מחפשים גנן מומלץ? השאירו פרטים וכבר חוזרים!

אדריכל נוף

מי הוא אדריכל נוף ומה תפקידו, באילו מקרים תוכלו להיעזר בו, כמה זה עולה וגם איך תוכלו לאתר אחד מומלץ במחיר משתלם תוך דקות דרך גננים פלוס.

מי הוא אדריכל נוף?

אדריכל נוף או אדריכל גינה הוא למעשה אדם האחראי על הפן האסתטי והעיצובי של שטחי חוץ, בין אם זה: פארקים, גינות פרטיות, גינות ציבוריות, שטח חיצוני למוסדות, כניסות לבניינים ורחובות.

 

אדריכל נוף למעשה אחראי לכל פרמטר בעיצוב נוף חיצוני למבנה, החל מהאבן הקטנה על השטח, סוג העצים באזור, פרחים, אזורי ישיבה, פינות הצללה, בטיחות ועוד. כל גינה שטופחה ונותרה במראה הטבעי שלה ניתן לזקוף ברוב המקרים את הדבר לאדריכלי נוף, היות והם אלו שיודעים לחשב את הפוטנציאל במגוון שטחי חוץ ובצורה אינטיליגנטית שלא תגרע מהם. בין התפקידים עליהם אחראי אדריכל נוף:

 • כל נושא תכנון הגינה על דף לפרטים ועד ליישום של הרעיון בפועל.
   
 • אחראי להכנת השטח מבחינת ניקוז, צמחייה, שבילים, עצים ועוד.
   
 • אחראי להכין מסמך שבו מצויינים כל התכנונים לגבי השטח והגשה לרשות המקומית לקבלת היתר בנייה. 

 

אדריכל נוף

באילו מקרים ניתן להיעזר באדריכל נוף?

ניתן להסתייע באדריכל נוף לתכנון ועיצוב גינות, פארקים, רחובות, מוסדות ובתים פרטיים.

 • אדריכלות נוף בית פרטי - כשמדובר על גינות בבתים פרטיים, השמיים הם הגבול. ביכולתו של אדריכל נוף לתכנן עבורכם פינות ישיבה מרווחות, אזורי גידול למאכל, ליופי ואפילו בריכות נוי ושחייה.
   
 • אדריכלות גינה משותפת - הכוונה לגינות שמשוייכות לבנייני מגורים משותפים. כאן קשת האופציות טיפה פחות רחבה אך עודנה אפשרית במידה ויש את התקציב המתאים ואת ההסכמה של רוב הדיירים.
   
 • אדריכלות גינות גג - בעזרת אדריכל או אדריכלית נוף ניתן לעצב גינות הנמצאות מעל פני הקרקע. הדבר יאפיין בד"כ דירות פנטהאוז ומתחמי הייטק. גם כאן יש מגוון אופציות עיצוביות אפשריות אך לא ניתן לנטוע עצים למשל.
   
 • אדריכלות גינות ציבוריות - אדריכל נוף ידע להתאים את השטח הציבורי לכלל התושבים, בין אם זה ע"י תכנון מגרשי משחק בטיחותיים בהתאם לתקנים המחמירים, מתקני כושר, סידור פרחים לאורך שבילי הגינה, תכנון טפטפות בשליטת הרשות המקומית ופינות האכלה לחתולים.
   
 • אדריכלות נוף למוסדות - ניתן בעזרת אדריכל נוף לעצב נראות חיצונית של מוסדות ציבוריים: שתילת פרחים, תכנון פינות ישיבה ומשחק (אם מדובר בבתי ספר), שתילת עצים ותכנון מערכת השקייה.

מה היתרונות באדריכלות נוף?

בחירה באדריכל או אדריכלית נוף לעיצוב הגינה שלכם כוללת מספר יתרונות מובילים:

 • חשיבה על העתיד - ביכולתו של אדריכל נוף לתכנן לכם גינה עם אלמנטים שישרתו אתכם לעוד שנים קדימה וזאת בהתאם לאקלים ששרוי בה. הוא ידאג להתאים צמחייה עמידה לאקלים חם ואלמנטים העשויים מחומרים עמידים. יש לכם הרבה יתושים? הוא ידאג להתאים לכם נורות דוחות יתושים בעיצובים שלא יפגעו בנראות הגינה.
   
 • חסכון בעלויות - אומנם זה נשמע יוקרתי להעסיק אדריכל נוף אך דעו שהוא יכול לחסוך לכם הוצאות לא מבוטלות וזאת מפני שיש שביכולתו לתכנן איתכם את הגינה בצורה שלטווח הארוך לא תגבה מכם עלויות יקרות. בין אם זה ע"י תכנון גינה חסכונית במים, התאמת צמחים לפי כיוון השמש, התאמה והתקנת מערכת השקייה חכמה וחסכונית במים וגם עצם הקשרים שלו עם ספקים שונים שיכולים להציע לו עלויות נמוכות יותר לגינה שהוא מעצב עבורכם.
   
 • תכנון מערכת השקייה - אדריכל גינות ונופים ידע לתכנן את מיקומי מערכת ההשקייה או הטפטפות בצורה שתחסוך לכם כמויות גדולות של מים בעת עבודה וכמובן תמנע מהצמחים שבגינתכם להירקב מיתר מים או להתייבש עקב חוסר בהם.
   
