. יכולות להיות כמה סיבות שבגללן נעשה זאת:

 • שורשים בביוב: הסיבה הנפוצה ביותר שבגללה נזמין כרסום שורשים הוא כי חדרו שורשים לביוב ומפריעים לתשתיות וגורמים להרבה סתימות. הוצאת שורשים של עץ יכולה לגרום לפתרון בהרבה בעיות אינסטלציה שיש לכם. במקרה הזה החשוד הראשי הוא בדרך כלל הפיקוס, שהוא בעל שורשים חזקים שתמיד מצליחים למצוא את דרכם לקו הביוב שלנו.
   
 • שיפוץ החצר: סיבה נוספת שבגללה נרצה לכרסם שורשים היא כי העץ כרות והוא מפריע לנו בחצר. אם רוצים לרוץ בחופשיות, לשחק כדורגל, להעמיד פינת ישיבה או כל דבר אחר הגדם של העץ (החלק הכרות) יכול להפריע לנו.

איך מתבצע כרסום עצים?

כרסום עצים מתבצע באמצעות מכונה לכרסום עצים (מכרסמת עצים) שחותכת את גדם העץ ואת השורשים שלו לשבבים קטנים. מכרסמות שורשים מגיעות בגל מיני גדלים כשהקטנות נראה בגודל של מכסחת דשא ביתית והגדולות יכולות להגיע עד לגודל של כלי רכב וטרקטור. אל תדאגו, הגנן הוא זה שיקבע איזה גודל של מכרסמת צריך להביא.

 

במהלך הכרסום שימו לב שיעופו הרבה שבבים לכל עבר ולכן מומלץ לוודא שאתם מרחיקים את כולם כדי שאף אחד לא ייפגע. בנוסף לפני שאתם מזמינים את הגנן ודאו שאין דברים בסביבת העץ כי הם יתלכלכו מהשבבים.

 

גדם עץ

מה ההבדל בין כרסום שורשים לכרסום גדמים?

בדרך כלל כרסום עצים יהיה למעשה כרסום גדמים של עץ, אבל לא תמיד. יש מקרים שבהם נרצה לכרסום את שורשיו של עץ לא כרות כמו במקרה שאסור לכרות את העץ או במקרה שאנחנו לא רוצים לכרות את העץ כי הוא עושה לנו צל ומתאים לעיצוב הגינה שלנו אז נרצה לכרסם את השורשים של עץ לא כרות.

 

אם זה הרצון אז חשוב לוודא שאתם לוקחים גנן מקצועי לביצוע העבודה כי כרסום שורשים של עץ חי מצריכים כרסום של שורשים שהם לא השורש המרכזי וצריך לא לפגוע בשורש המרכזי אחרת חייו של העץ לא יימשכו זמן רב.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

כרסום שורשי עץ לא כרות כולל גיזום ענפים

חשוב לדעת שכשמכרסמים שורשים של עץ לא כרות שיווי המשקל שלו ייפגע ולכן חשוב לגזום את ענפי העץ כדי להוריד במשקל ולמנוע ממנו ליפול/ליטות. מעבר לכך השורשים מספקים לעץ מים, וכשיש לו פחות שורשים יש לו פחות מים לספק לכל הענפים האלו, מה שיוביל לפגיעה בו בסופו של דבר.

מחיר כרסום שורשים

מחיר כרסום שורשים נע בין 600 - 1,500 ש"ח. המחיר משתנה בהתאם לקוטר הגדם כלשמעשה כל 1 ס"מ = 10 ש"ח, אך המינימום הוא 600 ש"ח. זה מפני שהגנן צריך לסחוב מכונה גדולה והעבודה לוקחת זמן אז הוא לא יעשה זה ללא תמורה מינימלית.

 

מחיר כרסום שורשים בממוצע

מחיר כרסום שורשים בממוצע: 1050 ₪

טווח מחיר גבוה 1500 ₪

טווח מחיר נמוך 600 ₪

מחירון כרסום שורשים

מחירון כרסום שורשים

מחיר כריתת שורשי עץ סטנדרטי

עבודה פשוטה שאינה מסובכת.


600 - 800 ש"ח
עלות עקירת שורשים גדולים

עבודה מורכבת (שורשים לעומק ולרוחב הגינה)


1,000 - 1,600 ש"ח
מחיר הסרת גדם עץ

הסרת גדם עץ (לאחר כריתת העץ)


550 - 850 ש"ח
המתת שורשי עץ בולטים

כריתה והזרקת רעל במידת הצורך לשורשים בולטים מחוץ לאדמה


300 - 600 ש"ח

הדפס מחירון

מה משפיע על מחיר כרסום שורשים?

יש כמה דברים שמשפיעים על מחיר כרסום שורשים מלבד קוטר הגדם:

 • גישה ליעד: אם הגישה ליעד היא מורכבת יותר לגנן ולמכרסמת השורשים כמו במקרה של שביל צר או גדם במקום מלא עצים שקשה להגיע אליו בצורה נוכה עם המכונה המחיר של העבודה יעלה.
   
 • עומק השורשים: עומק שורשי עץ סטנדרטי הוא 15 ס"מ מתחת לאדמה. אם השורשים עשו את דרכם עמוק יותר העבודה תהיה קשה יותר וגם תעלה יותר.
   
