מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

התקנת דשא סינטטי

חושבים להתקין דשא סינטטי? בעמוד שלפניכם תוכלו לראות מחירים של התקנת דשא סינטטי, איך מתבצעת ההתקנה אילו תוחמים מומלצים ואיזה דשא סינטטי הכי טוב. בנוסף תוכלו לראות איך מוודאים שאתם מזמינים מתקין מומלץ ולערוך השוואת מחירים שתחסוך לכם עד 39% במחיר.

מחיר התקנת דשא סינטטי למטר

אז כמה עולה להתקין דשא סינטטי (כולל הדשא עצמו)? ובכן, מחיר התקנת דשא סינטטי למטר הוא כ- 170 ש"ח בממוצע, כאשר הטווח הנמוך עומד על כ-100 ש"ח והטווח הגבוה כ-240 ש"ח. המחיר כולל את הדשא עצמו, אביזרים נלווים, מנוף ואת העבודה עצמה.

 

מחיר דשא סינטטי למטר כולל התקנה והדשא

מחיר דשא סינטטי למטר כולל התקנה והדשא: 170 ₪

טווח מחיר גבוה 240 ₪

טווח מחיר נמוך 100 ₪

מחירים של דשא סינטטי

ראו את מחירון הדשא הסינטטי של גננים פלוס - לפניכם מחירים של דשא סינטטי וכל מיני שירותים נלווים שקשורים להקמה:

מחירון התקנת דשא סינטטי

מחיר דשא סינטטי זול

המחיר הוא למ"ר לא כולל התקנה.


35 - 45 ש"ח
מחיר דשא סינטטי באיכות סבירה

המחיר הוא למ"ר והוא לא כולל התקנה.


40 - 50 ש"ח
מחיר דשא סינטטי איכותי

המחיר הוא למ"ר לא כולל התקנה.


65 - 75 ש"ח
מחיר השכרת מנוף להתקנת דשא סינטטי

המחיר מתשנה בהתאם לגודל המנוף ומספר השעות הנדרש.


1,200 - 1,800 ש"ח
מחיר מצע סומסום לדשא סינטטי

המחיר הוא לבאלה של 850 ק"ג שמספיק ל5X5 מטר גינה.


80 - 120 ש"ח
כמה עולה יריעה לדשא סינטטי?

המחיר הוא למ"ר של יריעה זולה.


1.5 - 2 ש"ח
מחיר תוחם אדני רכבת

המחיר הוא לגודל של 2.6 מטר.


130 - 200 ש"ח
כמה עולה תוחם אמריקאי?

המחיר הוא למטר.


16 - 20 ש"ח
כמה עולה לתחום באבני שפה?

המחיר הוא למטר רץ של אבני שפה פשוטות.


45 - 50 ש"ח

הדפס מחירון

מה משפיע על מחיר התקנת דשא סינטטי?

יש כמה דברים שמשפיעים על מחיר התקנת דשא סינטטי:

 • המשטח עליו תתקינו: המשטח עליו מתבצעת התקנת הדשא הסינטטי משפיע על המחיר. נרחיב על כך יותר בהמשך העמוד, אבל ההבדל המרכזי הוא בין אדמה למשטח אחר. התקנת דשא סינטטי על גבי אדמה מצריכה ניקוי מקדים וריסוס - ולכן המחיר עולה.
   
 • סוג הדשא הסינטטי: יש הרבה מאפיינים לדשא סינטטי. החל מצפיפות, גובה ועד לצבע. דשא סינטטי איכותי יותר יעלה יותר. עם זאת חשוב לומר שבמקרה של דשא סינטטי מומלץ כן להתקין דשא סינטטי איכותי ככל הניתן במסגרת התקציב כי מדובר על משהו שיחזיק לכם הרבה מאוד שנים במידה.
   
 • תוחמים: יש כמה סוגים של תוחמים לדשא סינטטי (גם עליהם נרחיב בהמשך) ויש להם מחירים שונים. ההבדל המרכזי ביניהם הוא העיצוב שתחברו לגינה שלכם.
   
