מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

עץ אבוקדו חולה

האבוקדו כבר לא צומח כבעבר? מתחת נציג סימני זיהוי לעץ אבוקדו חולה, מי הם המזיקים שגורמים לו לחלות, כמה עולה לטפל בו ואיך זה מתבצע וגם כיצד תוכלו לאתר גנן מומלץ באזורכם תוך זמן קצר ובחינם דרך פורטל גננים פלוס.

מהם הסימנים לעץ אבוקדו חולה?

בין הסימנים הנפוצים שמעידים על עץ אבוקדו חולה הם נקודות צהובות בצד העליון של העלים, הופעת עיוותים בצורת העלים, צמיחה לקויה של פרי האבוקדו, כתמים כהים וחורים באבוקדו ואף הופעה של כתמים כהים בשורשים.

 

קחו בחשבון שאי טיפול מתאים בזמן, עלול לגרור לנזק בלתי הפיך לאבוקדו ואף לכריתה מלאה של העץ. זיהיתם אחד או יותר מהסימנים שציינו? הזמינו גנן בהקדם. המשיכו לקרוא ונסביר לכם כיצד לאתר גנן מומלץ באזורכם עוד היום.

 

 

דחיפות לטיפול בעץ אבוקדו חולה:

דחיפות גבוהה מדד דחיפות 2 דחיפות נמוכה

כמה עולה לטפל בעץ אבוקדו חולה?

מחיר טיפול בעץ אבוקדו חולה נע בין 150 - 200 שקלים עבור מריחת משחות וחומרי ריסוס שמטרתם לחסל מזיקים קיימים ולמנוע הגעה של חדשים אל עץ האבוקדו. קחו בחשבון שברוב הפעמים יהיה גם צורך בגיזום של העץ, מה שיסיף בין 300 - 500 ש"ח נוספים למחיר הסופי.

 

 

מחיר ממוצע לטיפול בעץ אבוקדו חולה

מחיר ממוצע לטיפול בעץ אבוקדו חולה: 175 ₪

טווח מחיר גבוה 200 ₪

טווח מחיר נמוך 150 ₪

אילו מזיקים גורמים לעץ אבוקדו לחלות?

אי אפשר לדבר על טיפול בעץ אבוקדו חולה מבלי להבין מיהם המזיקים הגורמים לו לחלות. כדי לטפל בבעיה צריך לטפל בסיבה שבגינה היא נוצרת מלכתחילה ולשם כך, חשוב שתדעו מי הם אויבי האבוקדו שלכם. מתחת כתבנו בהרחבה על 3 מזני המזיקים של עצי האבוקדו כדי שתדעו לזהות אותם בזמן אמת.

 • אקרית האבוקדו - צבעה של אקרית האבוקדו הוא צהוב ירקרק, גודלה פחות מחצי מילימטר וכשהיא מגיעה לבגרות, היא מטילה את ביציה בחלק התחתון של עלי האבוקדו ולאורך עורקי העלה בעיקר. הפעולה הנ"ל מתרחשת לרוב על פני מספר רב של עלים וכל קן של ביצים מכוסה ברשת לבנה. כשהכנימות בוקעות, הן ניזונות מחלקו התחתון של העלה, מה שמוביל להופעת כתמים צהובים בחלקו העליון ולנשירה שלו בתום הפעולה.
   
 • פטריית הפיטופטורה - תוכלו לזהות את המזיק ע"י המצאות כתמים כהים בעיקר באזור שורשיי עץ האבוקדו. הכתמים הללו מעידים על ריקבון שמייצרת פטריית הפיטופטורה. מדובר בפטרייה מדבקת מאוד ולכן, אם הבחנתם בסימנים המזהים, כדאי שתדאגו להזעיק גנן לצורך הדברה מתאימה בהקדם כי אחרת קיימת סכנה שהפטריה תתפשט גם לעצים הסמוכים.
   
 • עש קליפת הדר - מדובר בחרק בגוון חום - ירקרק שהנקבה שלו נוהגת להטיל עד 150 ביצים למחזור רבייה. את הביצים היא תטיל באזור פרחי האבוקדו וכשהצאצאים בוקעים הם ניזונים משאריות טל דבש וגם מפרי האבוקדו עצמו, מה שגורם לתכולת הפרי להירקב ובכך להביא לנזק מהותי לחקלאים. אחד הסימנים להימצאות עש קליפת הדר היא סימנים חומים על גבי האבוקדו או המצאות כמות גדולה של נמלים, שקרוב לוודאי שומרות על טל הדבש.

 

 

השיגו טיפול לעץ אבוקדו חולה לפני שיהיה מאוחר

עץ האבוקדו חולה? השיגו לו טיפול דרך גננים פלוס!

לפני שאתם ממהרים להתקשר לגנן רנדומלי בגוגל, כדאי שתדעו שניתן להשאיר פרטים בטופס המצורף מתחת או לחילופין - להתקשר לפורטל גננים פלוס וכך לקבל מאיתנו בחינם, עד 3 גננים לטיפול בעץ אבוקדו חולה.

 

בין הגננים שתקבלו תוכלו לברר מחירי עבודה עוד בשיחת הטלפון הטלפון וכך תוכלו לבחור בהצעת המחיר המשתלמת ביותר עבורכם, מבלי להתפשר על איכות העבודה והכי חשוב - להציל את העץ היקר שלכם.

 

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

כיצד מתבצע טיפול בעץ אבוקדו חולה?

טיפול בעץ אבוקדו חולה יתבצע בשילוב גיזום של העץ ויישום משחה ייחודית שמטרתה להדביר מזיקים קיימים ולמנוע כאלו עתידיים. נסביר:

 1. פתיחת חור - בשלב הראשוני יהיה על הגנן לפתוח חור לאורך עץ האבוקדו. בשלב זה גם יתבצע גיזום של ענפים חולים.
   
 2. מריחת משחה - לאחר שהגנן חרץ את החור לאורך הגזע, הוא ימרח בתוכו משחה שמטרתה להרחיק מזיקים קיימים ועתידיים מעץ האבוקדו החולה.
   
 3. איטום החור - לאחר יישום המשחה, הגנן יאטום את החור במלואו עם חימר הידידותי עבור עצי אבוקדו. מהות פעולה זו היא למנוע מהמזיקים המצויים בעץ האבוקדו להימלט ובכך הם בעצם מתים. אל דאגה, ריח המשחה יוותר בגזע גם לאחר איטום החור, כך שלמעשה הוא גם ירחיק מזיקים שטרם נקלטו בעץ.