מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

גיזום עצי זית

עיצוב וגיזום עצי זית בוגרים וצעירים בגינה, מתי עושים זאת? איך עושים גיזום נכון? כמה זה עולה ומי מתמחה בגיזום עץ זית רגילים או מעוצבים? המשיכו לקרוא וגלו!

השוואת מחירים בין 'גוזמים' לעצי זית

השימוש בגננים פלוס ניתן בחינם ומאפשר לכם הגולשים לבצע השוואת מחירים פשוטה ונוחה, הכיצד? באמצעות שיחה טלפונית או השארת פרטים באתרנו, תקבלו בחזרה עד שלוש הצעות של אנשי מקצוע העוסקים בגיזום עצי זית, תוכלו לבצע השוואה בין ההצעות השונות שקיבלתם ולבחור בזולה מבינהם, כמו כן - אפשר להתמקח ולבקש הוזלה במחירים. התחרות קיימת והיא בריאה בשוק ובענף הגננים בפרט.


עץ זית בוגדר

מתי המועד לגיזום עץ הזית?

המועד המומלץ לגזום עץ זית הוא בסוף החורף עד תחילת האביב ברגע שנגמרים הגשמים ולפני שניצני הפרחים שלו נפתחים. הסיבה שצריך לחכות עד סוף הגשמים היא על מנת למנוע כניסה של מים עם מחלות לתוך העץ. אם גיליתם מזיק בתוך עץ הזית שגורם למחלה מומלץ לגזום אותו על מנת למנוע מהמזיק להתפשט מה שיגרום לעוד יותר נזק לעץ ויכול לגרום לכך שתצטרכו לכרות אותו.

מדוע נגזום עץ זית?

ישנם מספר סיבות לכך שמבצעים גיזום לעץ הזית, ראשית בשביל עיצוב וניגע בכך בהמשך. ישנם המשתמשים בעץ זית למטרות דקורטיביות ובזנים של עץ זית ללא זיתים כלל, כך שהוא גם לא עושה לכלוך וזאת הסיבה הראשונה. הסיבות הנוספות מיועדות לעצי זית בוגרים, למשל עץ זית אשר ענפו כבר הבשיל ונתן פרי, אך כעת הוא מנצל את המים והאוויר של העץ ולא תורם לו. גיזום הענף יאפשר לענפים צעירים גדול במקומו. עוד סיבה לגיזום עץ הזית היא ענפים גדולים אשר מסתירים את קרני השמש ומעקבים את התפתחות העץ בשל כך. כמו כן, כל ענף אשר מפריע לסביבה.

כמה עולה לגזום ולעצב עץ זית?

מחיר גיזום סטנדרטי לעץ זית (למטרות בריאות ויעול העץ) נע בין 300 -550 ש"ח בעבור עץ זית צעיר עד גודל של 4 מטרים. מחיר עיצוב עץ זית נע בין 650 - 700 ש"ח (כולל גם גיזום ענפים לבקשת הלקוח כמובן). למידע נוסף על מחירי הגיזום בקרו כאן וגלו עוד.

 

מחיר ממוצע לגיזום עץ זית

מחיר ממוצע לגיזום עץ זית: 425 ₪

טווח מחיר גבוה 550 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

עיצוב עץ זית בגינה (צעירים ובוגרים)

ישנם מספר זנים של עצי זית, בינהם יש את עץ הזית הבונסאי שנחשב לעץ זית מעוצב ומיועד יותר למטרת דקורטיביות, הוא מטופל באופן אחר משאר עצי הזית ולמעשה גיזום השורשים שלו התכופתי הוא זה שגורם לו להיות "ננסי" ולא לגדול כשאר העצים, קיימים עצי זית בעלי פרי וללא פרי. עיצוב בגינות של עצי זית בדרך כלל יהיה בסגנון "בונסאי" אשר מגיע מהמסורת היפנית ויכלול עיצוב הענפים והעלים וגיזום השורשים למניעת גדילה מופרזת. כמו כן, ניתן גם לעצב עצי זית רגילים בצורות שונות.


עץ זית בונסאי מעוצב

איך גוזמים נכון עץ זית?

גיזום עץ זית נכון צריך להיעשות עם הכלים מתאימים, עם ידע מקדים וניסיון, לרבות תעודת "גוזם מומחה". באופן כללי נפרט לכם כיצד עושים זאת:

  • קיטום ענף חולה, מפריע לקרן השמש או אשר הביא את יבולו ומפריע לגידול המשכי של ענפים אחרים.
  • גיזום עץ הזית לאחר עונת המסיק.
  • לאחר קיטום ענף, למרוח משחת עצים.

חשוב מאוד להשתמש באנשי מקצוע נכונים ומתאימים לביצוע גיזום עץ זית. בעצי זית בוגרים ובעלי ערך רחב - מומלץ לבדוק אם קיים ביטוח לבעל המקצוע בעבור נזקים שעשוים להיגרם לעץ. לעיתים גיזום לא נכון עשוי לגרום לנזק ממשי לעץ. עד כדי כך שתאלצו להזמין כריתת עץ בהמשך בגלל שהוא עשוי "למות" עקב גיזום יתר וחוסר יכולת צמיחה.