 • נגישות לגינה: אם יש קושי להגיע לגינה שלכם ולהעביר את כל הציוד והמוצרים השונים המחיר גם יעלה. כל התקנת דשא סינטטי דורשת מנוף ואם יהיה למנוף קשה להגיע לגינה כי מדובר בגינה מאוד נמוכה או לא נגישה מסיבה אחרת המחיר יעלה בהתאם לקושי העבודה.

 

התקנת דשא סינטטי

התקנת דשא סינטטי בכל מקום

גלו מהם המקומות הנפוצים ביותר להתקנת דשא סינטטי, אז איפה מתקינים דשא סינטטי? ראו:

 • מרפסת: המקום הנפוץ ביותר בו מתקינים דשא סינטטי הוא המרפסת. בעת התקנת דשא סינטטי למרפסת חשוב לשים לב מה המטרות שלכם ומה התקציב ובהתאם לזה לבחור את סוג הדשא. אם יהיו הרבה ילדים מומלץ דשא סינטטי מעט איכותי יותר כדי שיהיה יותר רך לדוגמה.
   
 • גינה: כמו במרפסת גם התקנת דשא סינטטי בגינה היא לרוב התקנה של דשא עם נראות טבעית. לרוב הגינה תשלב גם עוד אלמנטים כמו צמחים טבעיים ואולי גם אבני מדרך לכן בחירה של דשא סינטטי איכותי תשתלב טוב עם עיצוב הגינה.
   
 • על הגג: התקנת דשא סינטטי על גג היא בהחלט אפשרית והיא לא שונה בהכרח מדשא סינטטי למרפסת, רק מה שחשוב לשים לב הוא שבעת ההתקנה אין שום הרס ליריעות הביטומנית שמהוות כשכבת איטום.
   
 • מגרש כדורגל: אם אתם מחפש להתקין דשא סינטטי למגרש כדורגל כדאי לשים לב לקחת את המרבדים הצפופים והגבוהים ביותר כדי שיוכלו לעמוד בשחיקה.
   

דשא סינטטי בהתקנה

איך לבחור מתקין דשא סינטטי מומלץ?

על מנת למצוא מתקין דשא סינטטי מומלץ יש מספר דברים כדאי לבדוק:

 • עבודות קודמות: כשמדובר על עבודה גדולה כמו התקנת דשא סינטטי מומלץ לבקש להסתכל על עבודות קודמות של של המתקין. לראות אם הדשא הונח בצורה ישרה, איך נראים התוחמים ועוד. בנוסף אם אתם מתקינים את הדשא הסינטטי על אדמה ודאו שיש לו ניסיון בזה.
   
 • מחיר: כשאתם מדברים עם מספר מתקיני דשא סינטטי בהחלט מומלץ לקבל מספר הצעות מחיר. לא כל מתקין דשא סינטטי יתן לכם מחיר זהה, ולכן בעבודה כזו גדולה חובה לקבל מספר הצעות מחיר.
   
 • אחריות: עבור התקנת דשא סינטטי תקופת האחריות נעה בין 5 - 8 שנים. לפני שאתם מזמינים את המתקין ודאו מה תקופת האחריות שהוא מספק וודאו שאתם מקבלים אותה בכתב. בנוסף ודאו שאתם מקבלים אחריות מהיצרן.

 

משך תקופת האחריות הממוצעות:
8 שנות אחריות 6.5 שנות אחריות 5 שנות אחריות
גרף תקופת אחריות
⚠️ גננים אינם מחויבים לספק תקופת אחריות כלשהי, והיא ניתנת לשיקולם הבלעדי.

