מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

תיחום דשא סינטטי

קראו מהו תוחם דשא סינטטי, מדוע חשוב להתקין אותו, כמה זה עולה, באילו מקומות הוא מומלץ וגם איך העבודה מתבצעת.

מה המטרה בתיחום דשא סינטטי?

תוחם דשא סינטטי נועד להגדיר את שולי הדשא וצורתו ולמעשה מעניק לו מראה יותר אסתטי. כיום ניתן להשיג תוחם דשא סינטטי בשלושה חומרים מרכזיים, הכוללים אבן, פלסטיק ועץ.

 

תיחום דשא סינטטי עם עץ

מדוע חשוב להתקין תוחם לדשא סינטטי?

כשבוחרים להתקין דשא סינטטי בגינה, זה בד"כ יכלול כיסוי מקדים של הקרקע בחצץ שומשום כדי למנוע מהדשא שיותקן מעל להיות במגע לח עם האדמה. (אם התקנתם דשא סינטטי על בטון אז הדבר פחות רלוונטי)

 

יחד עם זאת, בגלל השימוש שנעשה על המדשאה עם הזמן החצץ עשוי לזלוג אל מחוץ לדשא, מה שיוביל לקריסה של התשתית שנוצרה מלכתחילה לדשא הסינטטי. תיחום דשא סינטטי למעשה מונע מהחצץ לברוח החוצה ובכך שומר על תשתית עמידה לאורך זמן

מתי מומלץ להתקין תוחם דשא סינטטי?

תוחם דשא סינטטי יהיה אידיאלי במגוון אזורים, כמו: מגרשי כדורגל, גני ילדים ופרקי שעשועים. כמובן שהתקנת תיחום לדשא סינטטי אידיאלית לעוד מגוון מקומות כמו אולמות אירועים ובתים פרטיים.

אופציות תיחום לדשא סינטטי

כפי שכבר ציינו בפסקה מעל, כיום ניתן לתחום מדשאות מדומות ע"י מגוון חומרים, הכוללים: אדני רכבת, עץ, אבנים ופלסטיק. מתחת נציג כל אחד מהם:

 • תוחם דשא סינטטי אמריקאי - מדובר בתוצר פלסטיק יצוק שנעשה בשיטת ייצור אמריקאית והוא מגיע בצבעי ירוק או שחור. התוחם עצמו מעניק תמיכה מצויינת למדשאות סינטטיות וניתן לעצב אותו במגוון צורות בקלות.
   
 • אדני רכבת - אדני רכבת מוכרים לנו גם מעולמות אירועים היות והם הרבה פעמים משמשים כמדרגות באולמות חיצוניים שרוצים להקנות מראה טבעי לאזור, גם משתמשים בהם כדי לתחום אזורי מנגל וישיבה בחצרות. מדובר בתוצר עץ עמיד ובעל מראה טבעי שניתן לחיתוך וכתיחום דשא סינטטי.
   
 • תוחם אבנים ובטון - כאן הדבר בד"כ מתחלק לשניים: חלוקי נחל שתוחמים את הדשא כאשר הם מוטבעים בבטון שמותיר אותם יציבים במקומם. אופציה נוספת היא תיחום דשא סינטטי עם סלעים כבדים בגדלים משתנים, אך בד"כ במימדים הדומים לאדני רכבת. 

מה המחיר לתיחום דשא סינטטי?

מחיר לתיחום דשא סינטטי בד"כ ינוע בין 118 - 360 ש"ח. המחיר עצמו כולל תוחם דשא אמריקאי מפלסטיק שחור או ירוק. המחיר הנמוך מתייחס לתוחם באורך 6 מטר והמחיר הגבוה לתוחם המגיע באורך 18 מטר.

 

מחיר ממוצע לתוחם דשא סינטטי אמריקאי

מחיר ממוצע לתוחם דשא סינטטי אמריקאי: 239 ₪

טווח מחיר גבוה 360 ₪

טווח מחיר נמוך 118 ₪

אתרו גנן לתיחום דשא סינטטי בזול!

במידה ואתם רוצים לתחום את המדשאה הסינטטית בחצר שלכם כדי למנוע סיבוכים בעתיד, צוות גננים פלוס ממליץ להיעזר בגנן לתיחום דשא סינטטי. שימו לב שמדובר בעבודה שהמחירים עבורה עשויים להשתנות בין גנן אחד למשנהו ולכן כדאי לברר מספר הצעות בין מספר גננים.

 

השאירו פרטים וקבלו בחינם עד 3 גננים באזורכם, ביניהם תוכלו לברר עלויות תיחום דשא סינטטי בגינתכם וכך לבחור בהצעה הזולה ביותר, מבלי להתפשר על טיב העבודה שתקבלו.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

איך מתקינים תוחם דשא סינטטי?

בגדול, זה תלוי בסוג התוחם שנבחר, אך באופן כללי, כדאי לתכנן את התקנת התוחם עוד בשלב התקנת הדשא הסינטטי ולא בהמשך לכך . אלו כמה משיטות ההתקנה בהתאם לסוג התוחם.

 • תוחם דשא סינטטי אמריקאי - תוחם זה מותקן על תעלה בעומק 20 מ"מ בד"כ. כדי להתקין תוחם דשא סינטטי אמריקאי בצורה ישרה צריך לנעוץ מסמרים מברזל מגולוון וביניהם לקשור חוט, שיאפשר לתחום בצורה אסתטית את הדשא.
   

 • אדני רכבת - תחילה יהיה על הגנן או ע"י מנסרה - לחתוך את אדני הרכבת, המגיעים כמוט ארוך. האורך הסופי של כל אדן ייקבע על ידיכם. לאחר הניסור, הגנן ימקם את אדני הרכבת סביב הדשא באופן חופשי או שיוכל לקבע אותם לאדמה עם פרזולים.
   

 • תיחום דשא סינטטי עם חלוקי נחל - תיחום דשא סינטטי עם אבנים קטנות כחלוקי נחל יצריכו יציקת בטון שתקבע אותן לאזור. לשם כך הגנן יצטרך בתחילה ליצוק את הבטון בשולי הדשא ואז להדביק את החלוקים על פני הבטון כדי ליצור מראה אסתטי.
   

 • אבן כבדה כתוחמת לדשא סינטטי - במידה ומדובר באבנים גדולות וכבדות, הגנן יוכל פשוט להניח אותן על שולי הדשא, מבלי הצורך בקיבוען.