מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

העתקת עץ לימון

העתקת עץ לימון (צעיר או בוגר) חייבת להתבצע בצורה נכונה וזאת על מנת לשמור על העץ במצב טוב גם במקומו החדש. גלו כמה עולה עבודה זו וכיצד היא מתבצעת בפועל וגם מי מוסמך לבצע אותה.

העתקת עץ לימון - מתי זה נדרש?

נרצה לבצע העתקה של עץ לימון במקרים בהם נעבור לבית חדש ונרצה לקחת את העץ איתנו אך גם במצבים בהם מתבצע שיפוץ בגינה ויש רצון לשנות את מיקומו הנוכחי של העץ בשל השינויים המתקיימים בחצר. בהמשך נדבר על מחירי העתקת עצים אך נגיד כבר בשלב זה שאם מדובר על העתקת עץ בגינה קיימת, המחיר זול בצורה משמעותית מאשר העברתו לגינה אחרת.

 

העתקת עץ לימון

מה המחיר להעתקת עצי לימון?

המחיר להעתקת עץ לימון עומדת על כ-2,000 ש"ח בממוצע, כאשר הטווח נע בין 800 ל-3,200 ש"ח. מחיר זה מתייחס להעתקת עץ בגודל בינוני, באותה הגינה.

 

מחיר ממוצע להעתקת עץ לימון

מחיר ממוצע להעתקת עץ לימון: 2,000 ₪

טווח מחיר גבוה 3,200 ₪

טווח מחיר נמוך 800 ₪

 

  • שימו לב: המחיר להעתקת עץ לימון לגינה אחרת מתחיל ב-4,500 ש"ח ועשוי להגיע גם ל-6,000 ש"ח ומעלה.

מה משפיע על העלות של העתקת עץ לימונים?

המחיר מושפע בעיקר מהפרמטרים הבאים:

  • עלות ההובלה: פרט לפעולת ההעתקה עצמה, נדרש כמובן לשנע את העץ ממקום למקום וזאת בהנחה ולא מדובר על העתקה בתוך הגינה הנוכחית.
     
  • גודלו של העץ: העתקת עץ לימון צעיר תהיה זולה יותר מאשר העתקה של עצי לימון בוגרים וזאת מאחר ולעץ לימון יש יותר שורשים, ענפים ובאופן כללי מדובר בעץ גדול וכבד הרבה יותר, מה שמייצר מורכבות בתהליך ההעתקה.
     
  • גישה נוחה: פרמטר נוסף אשר עשוי להשפיע על מחיר העתקת עצים הוא נוחות הגישה אל הגינה. במידה וקיימת גישה נוחה למנוף, המחיר ישאר זול יחסית. במידה ומדובר בחצר אחורית בבית ולמנוף קשה מאוד לבצע את הפעולה, העלות תהיה גבוהה בעשרות אחוזים. אגב, לפני פעולת ההעתקה מומלץ לבצע גיזום לעץ הלימון על מנת שיהיה נוח יותר לטפל בו.

אישור להעתקת עץ לימון

כמו בכל העתקה של עץ, גם כאשר מדובר על העתקת עצי לימון, נדרש אישור מיוחד. למעשה, אם לא מבצעים את ההעתקה לאחר מתן האישור, המשמעות היא שמדובר בעבירה פלילית לכל דבר ועניין - גם למבצע הפעולה עצמה וגם למזמין העבודה. למען הסר ספק, קבלת האישור נדרשת גם אם מדובר בעץ הנמצא בגינה הפרטית שלכם. בשביל לקבל אישור שכזה, נדרש למלא טופס באתר של קק"ל שאותו מגישים אל פקיד היערות לצורך אישור.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

איך מעתיקים עץ לימון ממקום למקום?

בשלב הראשון נדרש להנפיק אישור ולבצע מדידות בשביל להבין היכן למקם את העץ ולכמה שטח הוא זקוק. בשלב השני, נרצה לגזום אותו בשביל להקל על השורשים ולהפחית את העומס מהעץ בעת ההעברה. לאחר מכן חופרים מסביב לעץ על מנת לחלץ את השורשים. בשלב השלישי מרימים ומובילים את העץ בצורה זהירה תוך השקיית העץ ושמירה על לחות ומים באזור השורשים.