השוואת מחירים להתקנת דשא סינטטי

בשביל לעזור לכם לחסוך במחיר התקנת דשא סינטטי ולמצוא מתקין מומלץ פורטל גננים פלוס עוזר לכם להשוות בין מתקינים שונים. התקשרו או השאירו פרטים בטופס המצורף וקבלו עד 3 הצעות ממתקיני דשא סינטטי בעיר שלכם. השוואת מחירים יכולה לחסוך עד 39% במחיר התקנת דשא סינטטי. בנוסף ההשוואה תעזור לכם לוודא שאתם אכן מוצאים מתקין מומלץ.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

שלבי התקנת דשא סינטטי

כאמור התקנת דשא סינטטי על אדמה או חול שונה מאשר התקנה על בטון או ריצוף. בכל מקרה תוכלו לראות לפניכם את כל שלבי התקנת דשא סינטטי:

 

שלב ראשון: הכנות מקדימות

קודם כל צריך להכין את הקרקע על מנת שיהיה ניתן להתקין את הדשא הסינטטי עליה:

 1. ריסוס: השלב הראשון של הכנת הקרקע להתקנת דשא סניטטי הוא ריסוס וקטילה של דשא או עשבים אחרים. כמובן במידה ואין לכם צמחייה תוכלו לדלג על השלב הזה.
   
 2. ניקיון: השלב השני של ההכנה הוא ניקיון ופינוי של כל החפצים והסלעים שיכולים להפריע להתקנה עצמה.
   
 3. הוצאת אדמה: השלב הבא הוא הוצאה של אדמה בשביל שיהיה ניתן לפזר בה חצץ. גובה האדמה שצריך להוציא בין 5 - 10 ס"מ.
   
 4. פיזור חצץ: השלב הרביעי הוא פיזור של חצץ גרוס (שומשום). הגובה של החצץ צריך להיות 5 ס"מ.
   
 5. תוחמים: השלב החמישי הוא התקנה של תוחמי דשא סינטטי, שהמטרה שלהם הוא למנוע נפילה של החצץ מעבר לגבולות. על סוגי התוחמים השונים נרחיב בהמשך.

 

שלב שני: הכנת התשתית

 1. יצירת שיפוע לעבר נקודות ניקוז בגינה על מנת למנוע עמידה של מים.
   
 2. הידוק של החצץ לתוך האדמה באמצעות ג'בקה.
   
 3. פריסת יריעה על המשטח על מנת למנוע מצמחים ועשבים לצמוח.

 

שלב שלישי: הנחת הדשא

 1. פריסת מרבדים: אחרי הנחת היריעות עכשיו זה השלב לפרוס את המרבדים. מרבדים של דשא סינטטי מגיעים באורך של 2 או 4 מטרים, לכן במידה והם לא מתאימים בדיוק יש צורך לחתוך אותם. גם לאחר ההנחה של הרבדים מבצעים חיתוך של הדשא הסינטטי על מנת שיתאים בדיוק. חשוב לשים לב בעת הפריסה שכל הסיבים פונים לאותו מקום בשביל לייצר אחידות בכיוון ובצבע. בנוסף שימו לב שלא יהיו מרווחים גדולים מדי בין המרבדים וגם שלא תהיה חפיפה.
   
 2. הדבקה: במידה ויש יותר מרבד אחד יש צורך להדביק אותם אחד לשני.
   
 3. קיבוע: לאחר ההדבקה של המרבדים צריך לקבע אותם עם מסמרים או יתדות. היתדות והמסמרים צריכים להיות מגולוונים שלא מחלידים במים.
   
 4. הברשה: השלב הסופי של התקנת דשא סינטטי הוא הברשה עם מברשת חשמלית שמעמידה של הסיבים כלפי מעלה. ההברשה מתבצעת נגד כיוון הסיבים על מנת לקבל את ההעמדה הזאת.

עוד על בחירה והתקנה של דשא סינטטי

אילו תוחמי דשא סינטטי ניתן לעשות?

כמו ששמם מרמז התפקיד של תוחמי דשא סינטטי הוא לתחום את הדשא מה שנותן מראה אסתטי יותר וגם עוזר במניעה של זליגת החצץ. יש כמה סוגים נפוצים:

 • תוחם אמריקאי (בלאק ג'ק): תוחם אמריקאי הוא תוחם מעוגל עשוי פלסטיק והוא מגיע באורך 6 או 18 מטר בצבע ירוק או שחור. היתרון המשמעותי שלו הוא שניתן להתאים את הצורה שלו לדשא, כך שתהיה יותר עגולה ולא בהכרח בקו ישר.
   
