מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

כריתת עצים

מה אומר החוק על כריתת עצים? איזה טופס או אישור צריך? מהו המחיר בעבור כריתת עץ? ומי מבצע זאת? הנה כל הפרטים שאתם צריכים רגע לפני שאתם כורתים עץ בביתכם. בנוסף תוכלו לבצע השוואת מחירים לכריתת עצים דרך פורטל "גננים פלוס", התחילו וקבלו הצעות מחיר כבר עכשיו.

משווים מחירים בין כורתי עצים דרך גננים +

כריתה של עצים זה לא עסק זול, כאשר מחירי הכריתה נעים בין כמה מאות שקלים (לעצים קטנים וצעירים) ויכולים להגיע לכמה אלפי שקלים כאשר מדובר על עץ בוגר. לכן - חשוב לבצע השוואת מחירים בין כורתי העצים השונים, על מנת שתוכלו גם לכרות את העץ וגם לקבל מחיר שפוי ואם אפשר שיהיה כמה שיותר זול. אצלנו בגננים +, אתם יכולים לבצע השוואת מחירים לכריתת עצים במהירות ובפשטות, השאירו פרטים או חייגו ונדאג לשלוח אליכם בחזרה עד שלוש הצעות מחיר של כורתי עצים מוסמכים.

מחירון כריתת עצים

מחיר כריתת עצים הוא נושא מורכב ממספר פרמטרים, החל מגודל העץ, סוגו, מיקום העץ, עובי ועוד, המחירים משתנים על פי כך וכמובן שגובה העץ נכנס כפרמטר מהותי בחישוב בגלל השימוש במנוף סל או לחלופין עבודה בגובה. הנה מחירון לכריתת עצים על פי סוגים:

סוג העץ וטווח מחירים משוער

מחיר כריתת עץ דקל עד 2 מטרים

עץ דקל צעיר, כולל עקירת שורשים ופינוי גזם.


800 - 1,500 ש"ח
כמה עולה לכרות עץ דקל בוגר?

מעל ל-2 מטרים גובה, כולל שורשים וגזם (בנוסף שימוש במנוף סולם)


2,000 - 4,500 ש"ח
מחיר כריתת עץ איזדרכת בוגר

עד גובה 3 מטרים, כולל עבודה גובה.


1,800 - 3,900 ש"ח
עלות כריתת עצי הדר (עצי פרי)

תפוזים, קלמנטינה, פומלות, לימון, אשכולית ועוד.


500 - 1,400 ש"ח
כריתת עצי אורן בוגרים

מעל לגובה של 2 מטרים, כולל חיסול שורשים.


2,000 - 4,500 ש"ח
מהו מחיר כריתת עץ פיקוס קטן?

כריתה פשוטה של עץ צעיר (לאחר בדיקה בשטח)


1,200 - 2,500 ש"ח
כמה עולה לכרות עץ פיקוס בוגר?

עץ בוגר כולל סילוק וכריתה של שורשים.


3,000 - 6,000 ש"ח
עקירת שורש של עץ

עקירה של השורש בלבד (עץ גזום לחלוטין) ופינוי


350 - 500 ש"ח

הדפס מחירון

כפי שניתן להבחין במחירון טווחי המחירים גדולים מאוד וזאת מיכוון שלכל עץ ישנם המון משתנים, החל מעומק השורשים ועד לגודלו ורוחבו, הצעות מחיר מדויקות תוכלו לקבל אך ורק במקום לאחר בדיקה של כורת עצים מוסמך. המחירים אשר מוצגים במחירון הנם למטרת מידע בלבד ואינם מחייבים את נותני השירות הפועלים עם "גננים פלוס". תוכלו לצפות בעוד מחירונים כאן ולגלות שירותים נוספים הקשורים לגינון, גיזום וכריתה.

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

הנה כל מה שצריך לדעת על כריתת עצים:

מה אומר חוק כריתת העצים?

ישנם עצים מוגנים בישראל אשר מצריכים אישור מיוחד לכריתה וישנם עצים שניתן לבצע כריתה ללא אישור (למשל כריתת עץ בבית פרטי מתחת לגובה של 2 מטרים), האמנם - בשני המקרים יש לבקש אישור של פקיד היערות האזורי אצלכם (נשמע קצת מוזר? כי ישנם פרמטרים פנימיים כמו עובי העץ מחלק מסוים שלו) לכן תצטרכו למלא טופס, אבל אם אתם בפרמטרים המתאימים תקבלו אישור מיידי. בגדול החוק מתיר לכרות עצים לאחר קבלת האישור. כאמור האישור יתקבל בקלות במידה ועץ אינו בגובה של כ-2 מטרים מעל פני הקרקע וכאשר קוטר הגזע שלו הוא כ-10 סנטימטרים לפחות מ-1.30 מטר מעל פני הקרקע. כל עץ אשר מתחת לגודל הנ"ל ניתן לכרות (וזאת רק לאחר קבלת אישור מטעם פקיד היערות באזורכם). וכן - גם בנוגע לכריתת עצים בשטח הפרטי שלכם צריך לקבל אישור.

השוני בין גיזום לכריתה

ומה בנוגע לכריתת עצים מוגנים?