 • סוג העץ: יש עצים יותר חזקים ויותר קשים לכרסום כמ דקל או אקליפטוס ויש עצים יותר חלשים ופשוטים לכרסום כמו עץ לימון. לא רק חוזר השורשים אלא גם הצפיפות הגבוהה שלהם מקשה על העבודה של הגנן וזה מתבטא במחיר גבוה יותר.

האם כרסום עצים מצריך אישור או הכנה?

לעומת כריתת עצים שדורשת אישור מפקיד היערות כרסום עצים לא דורש בירוקרטיה בכלל. עם זאת הכנה כן מומלץ לעשות:

 • בדקו תשתיות: לפני כרסום העצים צריך לוודא שאין תשתיות שנמצאות באזור שהגנן יכול להזיק להן בטעות. בדקו זאת ובמידה ויש ודאו שאתם מודיעים לגנן על כך.
   
 • פנו את הגינה: הגנן צריך מקום לעבוד בו ואם יש לכם בגינה הרבה כיסאות, אופניים או משחקים של הילדים מומלץ להזיז אותם מהדרך. מעבר להפרעה לגנן, כמו שאמרנו קודם זה גם ילכלך לכם את הציוד. זו גם ככה הזדמנות להיפטר מכל הג'אנק שכנראה יש לכם בגינה - כיסא הפלסטיק שאולי התייבש, הכדורגל עם הפנצ'ר שאי אפשר לתקן.

תצטרכו לנקות לאחר מכן

כרסום עצים לא מצריך רק הכנה לפני כן אלא גם עבודה לאחר מכן והיא ניקוי השבבים שעפו לכל עבר. נכון שאנחנו תמיד רוצים שאחרי שבעל מקצוע מגיע אלינו הוא ינקה אחריו, אבל במקרה של הגנן לצערנו זה לא יקרה כי מאוד קשה לאסוף את השבבים האלו ולנקות אחר כך. ההמלצה של גננים פלוס היא לחשוב האם תרצו שהגנן ישתול צמחים בגינה שלכם, כי במקרה הזה הוא יוכל להשתמש בשבבים האלה בתור דשן.

 

כרסום עץ

איך להתנהל מול הגנן בנושא כרסום עצים?

יש שלושה דברים שמומלץ לבדוק עם הגנן לפני שאתם מזמינים אותו לכרסום העצים:

 • גוזם מומחה: כרסום שורשים היא עבודה עדינה וכרסום לא מקצועי יכול לפגוע משמעותית בשורשי העץ ולהוות סכנה לחייו, לכן חשוב לוודא שאתם לוקחים גנן עם תעודת גוזם מומחה. לפני שאתם סוגרים עם הגנן בקשו ממנו צילום של התעודה שלו.
   
 • ביטוח: אם אתם צריכים כרסום של שורשים של עץ חי צריך גם לגזום את העץ לאחר מכן. אם זה המקרה ודאו שלגנן יש גם ביטוח במקרה של נזק כלשהו שחס וחלילה יכול להיגרם לו.
   
 • מחיר: עוד דבר שכמובן מומלץ לוודא לפני שאתם מזמינים את הגנן הוא המחיר שהוא לוקח. הצגנו לכם טווח מחירים ממוצע מגננים שונים, אבל כל גנן יכול לקחת מחיר שונה עבור אותה העבודה.

השוו בין גננים לצורך כרסום עצים וחסכו

בשביל לעזור לכם לחסוך במחיר כרסום שורשים יש לגננים פלוס שתי המלצות בשבילכם:

 • אחדו עבודות: אם יש לכם עבודות גינון נוספות שאתם צריכים כמו שתילת צמחים, טיפול בעצים חולים או כל דבר אחר מומלץ לבקש מהגנן שיתן לכם מחיר יותר טוב עבור כל אחד מהעבודות ויעשה אותן ביחד.
   
 • השוו מחירים: המלצה נוספת היא לא לקחת רק הצעת מחיר אחת אלא כמה הצעות ולהשוות ביניהן. התקשרו לפורטל גננים פלוס או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עד 3 הצעות מחיר מגננים בעיר שלכם. השוו בין הצעות המחיר שלהם וחסכו עד 37% במחיר העבודה.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

מדוע חשוב לוודא השמדת שורשים של עץ?

לאחר עקירת עץ, שורשיו של העץ לעיתים יכולים לצמוח שוב ואף לשקם את העץ ולהתחיל צמיחה מחודשת שלו. לכן לאחר כריתה, מומלץ לבצע גם הריגה של שורשי העץ והשמדה כוללת שלהם. דבר אשר נעשה בדרך כלל באמצעות רעל. אם רוצים ויש צורך ניתן גם להוציא את השורשים מתוך האדמה. אך זה לא תמיד חובה כי במידה וביצעם המתה לשורשים, עם הזמן הם פשוט יתכלו עם האדמה וייעלמו.

שאלות נפוצות על כרסום עצים

איך להוציא גזע עץ מהאדמה?

אם תרצו להוציא את השורשים שלו תצטרכו גנן שיבוא עם מכרסמת שורשים.


כמה עולה כרסום שורשים?

בין 600 - 1,500 ש"ח. יש כמה דברים שמשפיעים על המחיר - הרחבנו בעמוד.