 • אבני שפה: סוג אחר שנראה יותר טבעי הוא אבני שפה כמו טוף או חלוקי נחל. ישנם הרבה סוגי של אבנים שתוכלו לתת וסוג התוחם הזה הוא למי שרוצה תוחם שישאיר את המראה הטבעי של הגינה.
   
 • תוחם אדני רכבת: זה סוג התוחם הנפוץ ביותר. הוא עשוי עץ ומגיע בצבע חום או ירוק. הוא מתאים למי שרוצה מראה כפרי בגינה. קראו עוד על עיצוב גינה עם אדני רכבת.
   
 • תוחם קשת: תוחם קשת הוא עשוי פלסטיק והוא מגיע בצבעים שונים. הוא פחות עמיד לאורך זמן ובהתאם המחיר הזול שלו.

 

סוג תוחם סגנון עיצוב מחיר
תוחם אמריקאי עגול ולא בקו ישר 16 - 20 ש"ח למטר
אבני שפה טבעי 45 - 50 ש"ח למטר רץ
אדני רכבת כפרי 130 - 200 ש"ח ל- 2.6 מ'
תוחם קשת צבעוני 50 - 100 ש"ח למטר

התקנת דשא סינטטי על כל משטח

התקנת דשא סינטטי היא לפעמים בעייתית על משטחים שונים. נסביר:

 • התקנת דשא סינטטי על אדמה (חול): התקנת דשא סינטטי על אדמה היא עבודה יותר מורכבת מאשר התקנת דשא סינטטי על משטח אחר. יש צורך להכין את האדמה כדי שיהיה בסיס טוב לדשא הסינטטי ולרסס לאחר מכן על מנת לוודא שהצמחים לא יגדלו ולא יהיו מזיקים.
   
 • התקנת דשא סינטטי על יריעות ביטומניות: במקרה של יריעות ביטומניות לא אמורה להיות בעיה להתקין את הדשא הסינטטי ואם כבר הדשא הסינטטי עוזר ליריעות בכך שהוא מספק עוד שכבה שתהיה בידוד על הגג. רק חשוב לשים לב בעת התקנת דשא סינטטי על יריעות ביטומניות שלא הורסים אותן.
   
 • התקנת דשא סינטטי על דשא קיים: בדיוק כמו במקרה של אדמה, גם במקרה של התקנת דשא סינטטי על דשא קיים צריך להכין את האדמה ולרסס על מנת לקטול את העשבים.
   
 • התקנת דשא סינטטי על בטון: אם רוצים להתקין דשא סינטטי על בטון זו למעשה העבודה הפשוטה יותר מפני שאין צורך להכין את האדמה או לרסס - אפשר לדלג על השלבים האלה.
   
 • התקנת דשא סינטטי על ריצוף או דק: בדיוק כמו בטון - התקנת דשא סינטטי על דק או על גבי ריצוף לא מצריכה הכנה מוקדמת ואפשר להתחיל פשוט בשלב ההתקנה.
   
 • התקנת דשא סינטטי על טוף: התקנת דשא סינטטי על טוף היא אפשרית, אך לא אידיאלית. לרוב התקנת דשא סינטטי מתבצעת על חצץ מה שמאפשר למתקין להניח וליישר את המרבדים, מה שבמקרה של טוף זה לא מתאפשר.

 

משטח למה לשים לב?
אדמה (חול) הכנה מוקדמת
יריעות ביטומניות לא להרוס את היריעות
דשא קיים הכנה מוקדמת כולל ריסוס
בטון התקנה פשוטה
ריצוף/דק התקנה פשוטה
טוף לא ניתן ליישר לגמרי את המרבדים

ממה להיזהר בכל הנושא של התקנת דשא סינטטי?