היתר מיוחד בעבור כריתת עצים ניתן לקבל מפקיד היערות כאשר העץ חולה או מסכן את הסביבה (חשש מפגיעה בעמודי חשמל, תשתיות ועוד), כמו כן, בעת פיתוח עירוני נדרשים להעתיק או לכרות עצים מוגנים, גם במקרה הנ"ל יש לקבל את אישור פקיד היערות (האישור יתקבל לאחר שנבחנו כלל האפשרויות, החל משינוי התוכניות ועד לניסיון להעתקת העץ, במידה ולא יצלחו כלל הדרכים, יתקבל היתר לכריתה על פי הנוהל).

הנה הרשימה של העצים המוגנים בישראל:

ער אציל ערבה עוזרר פיקוס השיקמה פיקוס קדוש
אגס סורי אאדר פיקוס בנגלי  אולמוס קטן עלים אולמוס שעיר
עץ אורן אלביציה ורודה פיקוס התאנה  אלביציה צהבה עץ אלה
עץ אלון אקליפטוס פיקוס השיקמה ארז אשל
ארוקריה חוזרר ערער ארץ ישראלי חרוב עצי זית
תמר מצוי שקד לבנה רפואי שיטה הסוכך שיטה הנגב
שיטה מלבינה שיזיף הדב כליל החורש שיזיף עצים צאלון נאה
עץ צפצפה פודוקרפוס כוריסיה בקבוקית פיקוס השדרות כרבל לביד
טטרקליניס מפריק ינבוט טבבויה דולב גרוילאה חסונה
גינקו ז'קרנדה הדס מצוי טקסדוניון דו טורי דום מצרי
בר זית בינוני ברככינטון ברוש למעט לימוני ספיון השעוה סקוייון ענק
סקוייה נאה מיש מגנוליה מורן החורש מילה
קטלב מצוי קטלב משונן קליטריס קזוארינה מורינגה רותמית

כיצד משיגים אישור ומאיפה מורידים טופס כריתת עצים?

את האישור יש להגיש בכתב אל פקיד היערות באזורכם (כאן תמצאו את הרשימה המלאה), טופס הכולל 2 תמונות של העץ, פירוט על חלופה במקום העץ, סוג העץ, מהי סיבת העקירה (עץ מת, פירות העץ רגילים, סכנה אחרת) ופרטים נוספים שתמצאו בטופס. יש לשלוח אל פקיד היערות האזורי שלכם אל הטופס הבא (לחצו כאן להורדת טופס לבקשת אישור כריתה). תוכלו להתייעץ עם כורת עצים מוסמך לסיוע בתהליך והבנה.

כריתת עצים

מהו הקנס בגין כריתת עץ?

הקנס לאדם פרטי אשר כורת עץ בוגר בתוך שטחו הפרטי עומד על סכום של כ-7,500 ש"ח (לעץ בודד). כאשר במקרים בהם מדובר על עץ מוגן הקנס עשוי להגיע גם לעשרות אלפי שקלים ואף לחצי שנת מאסר, כיום כריתת עצים ללא אישור נחשבת כעבירה פלילית לכל דבר, כן - גם אם העץ נמצא בשטח הפרטי שלכם ואתם אלו אשר נטעתם אותו.

כריתה של עץ גבוה

מי אחראי על כריתת עץ של שכן?

לא תמיד צריך לעקור את העץ, לעיתים גם גיזום עצים מספיק, כאשר מדובר על הפרעה אצל שכנים, ככל הנראה שגיזום אכן יכול לפתור את הנושא, אך אם מדובר על שורשים (למשל עץ פיקוס), אשר חודרים לשטחו הפרטי של השכן, כאן בהחלט ישנה בעיה. אז תחומי האחראיות קודם כל הם על בעל העץ. יש לבקש ממנו לטפל במטרד. במידה והוא מסרב, הנכם ראשים לפנות אל העירייה בעירכם או למועצה האזורית בדרישה, הם מוסמכים לפנות על פי החוק אל בעל העץ ולדרוש ממנו להתחיל ולטפל בבעיה. (והוא יצטרך לפנות אליהם בחזרה ובכתב עם הבקשה שעשויה להיות מאושרת, או שלא).

פירוט מורחב על כריתת עצים לפי סוג

אם ברצונכם ללמוד ולקבל מידע נוסף על כריתת עץ מסוג מסוים, חפשו אותם ברשימה הבאה. כמו כן, תוכלו לקבל מידע אודות עבודות דומות כמו כרסום, עקירה או העתקה של עצים.
 

לחצו על הריבוע המתאים למידע נוסף:

 

עבודות נוספות שניתן למצוא אצלנו באתר:

חוטב עצים או כורת עצים?

רבים שאלו אותנו האם יש הבדל ומה השוני למעשה בין חוטב עצים ולבין כורת עצים? החלטנו להוסיף זאת לפורטל גננים פלוס, על מנת לספק תשובות לגולשים. אז למעשה חוטב עצים הוא בדיוק כמו כורת עצים בימנו, בעבר - חוטבי עצים היו אלו שכורתים עץ ביער, חוטבים אותו לחלקים ולמעשה מוכרים זאת למטרת חימום הבית. כיום - אין צורך בכך כלכך וחוטבי עצים פשוט המירו את שמם לכורתי עצים. כאשר הם צריכים להיות מוסמכים ומקצועניים.