מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

גיזום עץ רימון

איך גוזמים עץ רימון, מתי כדאי לבצע את פעולת הגיזום וכמובן כמה צפויה לעלות לכם גיזום עץ רימון כאשר תזמינו גנן מקצועי?

קצת על החשיבות של גיזום עץ רימון

כאשר אנחנו גוזמים את העץ, אנו למעשה מסייעים לו לגדול ולצמוח ומאפשרים כניסה של אור השמש גם לתוך האזורים הפנימיים, שלא בטוח שכעת נחשפים אליו בשל צפיפות הענפים והעלים המצויים באותו עץ, פעולה אשר תוביל בסופו של דבר לשגשוגו של עץ הרימון ולעלייה בכמות הפירות שהעץ יצליח לייצר.

 

כמו כן, נבצע גיזום עץ רימון במקרים רבים בשביל לשמור על עיצובו של העץ ולגרום לכך שהוא יקבל מראה אחיד מכל הכיוונים מבחינה אסתטית וגם בשביל למנוע את צמיחתו וגדילתו של העץ אל אזורים לא רצויים כמו הגינות והחצרות הסמוכים אל ביתנו או אל מעבר לגדר של הבית, לכיוון הרחוב.

 

גיזום עץ רימון

אז מתי גוזמים עץ רימון?

רבים עסוקים בשאלה מתי לגזום את עץ הרימון, מתוך הבנה שגיזום בתקופה לא נכונה, עשוי לגרום לנזקים כאלה ואחרים לעץ. נתחיל מהעובדה שכדאי להתחיל לגזום את עץ הרימון כמה שיותר מוקדם בשביל לשמור עליו מעוצב ויפה. ניתן להתחיל בתהליך גיזום העץ לאחר שהוא בן שנה. נהוג לבצע את הגיזום בדרך כלל באזור חודש דצמבר, לפני שמתחילה עונת החורף בה העץ אינו מייצר פרי והעלים בו מתחילים לנשור.

איך גוזמים עץ רימון? 

באופן כללי אפשר להגיד שאנו מחפשים לשמור בתהליך הגיזום על ענפים עבים אשר מאוזנים (מקבילים אל הקרקע) ולא בהכרח על ענפים המטפסים גבוה כלפי מעלה. את הגיזום, כמו בגיזום של עצים מסוגים אחרים, נבצע באמצעות מזמרה וננסה לייצר מרווח בין הענפים וליצור מקום לגדילת הרימונים.


>>>אולי יעניין אתכם גם גיזום עצי שזיף

כמה יעלה לגזום עץ רימון בגינה פרטית?

העלות של גיזום עץ רימון על ידי גנן מקצועי, נעה בדרך כלל בין 250 ש"ח ל-1,000 ש"ח בעוד גודלו וגובהו של העץ משפיעים באופן ישיר על המחיר. את העלות הגבוהה (סביב 1,000 ש"ח) אנו רואים בדרך כלל כאשר מדובר בעצים בגובה של 800 ס"מ ומעלה. תהליך של גיזום עצי פרטי מתבצע לעיתים באמצעות כלים מתקדמים המאפשרים גיזום בגובה כמו מנופי הרמה או מסור גובה טלסקופי.

גיזום עצי רימון על ידי גנן מקצועי

למרות שבהחלט אפשר לבצע את גיזום עצי הרימון באופן עצמאי, זה מאוד לא מומלץ מאחר וגיזום בצורה לא נכונה פוגע בצמיחתו של העץ וגם בכמות הפירות שהוא מייצר. חשוב לזכור שגנן מקצועי לא רק מקצר את התהליך ועוזר לכם לגזום את העץ בצורה מהירה אלא גם יודע לעצב אותו בשביל שתקבלו מראה יפה ואסתטי. לגנן שמתמחה בגיזום עצים, יש ציוד מתקדם שמאפשר לחתוך את ענפי העץ באופן שלא יפגע בצמיחה העתידית וגם יאפשר הגעה אל ענפים גבוהים מאוד בצמרת העץ.

גיזום רימון צעיר או בוגר? נסו את 'גננים פלוס'

לפני שאתם מחפשים בכל רחבי הרשת אחר גנן שיעזור לכם לבצע גיזום עץ רימון הנמצא בחצר שלכם, נסו אותנו! הפורטל שלנו עוזר לכם לקבל עד שלוש הצעות מחיר בצורה קלה ומהירה מגננים לפני אזור המגורים שלכם. אנחנו מספקים שירות בפריסה ארצית ונשמח לקצר לכם את תהליך החיפוש אשר עשוי להיות מייגע ומתיש. השאירו פרטים בטופס המצורף ונחזור אליכם בהקדם על כל המידע.