גם כשאתם מסתכלים על עבודות של מתקיני דשא סינטטי וגם בזמן העבודה יש כמה דברים שחשוב לוודא שלא קורים:

 • גימורים לא יפים: לאחר ההנחה של המרבדים צריך לחתוך (לרוב עם סכין יפנית) את השאירות ולוודא שהמרבדים לא יוצאים מהקווים שלהם. לא כל המתקינים יעשו את העבודה הזאת בצורה טובה, ולכן חשוב לוודא זאת גם בעבודות הקודמות שלהם וגם באמצעות זה שתהיו בגינה שלכם בעת ההתקנה.
   
 • הדבקות לא מדוייקות: לאחר החיתוך של המרבדים וההנחה שלהם על היריעות צריך להדביק אותם. בשביל זה צריך קודם כל לוודא שהם אכן מונחים בצורה טובה ומדוייקת וגם שההדבקה נעשית בצורה טובה.
   
 • אחריות יצרן: גננים יכולים להגיד שהם נותנים לכם אחריות, אבל בשביל שבפועל האחריות אכן תתבצע במידת הצורך חשוב לוודא שאתם מקבלים מהם אחריות יצרן.
   
 • פריסת יריעה: על מנת לחסוך בזמן יש מתקיני דשא סינטטי שחוסכים בפעולה של פריסת היריעה. המטרה של היריעה היא למנוע צמיחה של עשבים מתחת לדשא הסינטטי שלכם - ודאו שהיא אכן נפרסת.
   
 • יצרניות דשא: יש הרבה יצרניות דשא. חלקן פחות טובות וחלקן יותר טובות כמו למשל 'פשוט ירוק', אבל מה שתצטרכו לבדוק הוא על הגלילים של הדשא הסינטטי ולוודא שהם אכן של חברה מומלצת.
   
 • תיחום הדשא: בסיום, הדשא צריך להיות תחום, זה יכול להיות בפלסטיק, בעץ, אבנים ועוד.. ראו כאן מידע נרחב על תיחום דשא סינטטי.

 

דשא סינטטי

סוגי דשא סינטטי

יש כמה סוגים של דשא סינטטי שכדאי להכיר כשאתם בוחרים איזה דשא סינטטי מומלץ להתקנה. הם משתנים בעיקר בהתאם לצפיפות וגובה הסיבים וגם בהתאם למשקל של המרבד:

 • דשא סינטטי זול: דשא סינטטי זול הוא בגובה של 10 - 38 מ"מ לכל סיב. הוא מומלץ להתקנה במקומות שלא דורכים בהם יותר מדי כי הוא יהרס. בנוסף המראה שלו נראה מלאכותי, אבל המחיר הנמוך שלו בהתאם. הוא נפוץ בתור דשא סינטטי לסוכה מפני שלא יושבים בסוכה מעבר לחג ואין צורך לשלם מחיר גבוה מאוד.
   
 • דשא סינטטי ממוצע: גובה דשא סינטטי ממוצע נע בין 40 - 45 מ"מ לכל סיב. זה סוג הדשא הנפוץ לרוב השימושים כמו מרפסות וגינות ואפילו הרבה גינות ציבוריות. מבחינת מראה הוא לא יורד הרבה מדשא טבעי.
   
 • דשא סינטטי יוקרתי: גובה של דשא סינטטי יוקרתי נע בין 42 - 48 מ"מ לכל סיב. הוא מיועדת למקומות בו דורכים הרבה מאוד כמו למשל מגרשי כדורגל או מקומות אירוח גדולים. הוא גם מעולה לילדים מפני שהוא יותר רך ונעים למגע.
   
 • דשא סינטטי לא מתחמם: זה לא בדיוק סוג שונה של דשא סינטטי מהבחינה של של המחיר, הגובה או הצפיפות יותר כמו שפשוט הסיב שלו שונה ומותאם לכך שיהיה עמיד לשמש ולא יתחמם.

איך בוחרים צבע לדשא סינטטי?

עם התפתחות הטכנולוגיה יש הרבה צבעים של דשא סינטטי מלבד ירוק. גם בתוך הירוק יש הרבה גוונים. אז איזה דשא סינטטי מומלץ ואיך בוחרים דשא סינטטי?

