מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

כריתת אקליפטוס

עץ האקליפטוס הנו השני בחשיבותו בארץ ישראל ונחשב כ"עץ מוגן", נסביר על כך בהמשך ובהרחבה בקשר לכריתת עצי אקליפטוס (כאשר הנם נחשבים לעצים מוגנים). האם אפשר לכרות או אי אפשר? כמה זה עולה וכיצד מקבלים את האישור לכריתה? כל המידע כאן ב'גננים פלוס'.

הכירו את עצי האקליפטוס

עצי האקליפטוס הגיעו לישראל בשנת 1980 במטרה לייבש ביצות וכאמצעי טיהור נגד מחלת המריה שעברה דרך היתושים הרבים שהיו בביצות ברחבי הארץ, אכן האקליפטוסים סייעו בייבוש הביצות ובכך הבעיה נפתרה, עקב ההצלחה הגדולה ניטעו אלפי עצים ברחבי הארץ וכיום ניתן לראותם בכל המדינה.

 

עץ האקליפטוס ידוע כעץ גדול ומאסיבי ובעל שורשים רחבים אשר יכולים להתפרס לרוחב של 30 מטרים ועד לעומק של 20 מטרים מתחת לאדמה! דבר אשר עשוי לגרום לנזקים רבים - אליהם נסביר בהמשך.

 

כריתת אקליפטוס

כמה עולה כריתת אקליפטוסים?

עץ אקליפטוס מגיע עד לגובה של 26 מטרים ובקוטר של 2 מטרים כמעט, ללא ספק מדובר על עץ מאסיבי וגדול. בדומה לכריתת עץ דקל אשר גודלו יחסית דומה (בערך 20 מטרים), המחיר ינוע בכמה אלפי שקלים לערך, בין 2,500 - 4,500 ש"ח ואף יותר, תלוי במורכבות העבודה כמובן. מומלץ לקבל מספר הצעות מחיר דרך גננים פלוס, טרם מזמינים כריתת עץ אקליפטוס.

 

מחיר ממוצע לכריתת עצי אקליפטוס

מחיר ממוצע לכריתת עצי אקליפטוס: 3500 ₪

טווח מחיר גבוה 4500 ₪

טווח מחיר נמוך 2500 ₪

האם ניתן לכרות עץ אקליפטוס?

עץ האקליפטוס נחשב כעץ מוגן, אבל לפני שנסביר על המשמעות של עצים מוגנים בישראל, נסביר לכם על המשמעות של כריתת עצים (באופן כללי). לא ניתן לכרות שום עץ (שגובו מעל ל-2 מטרים) ללא אישור פקיד היערות. בנוסף עץ מוגן יהיה קשה מאוד לקבל היתר לכריתתו בין אם זה בשטח פרטי או ציבורי.

 

האפשרות לקבל היתר לכריתת עץ האקליפטוס הינה כאשר הוא מסב לנזק וסכנה ממשית. כמובן שראשית ינסו להעתיק את העץ או לכרסם חלק מהשורשים המפריעים ורק לאחר קבלת כלל האישורים וניסיון העתקה או פתירת הבעיה, יתקבל היתר לכריתת אקליפטוס.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

מהן הסכנות בעצי אקליפטוס הקרובים למגורים?

נכון עץ אקליפטוס הוא גבוה מאוד ובעל ענפים רבים, דבר אשר יתן לנו צל רב ברוב שעות היממה, אם זאת הלכלוך הוא רב מאוד - אבל זאת לא הבעיה.

 

הבעיה והסכנות שנגרמות מאקליפטוס בקרבת מגורים זה חוטי חשמל בגלל גובהו הרב - חשש למגע ושורשיו אשר מגיעים עד לעומק של 20 מטרים במתפרסים על כ-30 מטרים ממקום העץ.

 

דבר אשר עשוי לגרום לסתימת שורשים במערכות ביוב ואף להריסה של בורות ספיגה. כאשר בעיות אלו אינן שכיחות ורואים אותן הרבה במבנים ובתים פרטיים שבסביבתם הקרובה יש עצי אקליפטוס.

 

כריתת עצי אקליפטוס

כריתת עץ אקליפטוס דרך גננים פלוס

פורטל גננים פלוס מאפשר לכם לערוך השוואת מחירים בין מספר כורתי עצים מאזור המגורים שלכם, אשר מספקים שירות של כריתת עץ אקליפטוס. תוכלו לקבל עד שלוש הצעות מחיר שונות, להשוות מחירים ולערוך סקר קצר ומהיר באשר לאופן הכריתה, כלי העבודה שבהם משתמש הכורת, הזמינות שלו לביצוע הפעולה והמחיר.