 • עיצוב נוף מקצועי - ביכולתו של אדריכל נוף למקם את העצים והצמחייה במרווחים הנכונים ובהתאם לאקלים המאפיין את האזור. בנוסף הוא יוכל להתאים את הצמחייה לבני הבית בהתאם למצבם הבריאותי ובנוסף ידע להציב את הצמחייה באזורים שימנעו מהם להיות חולים בעתיד. הוא ידע לתכנן את השבילים, אזורי הישיבה, מטבחי חוץ, בריכות ואלמנטים אחרים בצורה הוליסטית והרמונית.

מה המחיר לאדריכלות נוף?

אדריכלי נוף בד"כ גובים בין 300 - 500 ש"ח לשעת עבודה או לכל היותר - 5% מעלות הפרויקט. צוות גננים פלוס ממליץ בחום לבקש הצעת מחיר מפורטת עם כל המתוכנן ועם כל החומרים הנכללים ועלותם.

 

מחיר שעתי ממוצע לאדריכלות נוף

מחיר שעתי ממוצע לאדריכלות נוף: 400 ₪

טווח מחיר גבוה 500 ₪

טווח מחיר נמוך 300 ₪

מה משפיע על המחיר שתשלמו לאדריכל נוף?

יש כמה היבטים שישפיעו על המחיר הסופי שתשלמו לאדריכל או אדריכלית נוף:

 • שלב תכנון הגינה - במידה ואתם נעזרים באדריכל נוף לצורך שידרוג של גינה קיימת שמצבה טוב, המחיר שתשלמו יהיה מעט נמוך יותר ממחיר שתשלמו בעבור תכנון מאפס של שטח קרקע ריק מצמחייה ומוזנח.
   
 • מערכת השקייה - תפקידו של אדריכל גינות הוא בין היתר לתכנן מערכת השקייה המתאימה לצמחייה באזור, אך אם כבר קיימת מערכת השקייה מתפקדת והצורך שלכם באדריכלות נוף היא לשם תכנון בריכה ואזורי ישיבה - דהיינו שבעל המקצוע לא יצטרך להשקיע מזמנו בחישובים הקשורים למערכת ההשקייה.
   
 • הגבהה או הנמכה של הקרקע - תרצו ליצור בגינה שלכם גבעות קטנות וציוריות כמו אלו שמאפיינות גינה יפנית? זה בהחלט אפשרי אך קחו בחשבון שכדי ליצור את הגבעות הללו, יהיה צורך בכמות אדמה גדולה, מה שאומר שהמחיר שתשלמו לאדריכל צפוי להתייקר.
   
 • אלמנטים שונים - שילוב סככות, דק פרגולות, הקמת בריכות נוי עם דגים - אלו רק חלק מהשידרוגים שתוכלו לבקש מאדריכל גינות שיכלול וגם אלו ייקרו את המחיר הסופי שתשלמו. 

השיגו אדריכל נוף מומלץ דרך גננים פלוס וחסכו!

סיוע של אדריכל נוף מאפשרת לכם להגשים את השאיפות שאתם תולים בגינה שלכם בצורה מעשית ומקצועית ויחד עם זאת, אין צורך לאבד את הראש עם עלויות גבוהות. כדי שתוכלו לחסוך בעלות הסופית שתשלמו, דעו כי תוכלו להשאיר פרטים מתחת, לקבל בחינם עד 3 אדריכלי נוף מומלצים, ביניהם תוכלו לברר עלויות רלוונטיות ולבחור בהצעה הזולה ביותר, מבלי להתפשר על איכות בעל המקצוע.

 

השאירו פנייה ונחזור אליכם בהקדם!
או בטלפון: 077-9985378

 • מתלבטים בין סוגי הגינות? תוכלו לקבל הכוונה דרך העמוד שכתבנו על עיצוב גינות.

מה ההבדל בין אדריכל גינות למעצב גינות?

בעיקרון, הן מעצב גינות והן אדריכל גינות אחראיים על תכנון ועיצוב מראה הגינה. ההבדל העיקרי בין השניים הוא הרקע הלימודי. אדריכלי נוף עוברים לימודי תואר של 4 שנים במוסדות להשכלה גבוהה, שבמסגרתם הם לומדים מגוון נושאים שהם מעבר לעיצוב, כגון: בנייה תקנית, סוגי חומרים ויכולת ההשתלבות שלהם בשטח, ראיה כוללת וחישוב אופציות העיצוב בהתאם לאקלים המקומי בשטח.

 

מעצבי גינות לעתים ילמדו קורסים של עיצוב פנים תוך התמקצעות בעיצוב גינות, או לחילופין - לא ילמדו כלל וילמדו את התחום תוך כדי עבודה ועל בסיס כישרונם.

 

לסיכום, אם אתם מעוניינים לעצב את הגינה שלכם בצורה הנבדלת מיתר הגינות ושתכלול אלמנטים לא שיגרתיים ותכנון מורכב - נמליץ לכם להסתייע באדריכל או אדריכלית נוף. לעומת זאת, אם אתם מחפשים לתחזק או לעצב גינה בעיצוב סטנדרטי ורווח, תוכלו ללכת בלי בעיה גם על מעצב גינות.