 • מראה: אם המטרה שלכם היא להתקין דשא סינטטי בגינה שיראה טבעי בחרו דשא עם צבע כמה שיותר טבעי. עם זאת אם השימוש הוא לא לגינה אלא לאולם אירועים שרוצה דשא סינטטי לבן או שאתם רוצים צבעוניות מסיבה מסויימת אחרת כמו משחקים לילדים זה גם משהו שניתן להשיג.
   
 • התחממות: התקנת דשא סינטטי לרוב תהיה בגינה ונדרוך עליו יחפים לכם בחירת דשא סינטטי שלא מתחמם זה בהחלט יתרון. זה קשור גם לסוג הסיב כמו שהסברנו בפסקה הקודמת וגם בהתאם לבהירות של הדשא. דשא סינטטי כהה יותר יתחמם יותר בקלות.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

אילו צבעים של דשא סינטטי קיימים בשוק?

יש כמה צבעים של דשא סינטטי בשוק:

 • ירוק: לרוב כשחושבים על התקנת דשא סינטטי חושבים על הדשא הירוק. בין אם זה במרפסת, בגינה ציבורית או במגרש כדורגל הדשא שרואים שם הוא ירוק שלרוב ינסה להיראות טבעי יותר.
   
 • צבעוני: אפשרות נוספת שהיא בעיקר משמשת בגני משחקים לילדים היא התקנת דשא סינטטי צבעוני. ליד נדנדות או כדי לשחק משחקים כמו "ים יבשה".
   
 • לבן: התקנת דשא סינטטי לבן היא נפוצה כאמור בעיקר באולמות אירועים או מקומות בהם רוצים למצוא משטח נעים ולבן כדי שילך עם העיצוב של החלל.

 

דשא סינטטי צבעוני

איזה גובה דשא סינטטי מומלץ?

גובה דשא סינטטי מומלץ הוא 38 - 45 מ"מ לדשא סינטטי בשימוש סביר כמו לדוגמה בגינה, על הגג או במרפסת. במקרה של שימוש יותר תכוף כמו מגרשי כדורגל או מקומות שמארחים בהם אנשים רבים ורואים הרבה תנועה הגובה המומלץ הוא בין 42 - 48 מ"מ. סיבים קצרים מדי לא יהיו עמידים לאורך זמן וסיבים ארוכים יותר גם יהיו יותר נעימים למגע.

איזו צפיפות דשא סינטטי מומלצת?

ככל שהצפיפות של הדשא הסינטטי תהיה יותר גבוהה כך הוא יהיה יותר עמיד, ירכך נפילות בצורה יותר טובה גם המחיר שלו יהיה יותר גבוה. צפיפות דשא סינטטי סטנדרטית היא בין 16,000 - 19,000 סיבים למ"ר.

 

דשא סינטטי ליד מדרכה

איזה דשא סינטטי הכי טוב?

יש כמה דברים שחשוב לשים לב אליהם כשאתם בוחרים דשא סינטטי:

 • גובה: כאמור בין 38 - 45 מ"מ לשימוש סביר בגינה או במרפסת.
   
 • צפיפות: בין 16,000 - 19,000 לשימוש סביר בגינה או במרפסת.
   
 • ניקוז: בדשא סינטטי צריכים להיות פתחי ניקוז כי לעומת דשא טבעי אין אדמה מתחת שיכול לספוג את המים ואנחנו לא רוצים שיעמוד מים.
   
 • עמידות לשמש: על מנת לוודא שאתם מוצאים דשא סינטטי עמיד לשמש ודאו שיש לו מסנני UV טובים כדי שלא יצהיב לכם.
   
 • מוצרים מומלצים: החברה המובילה בארץ של דשא סינטטי נקראית 'פשוט ירוק'. יש לה 3 מוצרי דגל שמומלץ להכיר - נפוליאון, קיסר וקיסר טופ.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

נפוליאון, קיסר או קיסר טופ?

