מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

גיזום עצי דקל (תמר)

מחפשים אחר גוזם מקצועי אשר מבצע ניקוי וגיזום לעצי דקל? באמצעות פורטל "גננים פלוס" תוכלו לבצע השוואת מחירים למטרת גיזום דקלים (עצי תמר), לבדוק כמה עולה השירות, ללמוד אודות הנושא ולהכיר את מיני הדקל השונים בישראל.

השוואת מחירים למטרת גיזום דקלים

מעבר לכך שפורטל "גננים פלוס" מעניק מידע נרחב על סוגי עצים, צמחים ופרחים, ניתן גם למצוא בו מחירים ותמחורים שונים וכמובן את האפשרות לבצע השוואת מחירים בין גננים וגוזמי עצים שונים, איך השיטה עובדת? משאירים פרטים באתר או מחיגיים אלינו, מאמתים כמה פרטים בסיסים ומקבלים בחזרה פניות של אנשי מקצוע העוסקים בגיזום דקלים באזורכם, כעת תוכלו לקבל מהם הצעות מחיר ולבצע השוואה בין העלויות והמחירים השונים, בחרו באופן נבון במקצועי ביותר ובמחיר המשתלם לכם.


גיזום דקל

כמה עולה גיזום עץ דקל?

ישנם כמה סוגים של דקלים, אליהם אגב נסביר בהרחבה בפסקה הבאה, גיזום דקלים קטנים (1.5 - 2 מטר), מתומחרים בין 300 - 550 ש"ח, גיזום עץ דקל בינוני נע בין 650 - 1,100 ש"ח (תלוי במורכבות העבודה) וגיזום עצי דקל ענקיים יכולים להגיע גם למחיר של 2,400 ש"ח. כמובן שבמחירים המוצגים לעיל הנם ממוצע מרשת האינטרנט ומהצעות מחיר שונות שקיבלנו, על מנת לקבל מחיר אידאלי בעבורכם, מומלץ לפנות אלינו ולקבל פניות של גוזמי עצים, הם כבר יתנו לכם הצעת מחיר על פי הפרמטרים שלכם. רצינו להרחיב בעוד קצת ולהסביר על שירות ניקוי עץ דקל כאשר מחיר ניקוי מעט זול יותר ומדובר על גיזום כמה ענפים בודדים אשר יבשים או הרוסים.

עצי הדקל בישראל - הכירו את הסוגים

ישנם לא מעט סוגי דקלים בישראל, הנה הסוגים והמינים הנפוצים ביותר:

 • דקל הקוקוס: בארץ נראה אותם קטנים לעומת אלו שבחו"ל, אך עצי דקל קוקס יכולים להגיע לגובה של כמה עשרות מטרים, אם גיזום נכון של דקל הקוקוס נדאג לשמור עליו בגודל אידאלי לחצר ביתנו, כמו כן - פרי הקוקוס האהוב הוא הפרי אשר מניב עץ הדקל הנ"ל.
   
 • דקל וושינגטוניה: נפוצה מאוד בישראל ונחשבת ל"מין" פולש בארץ, במקור הגיע ממקסיקו, אך התרבות ה-וושינגטוניה הפכה לטבעית באמצעות ציפורים אשר מעבירות את הזרעים וגורמות לה להתפתח בישראל ללא כל בקרה. הבעיה העיקרית היא הפרי המתקתק שעל העץ, אשר מזכיר במעט את התמר. הוא אהוב מאוד על עטלפי פירות, ציפורים, חולדות ועכברים. כך שללא גיזום של דקל וושינגטוניה, אנו עלולים להיות מוטרדים ממזיקים.
   
 • דקל אריקה: שונה במעט מהזנים האחרים של עצי הדקל ומופרד בגזעו לכמה גזעים קטנים, מגיע עד לגובה של 4 - 5 מטרים וגזעו אינו עבה. משמש בעיקר לנוי, גיזום אריקה מתבצע באופן תכוף עקב כך שהוא תופס נפח רב ואינו גבוה, ממש בדומה לביצוע גיזום שיחים אשר חוסמים את המרחב.
   
 • עץ תמר: למעשה ישנם 2 סוגי דקלים בארץ אשר מניבים תמרים, תמר מצוי ודום מצרי, הם נחשבים לעצי בר האמנם, אך ניתן לראות גידולים מסודרים שלהם למטרת גידול תמרים. העצים האלו גדולים וגובהם נע בין 15 ועד 20 מטרים.
   
 • דקל טבעות: בעל גזע חלק בצבע אפור, עבה בבסיסי ובעל ענפים הדומים לצורת "נוצה" אשר יכולים להגיע עד לאורך של כ-3 מטרים. גזעו של עץ דקל הטבעות מגיע לעובי של כ-30 ס"מ.

איך ומתי מומלץ לבצע גיזום וניקוי לדקלים?

רגע לפני בוא האביב מומלץ לבצע גיזום לעץ הדקל ועל הדרך גם ניקוי דקל מענפים ישנים ובמידה ואינכם מעוניינים בפירות, זה הזמן להסיר אותם מהעץ, ענפים ישנים עשוים ליפול, הפירות יכולים ליפול על הרצפה וליצור לכלוך רציני ועומס גדול על העץ של ענפים, יכול להביא מזיקים רבים (החל מחרקים שונים ועד לעטלפים). 


ניקוי עץ דקל

מדוע גוזמים עצי דקל ומהם הסכנות?

באופן כללי עצי דקל הם גבוהים, מה שעשוי ליצור לא מעט בעיות. הסכנה הראשונה והממשית ביותר היא התנגשות ומגע עם חוטי חשמל, דבר אשר עשוי לגרום ללא מעט נזקים. כמו כן, במידה ויש עץ דקל הקרוב לחלון ביתכם, הוא יכול לשמש כ"סולם" למזיקים השונים ואף לחולדות ועכברים. בגלל הפירות וצמרתו הגבוה, קינון של ציפורים שונות ועטלפי פירות, לכן גיזום עצים כאן בהחלט יכול לעזור למניעה והרחקה שלהם, במיוחד כאשר עצי הדקל נמצאים בקרבת מגורים. עוד דבר לא חשוב פחות הוא קריסה של ענפים גדולים אשר התייבשו, העץ גדול ויבש? הזמינו גיזום דקלים במהירות.

ניקוי דקל ושימוש כסכך - היכן ניתן לקבל סכך?

בסתו ולקראת חג הסוכות, עצי הדקל אשר אינם נגזמו באביב כעת יעברו ניקוי וזאת על מנת לחלק סכך לקראת חג הסוכות, תוכלו לבקר לקראת חג הסוכות באתרי האינטרנט של הרשויות המקומיות או באתר קק"ל ולראות היכן מתקיימת חלוקת סכך מעץ דקל בחינם.