 • נפוליאון: נפוליאון הוא מוצר הדשא הסינטטי הנפוץ ביותר של פשוט ירוק. הצבע הוא בהיר ולכן הוא לא מתחמם בשמש. גובה הסיבים שלו הם 40 מ"מ והצפיפות היא 16,800 סיבים למ"ר.
   
 • קיסר: הצפיפות שלו היא גם 16,800 סיבים למ"ר כמו נפוליאון, אבל הוא מעט יותר גבוה - 42 מ"מ.
   
 • קיסר טופ: כמו הקיסר גובה הסיבים הוא 42 מ"מ, אבל הצפיפות שלו היא 18,900 סיבים למ"ר כך שהוא יותר עמיד.

תחזוקת דשא סינטטי

תחזוקת דשא סינטטי כוללת עם מגרפה או מפוח עלים אחת לחודש. בנוסף מומלץ לשטוף עם צינור מים כדי למנוע הצטברות של לכלוך. אין צורך לקנות ולהשתמש בחומרים כימיים כי הם יכולים להרוס את הדשא וגם ניתן לנקות אותו טוב בלעדיהם. ניתן לבצע גם תיקון לדשא סינטטי במידת הצורך וכמובן, אם הוא דהוי, אפשר לבצע חידוש דשא סינטטי שכולל צביעה ורענון.

יתרונות וחסרונות של דשא סינטטי

לא בטוחים האם התקנת דשא סינטטי עדיפה על שתילת דשא טבעי? ראו יתרונות וחסרונות:

 • תחזוקה: תחזוקה של דשא סינטטי היא אפסית לעומת תחזוקה של דשא טבעי. מדובר בניקיון לכלוכים אבל זה כאין וכאפס לעומת עבודות של גיזום והיפטרות ממזיקים.
   
 • מזיקים: אם כבר דיברנו על מזיקים אז כל הדשא הסינטטי מותקן בצורה טובה לא יהיו לכם מזיקים כמו חרקים. זה גם ימנע עקיצות לא נעימות כשיושבים בגינה וגם יוריד את הסיכוי שיגיעו מזיקים לבית שלכם.
   
 • צבעוניות: יתרון נוסף שיש לדשא סינטטי על פני דשא טבעי הוא שניתם להתקין דשא סינטטי צבעוני שילדים מאוד אוהבים.
   
 • נפילות רכות: דשא סינטטי הוא לרוב יותר צפוץ מדשא טבעי ולכן הוא יותר טוב בלרכך נפילות.
   
 • התחממות: החיסרון המשמעותי של דשא סינטטי על פני דשא טבעי הוא ההתחממות שלו. דשא טבעי עושה פוטוסינתזה ולכן מצליח לווסת את הטמפרטורה. כן ישנם פתרונות לנושא מלבד בחירת דגם שלא מתחמם כמו התקנה של קירוי כמו פרגולה או סוכך. אפשרות נוספת היא להרטיב את הדשא.
   
 • מראה ותחושה: למרות הטכנולוגיות המתקדמות והפיתוחים של דשא סינטטי יש עדיין הרבה שיעידו שבתחושה הוא לא מרגיש טבעי כמו דשא טבעי. בנוסף גם יש שיגידו זאת לגבי הצבע, אבל זה הרבה פחות נפוץ.

התקנת דשא סינטטי בכל רחבי הארץ

עם פורטל גננים פלוס תוכלו למצוא התקנת דשא סינטטי בכל רחבי הארץ. לפניכם האזורים הנפוצים:

שאלות נפוצות על התקנת דשא סינטטי

כמה זמן מחזיק דשא סינטטי?

דשא סינטטי מחזיק בין 7 - 10 שנים. העמידות שלו משתנה בהתאם לאיכות הדגם, השימוש בדשא ותנאי מזג האוויר.


איזה דשא סינטטי הכי טוב?

בעמוד הסברנו לכם לגבי ההבדלים בצפיפות והגובה כולל מוצרים מובילים של דשא סינטטי כדי שתוכלו להחליט את ההחלטה הטובה ביותר בהתאם לשימושים שלכם.